Sayfa 159/369 İlkİlk ... 59109149157158159160161169209259 ... SonSon
Arama sonucu : 2952 madde; 1,265 - 1,272 arası.

Konu: KOZAL - Koza Altın

1. 5 yil civari rezerv olmasi fena degil. 20 ton altinda Sogut'te elden kacan toplam rezervin 5'te biri ancak, sondajlar devam edecek bu sonbahara dogru isin sekli semali ortaya cikacak. Eger rezervler, 50, 60 tona ilerlerse Sogut'te Kozal'in elinden giden rezervi geri almis olur.

Buna ilaveten dusuk profil giden diger sondajlar var Canakkale'de yakinda devreye girer. Ben encok Giresun Konakli'dan olumlu ilerleme bekliyorum. Zaten altin cikarmak icinde cok aceleci davranmadan 'pipeline' yaparak ilerlemek dunyanin onumuzdeki donemde girecegi enflasyonist surecte dogru yaklasim olur. Uzun vadede altinin ilerleyisi bugunden son derece olumlu gozukuyor.

Yukarida yazilanlar yatirim tavsiyesi degildir, yatirim kararlarinizi kendi degerlendirmeleriniz isiginda aliniz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Ayfongarahisar
    Gönderi
    2,164
     Alıntı Originally Posted by knockermaster Yazıyı Oku
    Sayın Hocam
    Yatırım 200 milyon dolaraı geçmeyecek ve bunun bir kısmı da teşvik olacak
    Bu durumda 1/6 kazanç var hem de dolar bazında.Bence mantıklı bir yatırım.
    Ayrıca daha diğer rezervler de var .
    Şimdi yakın beklenen haber mahkeme...çünkü bu sonuç temettü/bedelsizin yolunu açacak bu karar
    YTD
    Mahkeme tarihi ne zman bilen var mı?
    Bildiğim tek şey, hiçbir şey bilmediğimdir...
    Namık Kemal

3. Merhaba Hocam
    Biraz basit bir matematik olmuş benimki hatam varsa kusura bakmayın
    Elde edilecek altının bugünkü değeri 1.2 Milyar Dolar Gümüş vs eklersek bu rakam daha da artar
    Yatırım 200 Milyon Dolar olarak açıklandı ki bunun bir kısmı da devletten teşvik alınacak
    Bu altın 15 yıl da çıkarılacak diye okumuştum.Bu süredeki harcamaları da verilen teşivğe saydım burdan da 200 milyona 1.2Milyar dolar hesabı 1/6 kazanç gibi geldi yanılıyor olabilirim hesabımda ama benim hesabım bu
    YTD

4. Mahkeme kararı için 21 Haziran söylemleri var ama bu duruşma tarzı bir durum olmadığı için tarih konusunun kesin olduğunu söylemek zorYTD

5.  Alıntı Originally Posted by Sasa500 Yazıyı Oku
    Mahkeme tarihi ne zman bilen var mı?
    benim duyduğum 26 Haziran, inşallah güzel haberler alıcaz

6. 21 Haziran haftasında mutabıkız bu da önümüzdeki haftayı önemli kılıyor bu durumda...Sorun şu bu karar sonrası temettü/bedelsiz kararı alınabilir mi yoksa Yargıtay,AYM ve AIHM mi bekleyeceğiz...Öyle ise ölme eşeğim ölme...

7. hazıran ayı mahkeme son mu olacak yada ertelenme sansı varmı yatırım tavsıyesı degıldır

8. knokmaster altın cıkarma malıyet bı 900 dolar bıde 750 dolar oluyo emın degılımde 900 olsa 1.2 nın yarıs gıdıyo gıbı 600 mılyon 200 malıyet kaldı 400 mılyon dolar calısan lar yukarıdıakı 900 ons dahılmı yoksa ayrıyaten mı hesaplanacak 10 sene calısma ongoruluyo 500 kısı yanlıs mı hesap yapıyom 1/6 kalmıyo gıbı boyle olursa jonathan sen de hakım sen konulara cevaplarsan sevırım anlamadıgımdan soruyum rahatsızlık verdıysem ozur dılaerım anlamaya calısıyom yatırım tavsıyesı degıldır

Sayfa 159/369 İlkİlk ... 59109149157158159160161169209259 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •