Special Days Image
Sayfa 329/369 İlkİlk ... 229279319327328329330331339 ... SonSon
Arama sonucu : 2952 madde; 2,625 - 2,632 arası.

Konu: KOZAL - Koza Altın

1. SPK onayının bu hafta gelebileceğini düşünüyorum..zaten Kayıtlı sermaye sisteminde olan bir şirket.. Benca zamanı geldi ve geçti bile..

2. Mart ayının 1 inde bilanço gelecek,gelen kâra göre ortalama bir temettü kararı ve o günlerde gelebilecek bir SPK onayı,daha sonra BİNGO.

3. SPK onayı geldikten sonra kaç gün içerisinde bedelsizler dağıtılır...??

4.  Alıntı Originally Posted by balina Yazıyı Oku
    SPK onayı geldikten sonra kaç gün içerisinde bedelsizler dağıtılır...??
    üstadım, spk onayı geldikten sonra tahminim hisseyi yukarı bir kaç tavan yukarı götüreceklerini düşünüüyorum. sonra bedelsizin verileceği güne kadar ya da o günden sonra birkaç gün biraz aşağı basarlar. sonra bedelsiz verildikten sonra bilanço ve temettü kararı ve sonra tekrar yukarı gideceğini düşünüyorum. yani önümüzdeki 1-2 ay zigzaglar olacaktır. ben onay geldikten sonra bir kaç tavan olursa elimdekinin yarısını çıkmayı düşünüyorum. bedelsiz dağıtıldıtan sonra yerine koyacağım ve bilanço ve temettü kararını bekleyeceğim.
    ytd.

5.  Alıntı Originally Posted by borsamağduru32 Yazıyı Oku
    üstadım, spk onayı geldikten sonra tahminim hisseyi yukarı bir kaç tavan yukarı götüreceklerini düşünüüyorum. sonra bedelsizin verileceği güne kadar ya da o günden sonra birkaç gün biraz aşağı basarlar. sonra bedelsiz verildikten sonra bilanço ve temettü kararı ve sonra tekrar yukarı gideceğini düşünüyorum. yani önümüzdeki 1-2 ay zigzaglar olacaktır. ben onay geldikten sonra bir kaç tavan olursa elimdekinin yarısını çıkmayı düşünüyorum. bedelsiz dağıtıldıtan sonra yerine koyacağım ve bilanço ve temettü kararını bekleyeceğim.
    ytd.
    Belki de SPK kararı bilanço ve temettü kararından sonra gelir.

6.  Alıntı Originally Posted by mberk Yazıyı Oku
    Belki de SPK kararı bilanço ve temettü kararından sonra gelir.
    Sermaye artırımınız hayırlı olsun. Bugünkü spk bülteninde onay yayınlandı.
    https://spk.gov.tr/data/63dbfcf68f95...9f1/5-2023.pdf

7. ingiltere deki dava kozal lehine sonuçlanmış,

"Şirketimizin % 100 oranında iştiraki olan, İngiltere'de kurulu Koza Ltd'nin pay sahipliğine ve kontrolüne ilişkin olarak Şirketimiz (Koza Altın İşletmeleri A.Ş.) ile Koza Ltd. ve Akın İpek ("Davacılar") arasında görülen davada; Davacılar'ın, Koza Altın İşletmeleri A.Ş. yönetimine atanan kayyımların Koza Altın İşletmeleri A.Ş.'yi İngiltere'de temsile yetkili olmadığı yönündeki iddiası ilk derece mahkemesince reddedilmişti. Söz konusu karara karşı yapılan temyiz başvurusu 07.10.2022 tarihinde Koza Altın İşletmeleri A.Ş. lehine neticelenmiş ve konuya ilişkin olarak 13.10.2022 tarihinde kamuoyu bilgilendirilmişti.

Anılan temyiz mahkemesi kararına karşı Koza Ltd. ve Akın İpek ("Davacılar") tarafından Birleşik Krallık Yüksek Mahkemesi'ne (Supreme Court of United Kingdom) yapılan itiraz, ilgili mahkeme tarafından 01.02.2023 tarihli kararı ile KESİN olarak reddedilmiştir.

Açıklama konusu karar ile birlikte; kayyumların yetkisine ilişkin olarak, Davacılar tarafından yapılan tüm başvurular KESİN olarak Koza Altın İşletmeleri A.Ş. lehine neticelenmiştir.

Kamuoyunun bilgilerine sunarız."

Saygılarımızla,

8. Bu güzel haber , şöyle ki , Akın ipek giderken yanında götürdüğü şirket hesabında görünen para (Kaldıysa tabi ) Koza nın kasasına geri döner .
    Buda ilk etapta bir kerelik yüksek kar ve tabi temettü demek olur . Bakalım böyle bir durum olacak mı ..

Sayfa 329/369 İlkİlk ... 229279319327328329330331339 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •