Sayfa 57/369 İlkİlk ... 747555657585967107157 ... SonSon
Arama sonucu : 2952 madde; 449 - 456 arası.

Konu: KOZAL - Koza Altın

1.  Alıntı Originally Posted by ank06 Yazıyı Oku
    Burası KOZAL formu tabi ki konu kozal olmalı. Arada IPEKE ve KOZAA da korelasyonu analizi konulabilir. Sonuçta iç içe şirketler. Birbirlerinin arasında ortaklık yapıları var. Er yada geç birbirlerini korele ediyorlar. Bu formda da BURVA Burçelik konusu da gına getirdi. Kimsenin yazmasına da karşı olmamak gerekir ama yazılar hakaret içermemeli.
    Farkında mısınız?
    Genç dinamik çalışkan üretken Denizkiraz kardeşimiz paylaşım yapmaz oldu. En azından bir trend çizer alt üst bahtlarını destek direnç noktalarını hangi kanal içinde hareket ettiğimiz konusunda bir fikir verirdi. Farklı trend kanal çizen grafiğini paylaşır aykırı projeksiyon ön görüşü sunabilirdi.
    Burda son günlerde haftalarda aylarda grafik sunulmaz oldu.

Bir grafiği ister beğenirsin isterse beğenmezsin ama onu hazırlayıp şurda paylaşana da hakaret edilmez.
    Doğrusunu yapabiliyorsan bir grafik bilgi belge çıkart yok. Sadece olmaz yanlış kötüleyerek tü kaka denilerek bir yere varılmaz.
    Tamam olmamış kötü dedin doğrusunu sen paylaş o da yok. Boş boş laf kalabalığı ile burayı meşgul etmek de bir yere kadar.

Meyve veren ağacı taşlanır derler ya. Sadece taşlama hakaret var.
    Sağa sola laf sokmadan yazsın. Kimse burda karşılıklı tartışmaktan keyif almıyor.
    Hoş olmayan bir durum.
    Arlanmasını bilene.
    Karşılıklı fikir tartışmaları doğruyu bulmak adına faydalı olur ancak dadaşmak, hakaret vari eleştiriler benim de sevmediğim ve karşı olduğum hususlar.
    Denizkiraz arkadaşımızında paylaşımları güzeldi tabi biraz grafik açıklamaları da olsa çok daha iyi olurdu.

Grup şirketleri konusunda paylaşımlar burada sadece kozal üzerinde etkisi olan nitelikteki bilgiler olmalı. Oysa verilen bilgiler kozalla ilgili değil, onların ucuzluğuna ilişkin düşüncelerdi. Böyle olunca o zaman başka ucuz olduğunu düşündüğümüz şirketleri de paylaşalım burada. Burdaki herkes kozaa ve ipeke nin kozalla bağlantısını bilir en azından kozalı alırken ne aldığını biliyorsa. Yapılan değerlendirmeleri ipeke den ve kozaa dan takip edebilir. Buraya aktarmanın anlamı yok kozalı etkilemediği sürece. Ki zaten kozalı etkileyecek bilgileri çok nadir olur sonuçta kozal onlara ortak değil onlar kozala ortaktır. Sadece grubun durumu daha iyi veya daha kötü olacak şeklinde sonuç veren bilgiler bi nebze etkili olabilir.

2. Deniz yatırım İPEK te 16,42 den KOZAA da 20,14 ten KOZAL da 146,62 ten alışları var ve bunlar yabancı alımı gibi duruyor.
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi niteliğinde değildir.Herkes kendi kararını kendisi versin.

3.  Alıntı Originally Posted by Watchdog Yazıyı Oku
    Karşılıklı fikir tartışmaları doğruyu bulmak adına faydalı olur ancak dadaşmak, hakaret vari eleştiriler benim de sevmediğim ve karşı olduğum hususlar.
    Denizkiraz arkadaşımızında paylaşımları güzeldi tabi biraz grafik açıklamaları da olsa çok daha iyi olurdu.

Grup şirketleri konusunda paylaşımlar burada sadece kozal üzerinde etkisi olan nitelikteki bilgiler olmalı. Oysa verilen bilgiler kozalla ilgili değil, onların ucuzluğuna ilişkin düşüncelerdi. Böyle olunca o zaman başka ucuz olduğunu düşündüğümüz şirketleri de paylaşalım burada. Burdaki herkes kozaa ve ipeke nin kozalla bağlantısını bilir en azından kozalı alırken ne aldığını biliyorsa. Yapılan değerlendirmeleri ipeke den ve kozaa dan takip edebilir. Buraya aktarmanın anlamı yok kozalı etkilemediği sürece. Ki zaten kozalı etkileyecek bilgileri çok nadir olur sonuçta kozal onlara ortak değil onlar kozala ortaktır. Sadece grubun durumu daha iyi veya daha kötü olacak şeklinde sonuç veren bilgiler bi nebze etkili olabilir.
    Fikirlerinize katılıyorum sayın Watchdog.Bende arada sırada kozaa ve ipek paylaşımları yapıyorum çünkü elinde bir grup hissesi olan insan en çok bu forum da yazılan olduğu için burayı takip ediyor, bir nebze olsun faydalı olmaya çalışıyorum. Şikayet eden varsa Kozaa ve İpek analizlerimi kendi forumlarına taşır sadece burada KOZAl ile alakalı öngörülerimi yazarım.KOZAL ana firma diğerleri yancı, işi yapan kozal paradan nasiplenen kozaa ve ipek. 3 şirketinde grafiklerine bakıldığı zaman aşağı yukarı kırılımları, kanal destek ve dirençleri büyük benzerlik göstermektedir. Ben 3 kağıdında bir müddet soğumasını istiyorum şu anda çok göz önündeler biraz dinlenseler çok daha iyi olur.
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi niteliğinde değildir.Herkes kendi kararını kendisi versin.

4.  Alıntı Originally Posted by aptamil Yazıyı Oku
    Deniz yatırım İPEK te 16,42 den KOZAA da 20,14 ten KOZAL da 146,62 ten alışları var ve bunlar yabancı alımı gibi duruyor.
    Anlayışınız için teşekkür ederim. İsimler vererek yazışmadım zira bu olayı tartışmak yerine durumu kişiselleştirirdi.
    Benim beklentim de, rezerv konusunda beklenti yaratanların ki bunu basından takip ettik artık bi açıklamalarda bulunmaları, istinafın sonucunu görmek ve temettü ile ilgili somut gelişmeler duymak. Bence çok uzattılar.

5. TMSF Başkanı Muhiddin Gülal: Şirketlerimize gözümüz gibi bakıyoruz
    TMSF Başkanı Muhiddin Gülal: Şirketlerimize gözümüz gibi bakıyoruz
    Reklam

Abone Olgoogle-news
    Koza Altın İşletmeleri AŞâ€™nin, kurumlar vergisi sıralamasında Türkiye 13’üncüsü olduğunu hatırlatan TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, “Şirketlerimizi milletin emaneti olarak görüyor ve tabiri caiz ise gözümüz gibi bakıyoruz†dedi.
    Reklam

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) yönetiminde bulunan Koza Altın İşletmeleri AŞ, Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB), ‘2019 Vergilendirme Dönemi Kurumlar Vergisi Türkiye Geneli İlk 100 Sıralaması’nda 13’üncü sırada yer aldı. Koza Altın’ın 512 milyon 639 bin 149 TL vergi ödeyeceği kaydedildi. Sırlamada 13’üncü olarak kırdıkları rekorun kendilerini onurlandırdığını belirten TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, Kurumlar Vergisi sıralamasında Koza Altın’ın önünde bulunan kurum ve kuruluşların Türkiye’nin ‘en büyükleri’ olduğunu işaret ederek Koza Altın’ın vergi sıralamasında bu devlerin hemen arkasında yer almasının gurur verici olduğunu kaydetti.

‘GÖZÜMÜZ GİBİ BAKIYORUZ’

Koza Altın İşletmeleri AŞâ€™nin halka açık bir şirket olması sebebiyle kırılan vergi rekorunun, şirkete ortak olan on binlerce küçük yatırımcı açısından da çok önemli olduğuna dair inancını dile getiren Gülal, “Her zaman dediğimiz gibi, şirketlerimizi milletin emaneti olarak görüyor ve tabiri caiz ise gözümüz gibi bakıyoruz. Bu özen ve itinanın sonucudur ki, devraldığımız şirketlere değil irtifa kaybettirmek, onları zirveye taşıyoruz. Bu sebeple, yönetimimizde bulunan iki şirketimizin birden ilk 100’e girmesi çok önemli ve anlamlıdır. Dün terörü finanse eden şirketlerin bugün vergi sıralamasında rekortmen olması bizim için onur ve bahtiyarlıktır†dedi.

40 BİN KİŞİYE İSTİHDAM

TMSF’nin yönettiği şirketlerin devralındığı tarihten itibaren aktif büyüklüklerinin yüzde 64 artışla 70 milyar TL’ye, öz kaynaklarının ise yüzde 63 artışa 29.s5 milyar TL’ye ulaştığını vurgulayan Gülal sadece 2020 yılı sonunda şirketlerin cirolarının 35 milyar TL, dönem kârlarının ise 3.5 milyar TL olarak gerçekleştiğinin bilgisini verdi. Gülal, bununla birlikte şirketlerde toplam 40 bin 589 kişinin istihdam edildiğinin altını çizdi.

‘EKONOMİK İSTİKRARI DESTEKLİYORUZ’

Muhiddin Gülal, “Ana misyonu olan tasarruf mevduatını sigortalama konusunda verdiği, benzersiz hizmetiyle Türkiye ekonomisinin de en önemli sigortalarından birisidir. Dünya standartlarından verdiğimiz bir güvenceyi, Avrupa’yı bile kıskandıracak bir yaygınlıkta arttırarak veriyoruz. Biz, ülkemiz insanının ve iş dünyasının tasarruflarını güvence altına alarak ekonomiye güven veriyor, ekonomik istikrarımızı destekliyoruz†dedi.

https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/...yoruz-41742213

6. aptamil başka kağıt reklamı yapıyor. Burası belirli vizyonu olan bir forum. Pazarda domates satar gibi reklam yapılmaz burada. Buranın prestiji cizgisi var. Domates satmak istiyorsan bizim bu gün buranın pazarı yer verelim orada ekmeğini çıkar. Ama burada hiç uymuyor. Mesela ben Soros ekselanslarından saati 20 k Euro dan dersler almış bir teknik analistim.

Bu gün kozal pay senedinin 155 Türk lirası üzerinde kapanış yapacağını öngörüyorum.
    Bu yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.

7. Birbirimize kızıyoruz burda tartışırken ama dünyada neler oluyor kızılması gereken neler var neler. Birazda altınla da ilgili olması nedeniyle paylaşayım duygularımı düşüncelerimi. Kızacak başka şeyler bulalım. Milletin altın yerine bitcoin alması hakikaten beni çıldırtıyor. Bu btc yüzünden altına olan talep düşük kaldı. Biz burada haftalık %5 i bulsak sevin ççığlıklaı atıyoruz ki üzerinde o kadar analiz o kadar tartışma. Bir yllık dönem içinde 5300 doları görmüş şimdi 51 300 ve millet hala alıyor. 50binden alıp ne bekliyor 100 bin mi olmasını. Bi tür anlamıyorlar, arkadaş 5 bin, 6 bin, 10 binden almış adam var 50 binden aldığın şey %10 yapsa 5 binden alan için ekstra bi %100 6 binden alan için %90, 10 binden alan için ekstra %50 demek. 50 binden alıp 100 bine gelene kadar bu 5 bin 10bin den alanlar çoktan btcleri yeni girenlerin elline bırakacak tabi bunlarda dur bende karımı realize edeyim dediğinde alıcı nerden bulacaklar o karlar nasıl eriyip zarara geçecek görecekler. Elon musk denen adam teslada otomobil satışından 2020 de 170 mln dolar kar etmiş bir yılda. Adam 1,5 mlr dolar bağladı btc ye 39 binden (tabi daha önceden düşük fiyatlardan almamışsa ya da arada antin kuntin iş çevirmemişse) şu anda adam15 günde %30 yani 450 mln dolar kar yaptı. Millette (tüm dünyada) bu adamın izinden gidiyor yazık millette akıl kalmamış. 19 binden 3,500 e düşerken ders alınmamış ne diyeceksin ki.Dünyanın bu haline gülmek mi lazım ağlamak mı?

8. KOZA ALTIN'IN VERGİ DAİRESİNE SUNDUĞU TABLODA 2020 YILI DÖNEM NET KARI 2.121.051.178 TL

Beklentilerin çok üzerinde geldide,hisse neden bunu satın almıyor,

Sayfa 57/369 İlkİlk ... 747555657585967107157 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •