Sayfa 200/369 İlkİlk ... 100150190198199200201202210250300 ... SonSon
Arama sonucu : 2952 madde; 1,593 - 1,600 arası.

Konu: KOZAL - Koza Altın

1.  Alıntı Originally Posted by hakkıakgün Yazıyı Oku
    Yasemin hanım konuyu FK'ya bağlamışsınız ama sonuç olarak 6,40 FK'lı şirketin 6 FK'lı şirketten %2,5 ucuz olduğu gibi garip bir çıkarım yapmışsınız. İpeke'nin sahip olduğu iki petrol kuyusunun bilançodaki etkisi %1 bile değil ki onu da TPAO işletiyor. Zaten oradan gelen gelir de personel giderlerini anca karşılar. Bu arada ben 2017'den beri Kozal-Kozaa-İpeke arasında dönem dönem pair trade ediyorum, uzun süredir hisseyi tutan arkadaşlar bilir bu işlerde yeni değilim..
    çünkü kozaa ipek kıyaslamasında ipeğe daha çok para düşüyor. %52ye %48 aradaki fark %10 bütünsel olarak baktığımızda ipeğe %10 fazla para düşüyorsa talep de aynı oranda artıyor. denge rakamını fk lara bakarak bulabilirsiniz. kozaa fk 6 ise ipek 6.60 olmalı. kozal da aynı şekilde kozaaya bakarak değeri bulabiliriz.
    kozaa ile kozal fk farkı %28 olmalı.
    kozal ipek farkı %20 olmalı.
    kozaa ipek farkı %10 olmalı.
    şu an ipek %2.5 ucuz kozaaya göre.
    şu an kozal %2 pahalı kozaaya göre.
    şu an ipek %4.5 ucuz kozala göre
    *Yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by Watchdog Yazıyı Oku
    Susturmak mı. Az önce o kadar yazdınız konuyu f/k ya bağladınız. Alın size öneri f/k bağlamında sizin kozaa nız ipekeniz mi ucuz yoksa bankalar mı. Mesele f/k ise bir dakka durmayın en az önerdiğiniz hisselerden yarıyarıya ucuz çok hisse var. Daha önce tartışılmış ve bu tartışmalarda da yer almış olduğunuz konulara tekrar tekrar cevap mı yazalım. Size sadece söylediğimiz burada grup şirketi de olsalar başka şirketleri pazarlamayın. Gidin ilgili formunda yazın bu mu susturmaya çalışmak. Üstelik size müdahale etme hakkım yok müdahale hakkı forum yöneticisinde. O da babamın oğlu değil, haklıysanız devam edersiniz haksızsanız haksız birine ne yaptırım uygulanacaksa ona razı olursunuz, bu kadar basit.
    banka ucuz ama riskleri fazla. mesela halk bankası. fk oranı 3.5 dan bir bilançoyla bir anda 6 oldu çünkü zarar yazdı. bizim şirketler zarar etmez. savaş çıksa kriz olsa umurumuzda olmaz. aselsan petkim bombalanır bize bir şey olmaz. 2 ayda yeniden faaliyete geçeriz. şikayet ettim diye yazmanıza gerek yok ki forum yöneticisi zeki neyin neden yazıldığını gayet iyi anlıyor. bugüne kadar yüzlerce kişi şikayet etti. ama genelde söylediklerim doğru çıktı. ipeğe gurup girmiş yalanı petrol gaz bulundu hikayelerine inanmayın dedim. çünkü ne fetönün şirketine gazdan pay verirler ne de buraya gurup girer. bütün malı boşaltır yıllarca da almayabilir nasıl olsa kar payı da yok yatırımcıya sürünsün der...
    kozaa daydım ve kozala geçtiğimi yazdığım andan itibaren kozal %100 yaptı ama kozaa en fazla %52 neden? çünkü kozalcıların psikolojisiyle oynamak istedi spek. bunun için de aşırı baskıladı, teknikte bu baskıyı gördüm ve patlama anının ne zaman olacağını da gördüm. benim dediğimi yapanlar çok kazandı.
    2020 yılı boyunca kozaa dedim. %30 kozal patlamadan da kozala geçtim dedim. artı %100 kazanç. toplamda %135 olması gerek ama alım satım derken %135 kazanmadım tabi %110 vardır ancak. çünkü 154den çıkmasını beceremedik 133.50 gibi çıktım. şimdi kozaadaki (ya da ipek fark etmez) lot sayısını ikiye katlamış oldum.
    Son düzenleme : yasemin5566; 16-07-2021 saat: 13:35.

3.  Alıntı Originally Posted by yasemin5566 Yazıyı Oku
    çünkü kozaa ipek kıyaslamasında ipeğe daha çok para düşüyor. %52ye %48 aradaki fark %10 bütünsel olarak baktığımızda ipeğe %10 fazla para düşüyorsa talep de aynı oranda artıyor. denge rakamını fk lara bakarak bulabilirsiniz. kozaa fk 6 ise ipek 6.60 olmalı. kozal da aynı şekilde kozaaya bakarak değeri bulabiliriz.
    kozaa ile kozal fk farkı %28 olmalı.
    kozal ipek farkı %20 olmalı.
    kozaa ipek farkı %10 olmalı.
    şu an ipek %2.5 ucuz kozaaya göre.
    şu an kozal %2 pahalı kozaaya göre.
    şu an ipek %4.5 ucuz kozala göre
    şimdi ipeğe 52 milyon düştü. kozaaya 48 milyon kaldı bu paraları faizde tutuyorlar. çok olan para az olana göre dönemsel olarak bileşik faizin getirdiği bir artı etki yaratır buna baz etkisi diyorum. bu nedenle en çok payı alan kozalın baz etkisi en yuksek, fk da en pahalı. sonraki fk ipek 6,40 yani... bunun da %10luk etkisi oluyor kozaa ile kıyaslayınca...

4.  Alıntı Originally Posted by yasemin5566 Yazıyı Oku
    şimdi ipeğe 52 milyon düştü. kozaaya 48 milyon kaldı bu paraları faizde tutuyorlar. çok olan para az olana göre dönemsel olarak bileşik faizin getirdiği bir artı etki yaratır buna baz etkisi diyorum. bu nedenle en çok payı alan kozalın baz etkisi en yuksek, fk da en pahalı. sonraki fk ipek 6,40 yani... bunun da %10luk etkisi oluyor kozaa ile kıyaslayınca...
    ya da şöyle anlatayım kozal %4800 bedelsiz güce erişti
    kozaa %600
    neden?
    çünkü kozal kemiksiz et yiyor yani %100ünü
    kozaa da %54 kemik %46 et.
    fk bu nedenle kozalda yuksek ve çok normal. çünkü ona göre talep oluşuyor. ve haklı bir talep bu üfürük değil. verimlilik karlılık da kendisine göre yuksek
    Son düzenleme : yasemin5566; 16-07-2021 saat: 14:20.

5. Hepsi hikaye f/k , rezerv, konak projesi, ons fiyati, kayyum, mahkeme vs... 200 gunlugun altinda her yukseliste shortu basacaksin. kozalaklarda short ac hayatini yasa. Nerden short açarsan ac para kazanıyorsun. Bugunun en dusugunden short ac yarin para kazanirsin. 200 günlüğün altında sıfıra kadar short...

6.  Alıntı Originally Posted by Karax Yazıyı Oku
    Hepsi hikaye f/k , rezerv, konak projesi, ons fiyati, kayyum, mahkeme vs... 200 gunlugun altinda her yukseliste shortu basacaksin. kozalaklarda short ac hayatini yasa. Nerden short açarsan ac para kazanıyorsun. Bugunun en dusugunden short ac yarin para kazanirsin. 200 günlüğün altında sıfıra kadar short...
    Bu mantık 200 günlüğün üzerine hayatta çıkamaz diyor bence mantıklı değil. 21 gün sonra bilanço. kozaa fk 5.90 5.10a düşecek. hisse başı 8 lira civarı nakitimiz var, dolar ve tl. shortla işimiz olmaz.

7. yasemin5566 , 06-08-2020 tarihinde kozal= 86.20 , kozaa = 13.80 , ipeke = 11.75 fiyatlarda iken yaptığınız yorum aşşağıda. Burada uzun uzun yalan yanlış yorumlar yaparak insanları manüple ediyorsunuz.

Alıntı Originally Posted by yasemin5566 Yazıyı Oku
    Benden size öneri kozalı olan kozaa ya da ipeğe geçsin. fiyatlar şu an çok uygun. fk anlamında

8.  Alıntı Originally Posted by Sakeles Yazıyı Oku
    yasemin5566 , 06-08-2020 tarihinde kozal= 86.20 , kozaa = 13.80 , ipeke = 11.75 fiyatlarda iken yaptığınız yorum aşşağıda. Burada uzun uzun yalan yanlış yorumlar yaparak insanları manüple ediyorsunuz.
    Bu arkadaşın kendisi kozala geçerken , millete kozaa , ipeke aldırmaya çalışıyor , ipeke ve kozaa alırken de kozalı pazarlıyor. Ben yukarıdaki yazısından onu çıkarıyorum. Farklı anlayan varsa izah etsin lütfen.

Sayfa 200/369 İlkİlk ... 100150190198199200201202210250300 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •