Sayfa 265/369 İlkİlk ... 165215255263264265266267275315365 ... SonSon
Arama sonucu : 2952 madde; 2,113 - 2,120 arası.

Konu: KOZAL - Koza Altın

1.  Alıntı Originally Posted by yasemin5566 Yazıyı Oku
    Sayın Enigma 2017 dolar tepesinden trend çizersek çanak hedefi ne olur acaba
    tam anlamadım dediğinizi sayın yasemin.

2.  Alıntı Originally Posted by enigma72 Yazıyı Oku
    tam anlamadım dediğinizi sayın yasemin.
    çanak hedefi nedir acaba
    *Yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by yasemin5566 Yazıyı Oku
    Dirençler 175 ve 190 ama marta kadar 250 rahat görür bence. Bilanço öncesi yükselir bilanço sonrası daha da yukselir şu an görünen bende o. Ama bilançoda 300-400e gelmişsek elbet aşağı verecek. Bu fiyatlar bilançoyu üçe katlar yıllık karlar 3 ayda bir açıklanır. 450 filan hayal değil bence 6ayda.
    Üretim yerli satış ihracat, üstelik %100 oranında. Daha karlı bir şirket düşünemiyorum.
    Dolar negatif gelişmelerle hafta sonuna doğru cuma ya da pzts yükselip 14 direncini kırsada sağlam bir müdahaleyle 14 altına verebilirler bence. Direnç kırdı diye atlamayın, tam aksine dolar satıp kozal alın bence tabi. Benim kanaatim doların ocak ilk haftasında sert yükseleceği. Ve krizin de 2023 sonuna kadar süreceği üstelik dünyada. İşte bu uzun kriz sürecinde en karlı şirketler bile dolara ve enflasyona ayak uyduramaz bu mümkün değildir. Dünyada hiç bir şirket yuksek enflasyon ortamında yükselmedi düştü dünyada hiç bir borsa yuksek enflasyon ortamında kazandırmadı. işin tuhafı altına yatırım da kazandırmadı. Altın spekülatörleri krizde sıkışanların altın satmasını bekleyip kriz sonu altını uçurdu. KISACA ALTIN ONSTAN HAYIR BEKLEMEMEK LAZIM, ABD faizi demoklesin kılıcı gibi dururken de. Ama dolar çıktığı için bizim karlılığımız çok olumlu etkilenecek.
    Kısaca lirası olan çok şanssız
    dolar ve altını olan nötr
    kozalı olan göbek atacak süresiz hem de.
    Hareketi hafta sonuna doğru bekliyordum dolarda ama erken geldi. 1440 ve 1450 zayıf dirençler buradan geri çekilir diye düşündüm ama anlaşılan önümüzde ciddi bir direnç de kalmayacak. Nereye gidecek? Bu politikayla 20 ya da 40 hiç fark etmez gider yani. Pekala böyle bir ortamda hisseler doları takip etmeye çalışırsa fk oranları nereye gider? Yani dolar 28 lira diyelim hisseler de %100 artabilir mi dolar gibi, bu mümkün müdür? Asla değildir. Koçhol mesela 7 fk dan 14 fk ya gitti alır mısın borsadan kimse almaz. 2023 sonuna kadar hisselerde dolar bazında çöküş göreceğiz, ona göre hesabınızı yapın. Böyle bir senaryoda borsada 2-3 şirketten fazlası iş yapmaz. İhracatı ful şirketler dahi sorun yaşar çünkü enflasyon dolar bazında dahi var. Dünyada ve Türkiyede yüzyılın çöküşü geliyor sanki. Kozal iyi ama o eldeki tl nakit seneye beş para etmez, soygun düzeni.
    Allahtan sabah erken viob dan dolar ve kozal almışım.
    10 kontrat kozal aldım bunun kaldıraçı nedir acaba bilen. 1/7 gibi okumuştum bir yerde
    Bence viob çok karlı iş. aylık enflasyon %5 filan viobda ocak sonu kontrat %1.5 gibi sanki. Detayını bilmiyorum.
    Son düzenleme : yasemin5566; 13-12-2021 saat: 13:19.

4. 8 ay önce kozal 316 lirayı görmüş.

5.  Alıntı Originally Posted by yasemin5566 Yazıyı Oku
    çanak hedefi nedir acaba
    bu grafik ile çanak çizilmez ki?çanak çizilecekse ve çanağı katlamaya oynanacaksa aşağıdaki grafik daha uygun olur.

150 üstünde haftalık kapanış ile 210 seviyelerine kadar teknik formasyon hedeflenebilir.

6.  Alıntı Originally Posted by enigma72 Yazıyı Oku
    bu grafik ile çanak çizilmez ki?çanak çizilecekse ve çanağı katlamaya oynanacaksa aşağıdaki grafik daha uygun olur.

150 üstünde haftalık kapanış ile 210 seviyelerine kadar teknik formasyon hedeflenebilir.

Güzel ama ben doları merak ettim.
    Teşekkür ederim

7.  Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku

8. Doların böyle bir hareket yapacağını öngörüyordum ama erken yaptı doğrusu. Perşembe cumaya kadar doların yükselmesini öngörmüyordum nedeni en geç çarşamba asgari ücretin açıklanacak olmasıydı, eğer dolar yüksekse herkes asgari ücrete itiraz ederdi elbet bu nedenle dolar yükselemezdi. Bu nedenle fazla dolar almamıştım sabah, düşünce eksiğimi tamamlayıp aldım. Dolar düşünce kozal da hisseler de hafif düştü biraz korelasyon var görünüyor şimdilik. Birkaç gün sonra omicronu tekrar gündeme getirebilir küresel güç bence çünkü bu şekilde trade ediyor sürünün paralarını iç ediyorlar, çok kullanışlıyız yani, ben de kullanayım dedim biraz rta aldım kozal satıp ucuz kalmıştı zaten.

Sayfa 265/369 İlkİlk ... 165215255263264265266267275315365 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •