Sayfa 85/369 İlkİlk ... 3575838485868795135185 ... SonSon
Arama sonucu : 2952 madde; 673 - 680 arası.

Konu: KOZAL - Koza Altın

1.  Alıntı Originally Posted by ezelbayraktar Yazıyı Oku
    Yemin edermisiniz yoksa bir nedenden dolayı popülizmmi yaptınız? Not: Ciddiyim.
    yemine gerek yok. abd 10 yıllıklrın faizi yukseldi nedeni enflasyon beklentisiydi. bunun nedeni abd nin bu yıl %5 büyüme beklentisiydi. tahvil çıktı diye altın düştü borsa düştü dolar kıtlaştı. fed devreye girerek faizi düşürdü. şimdi borsalar uçacak türkiyede dolar düşecek altın enflasyon beklentisi nedeniyle çıkacak.
    *Yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by yasemin5566 Yazıyı Oku
    yemine gerek yok. abd 10 yıllıklrın faizi yukseldi nedeni enflasyon beklentisiydi. bunun nedeni abd nin bu yıl %5 büyüme beklentisiydi. tahvil çıktı diye altın düştü borsa düştü dolar kıtlaştı. fed devreye girerek faizi düşürdü. şimdi borsalar uçacak türkiyede dolar düşecek altın enflasyon beklentisi nedeniyle çıkacak.
    Bu konuya hakim değilim. Onun için yorum istedim. Teşekkür ederim. Fakat baktığım bazı siteler var. Anlattığınız gibi görmediğim için sormuştum zaten. Ama görüşümün tam tersi yorum görünce şaşırdım hatta ironi falan sandım. İnşallah dediğıniz gibi olur.

Yalnız yinede çok değişken bir piyasa var. Örneğin geçen hafta 155 üstü kapanış beklerken düşüş sürecine girdi kozal. Bir hafta da 150 lerden 120 leri görmüşse şüphemi takdir edersiniz. Doğrusu ben birbirine bağlı formasyonlar görmedim. Daha çok birbirinden kopuk formasyonlar. Örneğin 133 ü destek olarak görmüştüm sonraki gün 128 den kapattı tek olumlu gösterge son günde 129.20 olabilmesiydi. Yani her ne kadar dediğiniz gibi olmasını istesemde inancım çok sağlam değil. Ama şaşkın bir durumda yinede ümit fakirin ekmeğidir modunda bekliyorum. Ayrıca benim şahsi durumum uzunculuğada uygun değil. YTD.
    Son düzenleme : ezelbayraktar; 28-02-2021 saat: 21:18.
    Bu yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by Dentex Dentex Yazıyı Oku
    Bar kendini kanıtlandı, gereken yapıldı. İzleyelim bakalım...
    Bir zahmet bundan sonrası için gerekenleri paylaşın bizlerde faydalanalim

4. Endex konusunda Başka bir teknik analizcide hem 1482 destek diyor hemde her halükarda 1432 yi görmeden yön belli olmaz diyor.

Benim düşüncem ise daha öncede demiştim ve tutmustu. Şelale olmaz yani. Öyle eski İMKB gibi günlerce ayı piyasası olmaz. Düşüş olsa bile bu ivmesi iyi olan bir kağıt formasyon u şeklinde olur. Arada da sert düşüşler olursa bu kağıdımızda ancak düzeltme şeklinde görülür. Yeterki kagıdımız sağlam dursun. YTD.

5.  Alıntı Originally Posted by Macar Yazıyı Oku
    Bir zahmet bundan sonrası için gerekenleri paylaşın bizlerde faydalanalim
    Karanlıkta ışık aramak durumunda kaldıysanız, esen her rüzgara kapılıp gidecekseniz ortalık durulana kadar pozisyonunuzu korumakta ve izlemekte fayda olduğunu düşünüyorum. Fırtınalı denizde veya karanlıkta edindiğim tecrübelerden öğrendiğim budur. Teknik, Temel Analiz çalışıp piyasayla örtüştürerek kendi yolunuzu kendiniz çizebilirsiniz. Yani kendi yolunuzu siz aydınlatın, ne forum ne başka bir sanal alem, ne de başka birisi kılavuzunuz olmasın. Hafta başında pozisyonumu kapattım, sebebi alıntıladığım yazı... Sonraları durgun gördüğüm denizde ya da fırtınanın en şiddetli olduğu bir zamanda tekrar gideceği yere inanırsam pozisyon alabilirim.

Yönlendirme olmasın diye anlık yazmıyorum, dolayısıyla buralar en yakın dostum bile olsanız bir şey söyleyebileceğim noktalar değil. Bu konuda kendi çalışmalarınızı kendiniz yapın lütfen, para piyasaları derya deniz. Senelerdir işlem yapıyorum, sürekli yeni bir şeyler öğreniyorum ve hala kimseye fikir verme güvenini kendimde bulamıyorum.

6. İyi Akşamlar KozaL ,

Dolares ( yeşil ) bu hafta yükselir diye düşünüyorum.
    KozaL hafif vites arttırır.
    Nisan - Mayıs rezervler yawaş yawas gelir.
    Haziran / Temmuz dawa sonuçlanabilir.

Hayırlısı bakalım.
    Herkese bol kazançlar.
    YTD.

7.  Alıntı Originally Posted by ezelbayraktar Yazıyı Oku
    Endex konusunda Başka bir teknik analizcide hem 1482 destek diyor hemde her halükarda 1432 yi görmeden yön belli olmaz diyor.

Benim düşüncem ise daha öncede demiştim ve tutmustu. Şelale olmaz yani. Öyle eski İMKB gibi günlerce ayı piyasası olmaz. Düşüş olsa bile bu ivmesi iyi olan bir kağıt formasyon u şeklinde olur. Arada da sert düşüşler olursa bu kağıdımızda ancak düzeltme şeklinde görülür. Yeterki kagıdımız sağlam dursun. YTD.
    sabah dow vadeli yuksek açılırsa ben haklıyım. açılacak
    *Yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by yasemin5566 Yazıyı Oku
    sabah dow vadeli yuksek açılırsa ben haklıyım. açılacak
    İyi olur tabi. Ama Kurt puslu havayı severmiş. Gerçi şimdiye kadar pek alametini göremedim kozal da ama -çünkü bukelemun gibi ortama uydu- kağıt kendini böyle kritik zamanlarda belli eder. Bunu bilir bunu söylerim. YTD.

Sayfa 85/369 İlkİlk ... 3575838485868795135185 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •