Sayfa 91/369 İlkİlk ... 41818990919293101141191 ... SonSon
Arama sonucu : 2952 madde; 721 - 728 arası.

Konu: KOZAL - Koza Altın

1.  Alıntı Originally Posted by aras67 Yazıyı Oku
    Enerji Bakanı Dönmez: Hedefimiz 5 yıl içinde yıllık 100 ton ... Bakan böyle bir heedef verdiğine göre,elinde belirli bir bilgiler vardır kesin,ayrıca bu karı beğenmeyip az bulanlar,kasadaki paradan hisse başına ne kadar temmetü düşdüğünü bir hesaplasalar,bedelsiz potansiyeli yükselen borsanın en iyi bir şirketi olmayacakmı ,tek kötü yanı takasında yabancıların oranın yüksek olması,bence bu şirketi yabancılara bırakmaycaklar yedirmeyecekler böyle güzelim şirketi daha çok haraketler olacak gibi düşünüyorum iyi geceler herkese,
    Karlar geçmiş yıllara göre kıyaslanarak değerlendirilir. Bazen konu sadece rakam değildir. Karlılıktaki ve üretimdeki düşüş, şirketin yönetim başarısına ve kurumsallığına dair çok şey anlatır. Geçen yıldan bu yıla hem üretimde ons bazında düşüş, hem de karlılıkt tl bazında neredeyse aynı seviyede kalma durumu hiç hoş değil. Bunda belli oranda gram altın fiyatlarının etkili olduğunu düşünüyorum. Zaman zaman gram altının fiyatındaki geri çekilmelerden etkileniyor olmalı. Beni asıl rahatsız eden durumsa, ons bazındaki üretim düşüşü. Geçen yıldan bu yana ciddi fark var. Bunun yanında, mevcut rezervlere gerçek bir katkı sağlayabilecek yeni rezervler eklenmedi. Şirket her yanda ciddi çalışmalar yapıyor, astronomik derecede masraflar söz konusu, bunlar maliyetlere de yansıyor. Ama ortada yeni rezerv yok, üretimde azalma var... Karlılıktaki azalma, tüm bu unsurlarla birlikte değerlendirildiğinde rahatsız edici.

Normal şartlarda devletin elindeki şirketlere bulaşmam. Bir an önce ne yapmaları gerekiyorsa yapmalılar.
    Son düzenleme : JoNaThAn; 02-03-2021 saat: 01:04.
    ...

2. Bu arada şöyle bir durum var... Bu yılın ilk çeyreğinde gram altın fiyatı, geçtiğimiz yılın son çeyreğine göre çok daha düşük. Eğer ons bazında üretim miktarı aynı kalırsa (ki bir artış yapmıyorlar) ve masraflar aynı şekilde devam ederse, 2021 ilk çeyrekte daha düşük bir net kar rakamı açıklayabiliriz.

Bu durum sadece "şartlar" mıdır... Sağ gösterip sol vurmak mıdır... Yoksa Botaş tarzı bir yaklaşım mıdır... Zaman gösterecek.
    ...

3.  Alıntı Originally Posted by yasemin5566 Yazıyı Oku
    anladığım kadarıyla spek yönetime saklayın kulçeleri sonraki bilançoda çıkarın demiştir. onca masraf ortada altın yok.
    Bugün 131,50 kozall satıp vertu almışsınız,ordada kazanmışssın,hala ne diye kafa yoruyosunuz burda,istediğine kavuşmuşsun peki sizden etkilenip 131,50 den satanların vebalini kabbuleniyomusunuz, ayıbı bırak günah,yazık vicdan diye bişey var,

4.  Alıntı Originally Posted by Doctors finance Yazıyı Oku
    Bilancoda Giderler cok şişirilmiş, Yani altının ons maliyeti nerdeyse 1200 usd ye yaklaşmış bu çok abartılı, Türkiyede 650-750 usd arası normal. Yani Bilancoyu hazırlayanlar kagıdın degerlenmedini istemiyorlar diyecegim de, DİLİM VARMIYOR. Ayıp vsllahi. Ytd
    9 aylıkta ons üretim maliyeti 4536 tl son çeyrekte ons maliyeti 6959 tl. üretim maliyeti %50 artmış ancak faaliyet raporuna bakıyorsun konuyla ilgili tek bir açıklama yok. Üç ayda ne değişti birader niye açıklamıyorsun, bu kadar önemli bir değişiklik açıklanmaz mı. Ey kayyum, eğer açıklamıyorsanız hakkınızda kötü şeyler düşünülmesine de izin veriyorsunuz demek değil mi? Bilemedim altındaki adamlar mı kayyumu kekliyor acaba. Kabak gibi ortada olan bir durumu niye altındaki adamlara sormazsın niye faaliyet raporunda açıklama yapmalarını istemezsin. 9 aylık faaliyet raporunda maliyetlerin artacağına dair bir açıklama yok şimdi bir sonraki çeyrekte ne olacak süpriz mi. Faaliyet raporunda "fiyat riski" diye bir risk var. Neymiş altın fiyatları düşerse operasyonel karlılık azalırmış. Eee peki fiyatlar son çeyrekte düşmedi ama operasyonel karlılık yine düştü bu riski de bir koysanıza. Maliyet yönetimi diye bir şey yokmu. Bunlar kızdıran noktalar

Neyseki arama faaliyetleri kapsamında mollakaradan çok ümitliler. Arama faaliyetleri sanki son çeyrekte daha yoğun olmuş gibi. 9 aylıkta 69 mln arama gideri olmuşken son çeyrekte bu 50 mln olmuş.

Temettü lafını attılar ortaya bakalım üstesinden gelebilecekler mi
    Herşeyin hayırlısı olsun.

5.  Alıntı Originally Posted by Doctors finance Yazıyı Oku
    Bilancoda Giderler cok şişirilmiş, Yani altının ons maliyeti nerdeyse 1200 usd ye yaklaşmış bu çok abartılı, Türkiyede 650-750 usd arası normal. Yani Bilancoyu hazırlayanlar kagıdın degerlenmedini istemiyorlar diyecegim de, DİLİM VARMIYOR. Ayıp vsllahi. Ytd
    Sebep doğrudan böyle bir şey olmalı. Başka bir açıklaması olamaz. Mantıklı değil. Çok yazık.

Ülkede güvendiğim iki tepe kurum var: Oyak ve Koç. Bunlar dışında hiçbir kuruma güvenemiyorum. Kozal'a ve içinde bulunduğu kurumlara güvenememek de çok can sıkıcı.

Üretim belli. Altının fiyatı belli. Neyin düşüşü bu. İçindeki rezervleri ve potansiyelleri ile birlikte fiyata bakmadan satsınlar da bir yabancıya, ne kendileri, ne şirket, ne de yatırımcı vezir olsun. Yazık. Başka sözler geliyor da aklıma, sadece yazık diyorum. Bir paragraf gitmeli yoksa.
    ...

6.  Alıntı Originally Posted by aras67 Yazıyı Oku
    Bugün 131,50 kozall satıp vertu almışsınız,ordada kazanmışssın,hala ne diye kafa yoruyosunuz burda,istediğine kavuşmuşsun peki sizden etkilenip 131,50 den satanların vebalini kabbuleniyomusunuz, ayıbı bırak günah,yazık vicdan diye bişey var,
    yarın sabah görürsunuz 131500ü
    *Yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by yasemin5566 Yazıyı Oku
    yarın sabah görürsunuz 131500ü
    Millete korku salma fikirlerini yesinler, bir karar verdin sattın gittin hala burayla uğraşman niyeki , sanki hisse beklenmiyen bir zararmı açıkladı,vs,, bakacağız göreceğiz,merak etme maliyetimde aşağılardan dahada gelirse dahada alırım,vertu ne ki adınıda yeni duydum,

8.  Alıntı Originally Posted by aras67 Yazıyı Oku
    Millete korku salma fikirlerini yesinler, bir karar verdin sattın gittin hala burayla uğraşman niyeki , sanki hisse beklenmiyen bir zararmı açıkladı,vs,, bakacağız göreceğiz,merak etme maliyetimde aşağılardan dahada gelirse dahada alırım,vertu ne ki adınıda yeni duydum,
    turkçe de anlamıyorsunuz azıcık vertu aldım dedim portfoyun %3ü
    *Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 91/369 İlkİlk ... 41818990919293101141191 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •