Sayfa 45/369 İlkİlk ... 3543444546475595145 ... SonSon
Arama sonucu : 2952 madde; 353 - 360 arası.

Konu: KOZAL - Koza Altın

1.  Alıntı Originally Posted by Watchdog Yazıyı Oku
    Kozaa ve ipek kozala göre ucuz kaldı marj farkı var denilip duruyor. Peki üç gün önce bu fark yok muydu, 4 gün önce, 5 gün önce. O yüzden bana mantıklı gelmiyor 5 gün önceki marja tepki yoksa o zaman marj 5 gün önceki seviyesine gelir o korunur. Şimdi o kadar süre marj farkı yok şimdi mi oldu. Bence bunlar piyasaya müdahale ve yönlendirme. Belki birileri arada topladı şimdi marj farkı var (sanki üç gün önce dört gün önce yoktu ) diye bağırıp herkesi çağırıyor, Mantıklı değil
    marj farkından iskontodan bahsedenlerden biri de benim üstüme alındığım için cevap vermek istedim,

olan bişeyi söylemek suç mu,fark kapanır kapanmaz orası tahtacının bileceği iş,biz kimiz ki piyasaya müdahale edelim veya yönlendirelim,hangimizin milyon lotları varki etkimiz olsun,valla benim 2500 lotum var kozaada altı aydır üstüne yatıyorum üç kuruşum beş olsun diye,arada bir kendimize umut olsun diye yazdığımız şeyler sizin anladığınız manaya geliyorsa valla buralarda bişey yazılmaz,neyi nereye bağlamışsınız helal olsun

2. Aslında her zamanki olan şeylerde, bu kağıdı okumak basit fakat adrenalini yüksek. Mesela bu gün İş ve garanti alıcı olsaydıda içimizde rahat olsaydı olmuyormu? Çok şeymi istiyoruz yani?
    Bu yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.

3. artan işlem hacmiyle yükselmeye devam ediyor .

4. Kağıtların Belli bir gideri var. Bunu birincil olarak Şirketin Temeli ikincil olarak spekler belirliyor.Ve Şu bir gerçekki spekler yapabildiği kadar operasyon yapıyor Zirve bir kez oluştumu Şirketin istediği kadar beklentisi dahi olsa en fazla spekler alım ilgisinden dolayı belli pivotta yada Düşüşe trade yapıyor ki k.y. için bunlar artık tehlikeli sular.

Peki bunları neye göre takip ediyoruz Belli Süreç e göre.Kozal gidiyorda ipek ve kozaa niye gitmiyor? 5 yıllık bir grafiki baz alarak hesaplamış bazı değerli kişiler bunu. Hayır İpek ile Kozaa, kozal ı çoktan sollamış göreli olarak Fiyatına göre yani..! Yani hemde baya bir sollamış..

Bu ne şimdi Al sat için bir göstergemi? Bence değil. Belki bir referans ama kesin olmayan.. Peki ne; Cevap.. Neye cevap İpek ve kozaa niye gitmiyor kozal a göre diye soranlara. Peki şu şekilde sorulabilirmi ;Esas kozal onlara yetişme sürecinde mi? Yani kesin böyle bir mantık yürütülüpte karar vermek bence tam doğru olmaz. Çünkü her grup senedi aynı oranda gidecek diye bir kural veya görünüm yok. Ama hiç olmaz diyede bir şey yok. herkes kararını kendi verir tavsiye değildir.

Peki bu kağıtta en önemli gösterge ne al sat için? Daha önce dedim ya yok yok bu kağıtta. Tecrübeli kişilerin görüşleri var bu konuda ama bence en belirleyici gösterge diye bir gösterge Bana göre yok. Kimi hacimi baz almış , kimi Belli aracı kurumları, Bilanço karlılık.. herkes kendine göre bir gösterge veya gösterge dizisi takip edecek bu kağıtta. YTD.
    Bu yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by yasemin5566 Yazıyı Oku
    ben ileride ağlamayasanız diye yazdım ne haliniz varsa görün
    sizde biraz matematik bilseydiniz bunları yazmazdınız. üzgünüm ama gerçek bu.
    YATIRIM, sonu yanlış giden SPEKÜLASYONDUR. EĞER, zamanında spekülasyondan çıkmazsanız MECBUREN yatırımcı olursunuz.

Dağınık takasları gören hisseye el sürmedi ,temeline güvenen iyi prim elde etti maşallah kozal'a...

Redmi 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yol açık Yola çık.

7. Allahtan dolarda değiliz şişe dolar fazlası nedeniyle bir milyar zarar etmiş. tl de olmak çok iyi altın fiyatları çok düşük ama faizler yuksek üstelik faizin vergisi yokmuş %21 net kazanç oluşacak
    *Yatırım tavsiyesi değildir.

Borsada tek gerçek hikayedir. Hikayesi olan kağıt gider. Burada hikaye çok ve görünen yeni hikayeler yazılacak. Bu sebeple oymuş buymuş bakmam. Hikayelerin gerçekleşmesini beklerim.

Sayfa 45/369 İlkİlk ... 3543444546475595145 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •