Sayfa 89/369 İlkİlk ... 3979878889909199139189 ... SonSon
Arama sonucu : 2952 madde; 705 - 712 arası.

Konu: KOZAL - Koza Altın

1.  Alıntı Originally Posted by erhanbabasi Yazıyı Oku
    ben begenmedım bılancoyu begenen varmı yatırım tavsıyesı degıldır
    malesef beğenilecek bi tarafı yok,2.1 milyar bekliyordum sahsen vergi ve maliyet artışı yemiş karı,bunun yanında genel üretim de çok düşük kalmış bu sene,aslında bilinen şeyler ama bi sürpriz olur mu acaba dedik olmadı,kısa vade için yine hiseye baskı bahanesi olarak kullanabilirler,yine de tahtacı ne yapar bilemeyiz ama ben olumsuzum şimdilik
    faaliyet raporunda ileriye dönük tek beğendiğim şey ise,mollakarada 4.2 milyon ons potansiyel altın rezervinin varlığından bahsetmişler,bu çok güzel,sonuçların 2021 yılı ikinci çeyreğinde belli olabileceğini belirtmişler,yani 2-3 ay daha mollakaradan haber bekleyeceğiz,diğer beklentiler ise malum zaten

2. Başlığa ait bilgiler
    Bu başlığı şu anda 63 kişi okumaktadır. (7 üye ve 56 ziyaretçi)

ezelbayraktar, breatling77, Hisseci 16, kartal_1903, SDE, steafan, zint71

56 ziyaretçi.. kağıdı takip eden sessiz bir çoğunluk var.
    Bu yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.

3. Bilancoda Giderler cok şişirilmiş, Yani altının ons maliyeti nerdeyse 1200 usd ye yaklaşmış bu çok abartılı, Türkiyede 650-750 usd arası normal. Yani Bilancoyu hazırlayanlar kagıdın degerlenmedini istemiyorlar diyecegim de, DİLİM VARMIYOR. Ayıp vsllahi. Ytd

4. Adam eski para ile bir katrilyon sekiz yüz trilyon kar açıklıyor. Ama beklentinin altında kalıyor deniliyor. Çok saçma. Neye göre beklenti yaptınız. Tüpraş THY tav bunların açıkladığı zararlardan haberi olan var mı. Her ne olursa olsun 1,8 milyar TL 2020 dönem karı toplamı için kozala çalışanlarına emeği olanlara bu ülkenin bir vatandaşı olarak teşekkür ediyorum. Henüz elimde yok. Mart ayında uygun bir yerden mutlaka bu hissenin bir paydaşı olacağım.

5. Katiliyorum yorumunuza.Sanmayin elimde cok var , olan lot yok denecek kadar.İlerisi icin takibimde olsun diye 25/30 lot almistim.Dediginiz gibi Tupras 110 larda Pegasuz 80 lerde saniyorum.Bu buyuk sirketler milyarlarca tl zarar yaziyor.Burda 1.8 milyar tl kara burun kiviriliyor.
     Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Adam eski para ile bir katrilyon sekiz yüz trilyon kar açıklıyor. Ama beklentinin altında kalıyor deniliyor. Çok saçma. Neye göre beklenti yaptınız. Tüpraş THY tav bunların açıkladığı zararlardan haberi olan var mı. Her ne olursa olsun 1,8 milyar TL 2020 dönem karı toplamı için kozala çalışanlarına emeği olanlara bu ülkenin bir vatandaşı olarak teşekkür ediyorum. Henüz elimde yok. Mart ayında uygun bir yerden mutlaka bu hissenin bir paydaşı olacağım.
    CPH1931 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Adam eski para ile bir katrilyon sekiz yüz trilyon kar açıklıyor. Ama beklentinin altında kalıyor deniliyor. Çok saçma. Neye göre beklenti yaptınız. Tüpraş THY tav bunların açıkladığı zararlardan haberi olan var mı. Her ne olursa olsun 1,8 milyar TL 2020 dönem karı toplamı için kozala çalışanlarına emeği olanlara bu ülkenin bir vatandaşı olarak teşekkür ediyorum. Henüz elimde yok. Mart ayında uygun bir yerden mutlaka bu hissenin bir paydaşı olacağım.
    şanslısın sezgin abi sana uygun fiyatlardan alım fırsatı vereceğini düşünüyorum

elbette bu paralar güzel burun kıvırdığımızdan değil,ama yatırım yaptık ve aylardır hesap kitabını da yapıyoruz beklentimiz de o yönde oluşuyor,altın fiyatlarının ve faizlerin arttığı bir dönemde 300-400 daha fazla kar yazabilecekken tam tersi oluyor,geçen yıl 3.5 milyar kasada para varken ve faiz 8 iken 650 faiz geliri elde ediyor ama bu sene kasada 5.5 milyar varken ve faiz 13 iken gene 650 faiz geliri elde ediyor,şimdi sen de hissede olsaydın bu duruma sitem ederdin eminim,yoksa kimse 1.8 milyarı beğenmiyor değil elbette

bilançoda gariplikler var gibi geldi bana da

7.  Alıntı Originally Posted by different Yazıyı Oku
    şanslısın sezgin abi sana uygun fiyatlardan alım fırsatı vereceğini düşünüyorum

elbette bu paralar güzel burun kıvırdığımızdan değil,ama yatırım yaptık ve aylardır hesap kitabını da yapıyoruz beklentimiz de o yönde oluşuyor,altın fiyatlarının ve faizlerin arttığı bir dönemde 300-400 daha fazla kar yazabilecekken tam tersi oluyor,geçen yıl 3.5 milyar kasada para varken ve faiz 8 iken 650 faiz geliri elde ediyor ama bu sene kasada 5.5 milyar varken ve faiz 13 iken gene 650 faiz geliri elde ediyor,şimdi sen de hissede olsaydın bu duruma sitem ederdin eminim,yoksa kimse 1.8 milyarı beğenmiyor değil elbette

bilançoda gariplikler var gibi geldi bana da
    Sayın doctors finanse yazmış. Kimin neden beklediği belli olmayan bir beklentiden düşük gelen karın, satılan mal maliyetlerinde abartı yaşatılması bende bazı ışıkların yanmasına neden oldu. Bu tarz büyük şirketlerde stoklarla oynayarak mal maliyetine istediğiniz şekilde ayarlarsınız. Yani mevduat geliri büyüklüğüne rağmen satılan mal maliyeti yüksek tutuluyorsa, birileri bunu kasıtlı yapıyordur. Bu arada tahvil faizleri hikayesi fragman izledik, zamanı bilemem ama abd tahvil faizi film çekimleri başlarsa altın yada altın üretenle çok yakın olmak gerekecek. 😊

8. Evet en azindan 1.8 milyar tl kar cepte.Bu yil yeni haberlerle cok daha yukarilara gitmemesi icin bir neden yok.1.8 milyar buharlasmaz ise

CPH1931 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 89/369 İlkİlk ... 3979878889909199139189 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •