Sayfa 283/369 İlkİlk ... 183233273281282283284285293333 ... SonSon
Arama sonucu : 2952 madde; 2,257 - 2,264 arası.

Konu: KOZAL - Koza Altın

1.  Alıntı Originally Posted by mustican Yazıyı Oku
    Altının ons fiyatı 1856 dolara çıktı.

Arkadaşlar bir sorum olacak. Kozal'ın kasasında geçmiş yıl karı olarak 7 milyar TL üzerinde para var.

Bu yıl da yaklaşık 3 milyar TL kar bekleniyor.
    Neden temettü dağıtmıyor?
    xxxxxxxxxxxxxxxxx

11. Kar Dağıtım Politikası

Şirket öncelikle; mevcut üretim yerleri ve işletme tesislerinde büyümeyi, yeni altın sahalarına stratejik yatırımlar yapmayı ve mevcut arama lisansları dâhilinde arama faaliyetlerine ağırlık vererek büyümeyi hedeflemektedir. Bu kapsamda Şirket tüm bu yatırımları öncelikle üretim yerlerinden elde ettiği nakit girişiyle karşılamayı hedeflemektedir.
    Ancak Koza Altın İşletmeleri A.Ş.’ye Ankara 5. Sulh Ceza Hâkimliği’nin 26.10.2015 tarihli kararı ile Ceza Muhakemesi Kanu-nu’nun (CMK) 133üncü maddesinin 1inci fıkrası uyarınca, Şirket’in yönetim organının tüm yetkilerini kullanmak ve yeni yöne-tim kurulunu oluşturmak üzere kayyım ataması yapılmıştır. Ankara 5. Sulh Ceza Hâkimliği’nin söz konusu kararı ile Şirket’in yönetimine kayyım olarak atanan kayyım heyetinin yönetim kurulu üyeliğine seçilmeleri, önceki yönetim kurulunun tüm yetki-lerinin kayyım heyetine devredilmesi ve eski yönetimin tüm yetkilerinin kaldırılmış olduğu hususları ticaret siciline tescil edil-miş ve TTSG'de yayımlanmıştır.
    Daha sonra, 15.08.2016 tarihli Resmi Gazete’ de yayımlanan 674 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapıl-ması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname’nin ‘’Kayyımlık Yetkisinin Devri ve Tasfiye’’ başlıklı 19. maddesi ile ‘’Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten önce terör örgütlerine aidiyeti, iltisakı veya irtibatı nedeniyle 4.12.2004 tarihli ve 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanununun 133üncü maddesi uyarınca kayyım atanmasına karar verilen şirketlerde görev yapan kayyımların yetkileri, hâkim veya mahkeme tarafından Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na devredilir ve devir ile birlikte kayyımların görev-leri sona erer.’’ hükmü getirilmiştir. Bunun üzerine Ankara 4. Sulh Ceza Hâkimliğinin 06.09.2016 tarih ve 2016/4628 D. İş sayılı kararı ile Koza İpek Holding bünyesindeki şirketlerde görev yapan kayyımların yetkilerinin Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na devrine karar verilmiştir. Kayyım atanmasına neden olan olaylar ile ilgili olarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca önceki yöne-tim kurulu üyeleri hakkında düzenlenen iddianame Ankara 24. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilerek 2017/44 E. sayı-lı dosya ile yargılanmalarına başlanmış olup dava ilk derece mahkemesince karara bağlanmıştır. İlk derece mahkemesi kararın-da; yargılaması yapılan önceki yönetim kurulu üyelerine ait olan şirket hisselerinin müsaderesine karar verilmiştir. Karar kesin-leşinceye değin yukarıda anlatılan kayyım atanması şeklindeki tedbirin aynen devamına karar verilmiştir. Karar henüz kesinleş-memiştir. Ankara 24. Ağır Ceza Mahkemesi 2017/44 E. sayılı davasında ayrıca, mahkemeye gelmedikleri için yargılamaları yapı-lamayan önceki yönetim kurulu üyeleri hakkında ise dosyalarının tefrik edilerek yeni bir esasa kaydına, yargılamaların bu dosya üzerinden devamına, yargılama sonuna değin yukarıda anlatılan kayyım atanması şeklindeki tedbirin aynen devamına karar verilmiştir. Tefrik edilen dosya Ankara 24. Ağır Ceza Mahkemesi 2020/20 E. numarasını almıştır.
    Bu itibarla Şirket’in Kar Dağıtım politikası yeniden belirlenecek olup Kamuoyu ile paylaşılacaktır.

3. Genel Kurul Bilgileri
    Kayyım atanan ve daha sonra yetkileri TMSF’ ye geçen şirkette devam eden hukuksal süreçler nedeniyle yıllık olağan Genel Kurul Toplantısı yapılamamıştır. Bu sebeple 2021 yılına ilişkin Genel Kurul bilgileri ile doküman-ları Faaliyet Raporuna ve Şirket İnternet sitesine eklenememiştir. Şirkette yapılan son Olağan Genel Kurul Toplantısına ilişkin bilgiler aşağıdaki gibidir.
    Şirketin, 2014 yılına ait Olağan Genel Kurul Toplantısı yapılmak üzere 23.03.2015 tarihinde Saat 14:30 da Wyndham Ankara Oteli Yaşam Cad. 4. Sok No:4 Söğütözü/Ankara adresinde Ankara Valiliği Ticaret İl Mü-dürlüğü’nün 25.03.2015 tarih ve 6829503 sayılı yazıları ile görevlendirilen Bakanlık Temsilcileri Sayın Ekrem YILDIZ ve Sayın Gürsel AYHAN gözetiminde toplanılmıştır.
    Toplantıya ait davet TTK'nin 414. Maddesi hükmü gereğince ve Ana Sözleşmede öngörüldüğü gibi ve günde-mi de ihtiva edecek şekilde 03.03.2015 tarih ve 8770 sayılı Türkiye Ticaret Sicili Gazetesinin 589. sayfasında, Ayrıca 03.03.2015 tarihli Hürses Gazetesi’nde, 03.03.2015 tarihli Millet Gazetesi ve 03.03.2015 tarihli Bu-gün Gazetesinde ilan edilmek suretiyle süresi içinde duyuru yapılmıştır.
    Türk Ticaret Kanunu’nun 1527’nci maddesi gereğince, Şirket’in elektronik genel kurul hazırlıkları yasal dü-zenlemeye uygun olarak yerine getirilmiştir.
    Hazır Bulunanlar Listesinin tetkikinden, Şirketin toplam 152.500.000,00TL sermayesine tekabül eden 152.500.000TL’den elektronik ortamda 1TL’yi temsil eden asaleten katılımcı haricinde diğer tüm katılımcılar fiziki ve elektronik ortamda, 129.972.238.769TL hisse vekâleten olmak üzere toplam 129.972.239,769TL’yi temsil eden hisselerin toplantıya iştirak ettiği ve böylece gerek kanun ve gerekse ana sözleşmede öngörülen asgari toplantı nisabının mevcut olduğunun anlaşılması üzerine Elektronik Genel Kurul Sisteminde MKK ta-rafından yetki verilmiş olan ilgili yöneticilerin hazır bulundukları ve genel kurulun takibinin sağlandığının anlaşılması üzerine gündem maddelerinin görüşülmesine geçilmiştir.
    25.03.2015 tarihli Olağan Genel Kurul toplantısında genel olarak aşağıdaki kararlar alınmış ve 2014 mali yılı-na ilişkin Genel Kurul Toplantı Tutanağı şirketin web sitesinde ve KAP ’ta ayrıca yayınlanmıştır.
    1. Şirket Yönetim Kurulu tarafından hazırlanan 2014 yılı Faaliyet Raporu ve 2014 Yılı Bağımsız Denetçi Ra-poru okundu ve her iki raporunda kabulüne oy çokluğu ile karar verildi.
    2. Şirket Yönetim Kurulu tarafından hazırlanan 2014 yılı finansal tabloların kabulüne oy çokluğu ile karar verildi.
    3. Yönetim Kurulu üyeleri ile murakıplar ayrı ayrı oy çokluğu ile ibra edildiler.
    4. 2014 yılı karının dağıtılması görüşmeye açıldı. Hissedarlara brüt 150.000.000,00TL nakit temettü dağıtıl-masına, A grubunu temsilen seçilen yönetim kurulu üyelerine net 21.251.378,24TL nakit temettü dağı-tılmasına ve temettü dağıtımının 01.04.2015 tarihinden itibaren başlanılmasına oy çokluğu ile karar verildi.
    5. Yönetim Kurulu’na A grubu ortakları temsilen Hamdi Akın İPEK, Cafer Tekin İPEK, Melek İPEK ve Pelin ZENGİNER 'in görevlerinin devamına karar verilmiş, bunlara ilave olarak Işık ÖZPEKER ve Yusuf KÖY-CE'nin ise bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak 1 yıllığına yönetim kuruluna seçilmeleri ve görev süre-lerinin bir yıl olarak belirlenmesi oy çokluğu ile kabul edilmiştir.
    Şirket Genel Kurul Bilgilendirme Dokümanı, Genel Kurul Haziran Cetveli ve GK Toplantı Tutanağı Şirket’in web sitesindeki Yatırımcı İlişkileri Bölümünde ve KAP’ ta yayınlanmıştır.

KOZA ALTIN İŞLETMELERİ FAALİYET RAPORU / 01 OCAK-30 EYLÜL 2021

xxxxxxxxxxxxxxxxx
    GKT notlarında 5. maddeyi açıklayacak biri varmı??
    Son düzenleme : ODUN ADAM; 13-02-2022 saat: 21:47.

2. En son 2014 yılında yapılan genel kurul toplantısı.

Şitketin genel kurulu yoplanabilse 2022 de belki 60 lira temettü verebilecek durumda.
    “Finans piyasasında, türev işlemleri (vob, forex) kitle imha silahlarıdır.” -mustican
    "Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

3. Genel kurul toplansa dahi şu haliyle temettü dağıtmak ve benzeri karar alamaz.Sahiplik sorunu çözülmeden bu işler olmaz.
    Ancak,bu davalar elbet bir gün sonuçlanacaktır..ABD de benzeri şirketler 100 milyar usd piyasa değeri ile fiyatlanıyor.KOZAL ın PD yaklaşık1.5 milyar usd.Bu köprünün altından çok sular akar çok...

4. Düşen bir Piyasa’ da neden Kozal alırlar. Ayrıca bir sürüde kulagı kesikler satmışken???Bu sorunun cevabı; Ciddi bir beklenti var??? İyi bir bilanco ??? Bence bunların dışında bir şey. BOFA ‘ nın alımı çok ilgimi çekmedi de,OYAK’ın alışı dikkatimi çekti. Hiç bir zaman yaş tahtaya basmaz. Tacirlerin satışı da ilgimi çekmedi . Çünkü o herzaman 5-10 kademeye oynar. Yarın alım yönünde olabilir. İşlemler karşılıklı diyenler YANILIR. Bugün degil. Bir defikodu duydum ama yazamıyacagım. Emin olamadım. Ytd

5. Sn. Dr finance Hocam meraklandık, bilmek isteriz.
    Ons malum 1870leri aştı, kozalın yatak kalmasi sizce ons kaynaklı olmadı mı?

6. Ons kaynaklı degil, Ons yükseklihi uzun vadede Bilanco yu olumlu etkiler. Benim duydugum şirketin yeniden yapılandırılması ile ilgil. Ytd

7. Ve nitekim dediklerim cıkıyor.131 i gordü. Ytd

8. Sayfalarca günlük işlemlerden bahsedilmiş ama şu haberi paylaşan olmamış gördüğüm kadarıyla, bakalım kozal a bırakılır mı nasip olur mu...

https://www.gazeteduvar.com.tr/chpli...-haber-1553180

Sayfa 283/369 İlkİlk ... 183233273281282283284285293333 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •