Sayfa 166/369 İlkİlk ... 66116156164165166167168176216266 ... SonSon
Arama sonucu : 2952 madde; 1,321 - 1,328 arası.

Konu: KOZAL - Koza Altın

1. gubrenin arazisine tesis kurduk altın çıkardık ve durduk. gubre de işler durdu diye anlaşmayı bozdu. böyle bir şey olabilir mi? Her hangi bir yatırımcı bile şirketi dava etme hakkına sahip hanginiz dava açtı? orada 3 milyar dolarlık altın var. devlet işi bozdu durdurdu üretimi. ipek ailesine yani fetöye mesaj veriyor: bütün işlerini engelleriz diye. aynı şekilde konaklı madenide durduruldu normalde 4 yıl önce faaliyete geçmesi gerekirdi. Neden peki? Çünkü şirket üretirse piyasa değeri yukselir piyasa değeri yuksek madene çökmek de dünyada hukuksal ve siyasi boyutta sorunlara yol açar.
    *Yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by knockermaster Yazıyı Oku
    Arkadaşlar davaların sonuçları belli sadece hukuki süreç işliyor.Mesele bu süecin ne kadar zamanda tamamlanıp şirketin sahibi belli olması.Net sahip olmayınca kasadaki paraya da ellenemiyor ve şirket biraz hantallaşıyor.Ben o kadar uğraşmama rağmen bu mahkemenin tam olarak ne mahkemesi olduğunu anlayabilmiş değilim.Ayrıca bu duruşmada karar çıkar mı vs vs vs.. Ayrıca bir hukukçu olsa da yazsa buraya.İstinaf kararından sonra firma yargıtayı beklemeden temettü verebilir mi? Veremez ise davaların yargıtay süreci var haa onunda sonucu belli ama şirketi ve yatırımcısını bekletir...
    Yeni rezervlerin de eli kulağındadır.Eninde sonunda bu şirketin bir sahibi olacak bu kesin sadece ne kadar sabırlısınız bu test ediliyor gibi
    YTD
    hukuksal süreç tamamen bitmeden temettü veremez. kanun çıkarılırsa temettü verilir ama o zaman şirket değeri yukselir şirket değerinin yukselmemesi gerekiyor devlet boyle istiyor çunku. bunun nedenini bir üst satırda açıkladım. Gülal sürekli kozanın değerinden bahsediyor bu durum aslında ayıbı örtmeye yönelik yani dünyaya oyun oynuyor. önce gülalı dava etmek lazım konaklı neden başlamadı neden onsu 900 dolara üretiyorsunuz neden gübre işini bozdunuz diye. bozan gülal yahu körmüsünüz. devlet bu şekilde olacak diyor. ayrıca bu duruşma karar duruşması değil. belki de kırmızı bulten çıkaracaklar baskıyı artırmak için.

3. Aylar once konaklının bilmemne köyünde olan maden hakkında bilgi almak istedim. kimden alırsınız bilgiyi? muhtardan elbet. bir dostumla aradık muhtarı o zaman o dostumda da biraz kozaa vardı. muhtar ne dedi beğenirsiniz? bu konuda çalışanlar konuşmuyor anlaşılan yasak getirmiş birileri. devlet getirecek elbet yasağı. maden turk devletine geçmeden üretim yapılamaz yapılsa bile düşük üretim pahalı maliyetle yapılır. göz boyamak için mollakara açılacak dendi o da maden işlerine taş koyuyorlar demesinler diye (ipek bu konuda dava açmasın diye) ... 1.5 yıl sonra üretim başlayacak da.. normalde mollakara 2 yıl önce faaliyete geçmeliydi.

4. Gübrenin sahibi devlet kozaanın sahibi devlet ve ikisi anlaşamıyor anlaşma bozuluyor. Aklınızdan zorunuz mu var sizin?

5. bu pis işler nedeniyle sattım aslında hisseleri. Alacak hisse bulamadım da yine geldim buraya. çünkü konjonktürel olarak krizler ve savaşlar çağına girdik. krizde tofaş mı alayım? savaşta ereğli mi alayım. fabrikaya füze gelir ya da kriz ve başka nedenlerle yurtdışına ve iç pazara tek bir şey satamaz hale gelirsin güvenecek tek bir şirket bulamadım. hepsi dolar bazında 3de bir fiyatına düşebilir bunların. dünya finansal krizi 6 yıl boyunca devam edecek, daha başlamadı bile.. Türkiye dünyadan beter savrulup duracak çünkü kureselcilerin planı bu. kriz kozaaya yarar savaş kozaya yarar madenin birine füze düşse de kolayca yenileyebilirler vurulan bölümü diye aldım, biraz midem bulanırsa gider altın alırım kalıcı değilim yani.

6. Eski konuşmalarımız çok olumluydu Kozaa için 70 - 80 konuştuğunuz zamanları biliyorum şimdi değişmiş fikriniz ama o kararlılıktan bu kararsızlığa gelmeniz ilğinç geldi neyse bakalım zaman neye gebe (sözlerim yanlış anlaşılmasın kasıt vs yoktur ytd )

7. Konuşmalarınız

8.  Alıntı Originally Posted by SONŞEZLONGSUZ Yazıyı Oku
    Eski konuşmalarımız çok olumluydu Kozaa için 70 - 80 konuştuğunuz zamanları biliyorum şimdi değişmiş fikriniz ama o kararlılıktan bu kararsızlığa gelmeniz ilğinç geldi neyse bakalım zaman neye gebe (sözlerim yanlış anlaşılmasın kasıt vs yoktur ytd )
    sonra duygusuzca tarafsız izlemeye başladığında hakikat önüne seriliyor.

Sayfa 166/369 İlkİlk ... 66116156164165166167168176216266 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •