Sayfa 243/369 İlkİlk ... 143193233241242243244245253293343 ... SonSon
Arama sonucu : 2952 madde; 1,937 - 1,944 arası.

Konu: KOZAL - Koza Altın

1. Dokuz aylık bilançolar gelmeye başladı, pek çok hisse için sürpriz yok. Kozal bilançosu bu dokuz aylıkta olumsuz bekleniyor. Aslında olumsuz beklenti benim için olumlu beklentiye neden oluyor.... Zira, kozal son bir yılda sondaj ve araştırmalarını 4 kat arttırmış, bu yatırımları ise öz kaynaklarından finanse etmiş durumda.. Bütün bu çıktıların getirisi olacak elbet. Özellikle 2022 kozal yılı olabilir, yeni saha açılışları, yeni rezerv açıklamaları büyük olasılık. Diğer konu başlıklarına girmiyorum bile(sahiplik sorunu, yeniden yapılanma vb).. Ve belki de benim için en büyük sürpriz ONS ta ki artış ihtimali. Bütün bu beklentilerimin hepsinin değil sadece birinin bile gerçekleşmesi bana yeter de artar ..Ben tatile kaçar, herkesin 29 ekim bayramını kutlarım...

2.  Alıntı Originally Posted by furki Yazıyı Oku
    Dokuz aylık bilançolar gelmeye başladı, pek çok hisse için sürpriz yok. Kozal bilançosu bu dokuz aylıkta olumsuz bekleniyor. Aslında olumsuz beklenti benim için olumlu beklentiye neden oluyor.... Zira, kozal son bir yılda sondaj ve araştırmalarını 4 kat arttırmış, bu yatırımları ise öz kaynaklarından finanse etmiş durumda.. Bütün bu çıktıların getirisi olacak elbet. Özellikle 2022 kozal yılı olabilir, yeni saha açılışları, yeni rezerv açıklamaları büyük olasılık. Diğer konu başlıklarına girmiyorum bile(sahiplik sorunu, yeniden yapılanma vb).. Ve belki de benim için en büyük sürpriz ONS ta ki artış ihtimali. Bütün bu beklentilerimin hepsinin değil sadece birinin bile gerçekleşmesi bana yeter de artar ..Ben tatile kaçar, herkesin 29 ekim bayramını kutlarım...
    iyi tatiller. inşallah bilanço iyi gelir. bence art niyet yoksa kötü gelme ihtimalide yok. neticede piyasada değeri artan değerli metal ve gıdalar..
    ytd.

3. 18 şubat 2021, gr altın 400 tl, dolar 6,97, endeks 1550, kozal 152

28 ekim 2021, gr altın 550, dolar 9.53, endeks 1522, kozal 107.3

dolar %40 artmış, altın %37, endeks %2 düşmüş, kozal %30 düşmüş
    bunu kayyumlar izah edebilir mi acaba. 18 şubattan bugüne kötü giden nedir de endeks aynı seviyedeyken, altın %37 artarken kozal %30 neden düştü. Bizim gelirler değilde maliyetler mi altına bağlı. Altın üreten değil de altın yiyen şirket mi. Yönetim madem atanan kaliteli insanlar o zaman bu durumu açıklayabilmeli ya da yanlış giden neyse çözebilmeli değil mi.

4.  Alıntı Originally Posted by Watchdog Yazıyı Oku
    18 şubat 2021, gr altın 400 tl, dolar 6,97, endeks 1550, kozal 152

28 ekim 2021, gr altın 550, dolar 9.53, endeks 1522, kozal 107.3

dolar %40 artmış, altın %37, endeks %2 düşmüş, kozal %30 düşmüş
    bunu kayyumlar izah edebilir mi acaba. 18 şubattan bugüne kötü giden nedir de endeks aynı seviyedeyken, altın %37 artarken kozal %30 neden düştü. Bizim gelirler değilde maliyetler mi altına bağlı. Altın üreten değil de altın yiyen şirket mi. Yönetim madem atanan kaliteli insanlar o zaman bu durumu açıklayabilmeli ya da yanlış giden neyse çözebilmeli değil mi.
    Şirket, ancak özel bir oluşum olursa kar odaklıdır. Burada bu şirket özel bir şirket değil. Devletin şirketi. O nedenle, dua edin kar açıklayabiliyor.

Satılırsa ve kurumsal-şeffaf bir firma satın alırsa iyi olur. Ama böyle kalırsa yapacak bir şey yok. Ek bir şey beklememeli.
    ...

Alıntı Originally Posted by JoNaThAn Yazıyı Oku
    Şirket, ancak özel bir oluşum olursa kar odaklıdır. Burada bu şirket özel bir şirket değil. Devletin şirketi. O nedenle, dua edin kar açıklayabiliyor.

Satılırsa ve kurumsal-şeffaf bir firma satın alırsa iyi olur. Ama böyle kalırsa yapacak bir şey yok. Ek bir şey beklememeli.
    yaw hee hee. dua edecekmişizde 8 milyar tl si olan, altın çıkaran şirket kar edecekmiş.
    Sana sabancı kordsadan ne koklatıyo onu söyle? alıyon mu 5 tl temettü yoksa 30 kuruş mu?
    hani diplere uçacaktı, 110 a fırlıyo, belli ki atlamışsın.

6.  Alıntı Originally Posted by JoNaThAn Yazıyı Oku

sayın jonathan, dediğiniz doğru ama değerlendirmeniz yanlış. Neden derseniz 18 şubatta 152 değerindeyken bu firma özel bir şirketmiydiki. o gün ne idiyse bugünde aynı şirket. Ama lehe o kadar gelişme varken altın arttı karlılığı yasal olmayan bbağışa rağmen %60 düzeyinde arttı ama hisse düştü. anlamsız olan ve neler dönüyor dedirten de bu.

7. Çok degil bir kaç ay sonra bu rakamlar komik olacak... 100 liradan almadık tüh diyenler ne zaman tavan bozar yazsak gelir mi hesabı yapacak. İnandığım şeyi yazıyorum.

8. bilanço arefesinde bile patinaj yapıyor.. nasıl bir şirket yönetimi nasıl bir speği var bu şirretin..

Sayfa 243/369 İlkİlk ... 143193233241242243244245253293343 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •