Sayfa 216/369 İlkİlk ... 116166206214215216217218226266316 ... SonSon
Arama sonucu : 2952 madde; 1,721 - 1,728 arası.

Konu: KOZAL - Koza Altın

1.  Alıntı Originally Posted by mornek Yazıyı Oku
    Sinema filmlerine, A haber ve A para tv ye verilen reklamlar sanki sirketin reklama ihtiyacı var. Malını satması için reklama mı ihtiyaç doğar. 278 m TL yi pisi pisine hiç etmişler.Bunu yapanların burnundan gelir inş.
    Beş sene oldu bir dava bitirilemedi.Genel kurulu topla temettü kararı alması lazım.
    Bu şirket iyi bir özel şirkette olsaydı En az 1000 TL olmuştu.

SM-N9000Q cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Türkiye de bir çok büyük şirket var, örneğin ereğli, aselsan bunlar ne kadar bağış yapıyor kozal ne kadar acaba. Biz hayır kurumu muyuz acaba. Ortaklarına temettü veremeyen bir şirket ama bağışta önde gidiyor öylemi. Reklam konusunda size katılıyorum. Neyin reklamı. Bizim ons altınımız diğerlerin ons altınından daha kaliteli imajı mı vermeye çalışıyorlar. Kendi adıma söylüyorum çok yoruyorlar bunlar yatırımcılarını çok.

2. finansal rapor dipnotunda yaklaşık 60 trilyonun MEB ile yapılan sözleşmeden dolayı diğer karşılıklar kısmında ayrıldığı yazıyor, geri kalan 140 trilyonda sağa sola bahşiş yandaşları doyurmadır. Yabancı bu yüzden maldan çıkıyor. Devletin malı deniz hesabı.
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi niteliğinde değildir.Herkes kendi kararını kendisi versin.

3. Bist 100 son 11 günün sadece birisinde eksi kapatmış(dün), ralli modunda ilerliyor, kozal 7sinde eksi kapatmış. Bakalım bist düşerken neler olacak.

4. Aslında tablolar ilk çeyreğe göre çok daha iyi gibi duruyor ancak bazı arkadaşların söylediği gibi genel yönetim giderleri başta olmak üzere bir kaç kalem nedeniyle net kâr ilk çeyreğe yakın gelmiş. İlk çeyrek 79 milyon, ikinci çeyrek 199 milyon genel yönetim gideri yazmış. Çok söylenecek bir şey yok.

Yazdıklarım deli zırvası olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Herkes kendi kararını kendisi versin.

5.  Alıntı Originally Posted by aptamil Yazıyı Oku
    finansal rapor dipnotunda yaklaşık 60 trilyonun MEB ile yapılan sözleşmeden dolayı diğer karşılıklar kısmında ayrıldığı yazıyor, geri kalan 140 trilyonda sağa sola bahşiş yandaşları doyurmadır. Yabancı bu yüzden maldan çıkıyor. Devletin malı deniz hesabı.
    Tabi bu bağış işi fetöcüler zamanı da beterdi. Örneğin 2014 yılı olağan genel kurul kararında bağış sınırı olarak toplam aktifin %5'i o dönem için 101 mln tl (o dönem dolar yaklaşık 2,5 tl) bugün dolar endeksli karşılığı 330 mln tl sınır getirilmiş. Üstelik bağışlar da kendi kurdukları vakıf, üniversite gibi kurumlara aktarılmış. Madem o kadar yardım etmek istiyorsun kendi hisselerinden bir kısmını bu kurumlara bağışla, yatırımcının karını niye aktarıyorsun neyseki bugün yaptıkları kendilerinden çıkıyor. Bitti derken bu kez yine bağışlar veya başka harcamalar (reklam) yoluyla şirketin kaynakları azaltılıyor genel kurul olmadığından hesap ta sorulamıyor. Yargıya gitmek lazım ama nasıl uğraşacan. Bağışlar konusunda mesala bankalar için özkaynağının binde 4 ü sınırı var, bence aynı sınır borsa şirketlerine daha kısıtlayıcı bir şekilde gelmeli. Genel kurula sınır bırakılmış şu an ama genel kurulda hakim ortak varsa zaten olay bitiyor bu nedenle daha katı yasal bir sınır ve genel kurulda örneğin %80 gibi çogunluk kararıyla bu sınırı aşma yetkisi ve bağışların ortaklığın hakim hissedarları ve yönetimiyle ilgisi olmayan en az 4 kuruma yapılması gibi kısıtlar getirilmeli.

6.  Alıntı Originally Posted by aptamil Yazıyı Oku
    finansal rapor dipnotunda yaklaşık 60 trilyonun MEB ile yapılan sözleşmeden dolayı diğer karşılıklar kısmında ayrıldığı yazıyor, geri kalan 140 trilyonda sağa sola bahşiş yandaşları doyurmadır. Yabancı bu yüzden maldan çıkıyor. Devletin malı deniz hesabı.
    KAYYUM sistemini iyice öğrendik ama geç öğrendik. Uzak durmak gerekiyormuş.

Kayyumla yönetilen şirketler veya Belediyelerde de sonuç aynı. Hep zarar hep zarar. Kayyumlar batırmak için sanki talimatla gelmişler gibi davranıyorlar.
    Hiç etme
    Yağma talan dolan.

7. Bugünkü iyi haber altın fiyatlarının yükselmesi diyebilir miyiz? Yani düşüşün sebebi olarak?
     Alıntı Originally Posted by Karax Yazıyı Oku
    Bilanço beklentilerin üzerinde geldiğine göre artık yeni diplere inmesi için önünde engel kalmadı. Eğer yine başaramazsa son bir olumlu haber ihtiyacı daha olabilir.

8.  Alıntı Originally Posted by tacir1 Yazıyı Oku
    Bugünkü iyi haber altın fiyatlarının yükselmesi diyebilir miyiz? Yani düşüşün sebebi olarak?
    Her kap haberinde kozalaklarda muazzam bir mal iteleme görüyoruz. Ayni mal itelemeyi zamaninda halkbankta gorduk. Hic unutmam halkbank 9 lira dolar 3.75 lira kendime dedimki dolarin 8 lira olmasi mi daha olasi yoksa halkbankin 15 lira olmasi mi daha olasi. mal gibi gidip halkbank aldim. 9.15 ten oyle bir kacisim vardiki anlatamam. Sanki 5 . Tavanda hisse satmış gibi sevinmiştim. Allahin sevdigi kuluymusum ki kacip kurtulabilmisim. Dilim varmıyor ama kozalaklarin sonu da thy halkbank vakıfbank gibi olacak diye düşünmeden edemiyorum. Uzun vadeli kozalak grubuna yatırım yapanlar zamanlarını ayırıp halkbank ve thy topiklerini okusunlar. Kimse karlılık f/K PD/DD rezervler vs.demesin onları herkes görüyor. Bak bilançoda bile saklayamiyolar artık yediklerini var gerisini sen hesap et. 1 sene sonra bir bakarsin %50 zarar etmissin. 3 sene sonra %70olmus. Bidaha o zarar sittin sene çıkmaz. Herkes kendine bir stop rakamı belirlesin altında acimadan satsın derim.

Sayfa 216/369 İlkİlk ... 116166206214215216217218226266316 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •