Sayfa 204/369 İlkİlk ... 104154194202203204205206214254304 ... SonSon
Arama sonucu : 2952 madde; 1,625 - 1,632 arası.

Konu: KOZAL - Koza Altın

1.  Alıntı Originally Posted by hakkıakgün Yazıyı Oku
    Burası curcuna olmuş resmen, herkes farklı bir hikaye anlatıyor ve hiçbirinin gerçeklikle alakası yok. Muhtemelen bu bilgi kirliliği sosyal medyadan kaynaklanıyor, birisi ortaya yarım doğru bir bilgi atıyor sonra o bilgi dönüp dolaşıp alakasız bir formda yayılıyor. Çatı ve davaya konu şirket borsaya açık İpek Enerji değil, Koza İpek Holding A.Ş.'dir. Kozaa'nın Kozal'daki payı %44,58'dir. İpeke'nin Kozaa'daki payı ise %52,25'tir. Dolayısıyla İpeke'nin Kozal'daki dolaylı ortaklık payı %23,29'dur. Kozaa'nın Kozal'dan hariç bahse konu "Konak Projesi" gibi bazı varlıkları vardır ve İpeke Kozaa'nın %52,25 hissesine sahip olduğu için Kozaa'daki payı oranında bu varlıklarda hakkı vardır. İpeke'nin Kozaa'daki payları ve cirosunun %1'i bile etmeyen TPAO'nun işlettiği iki petrol kuyusu dışında kayda değer bir varlığı yoktur. Dolayısıyla petrol fiyatı arttı diye buradan dişe dokunur bir kar beklemek hayalciliktir. İpek Enerji'nin %62,12 oranında çoğunluk hissedarı ise davaya konu çatı şirket olan Koza-İpek Holding A.Ş.'dir. Dolayısıyla bu şirketin çoğunluk hisselerinin dava sonucunda devletin eline geçtiği kesinleşirse tüm bu alt şirketlerde temettü-satış gibi önemli kararlar alınabilecektir. Lütfen duyduklarınızı "doğrusu bu" şeklinde internet ortamında paylaşmadan önce şirketlerin son bilançosunu açıp ilgili yerlere bakın ve bilgilerinizi kontrol edin. Umarım açıklayıcı olmuşumdur, herkese iyi bayramlar dilerim.
    verdiğiniz bilgiler doğru ve katılıyorum ama özel yorumlarınıza katılmıyorum. umarım diğer arkadaşlar da öğrenirler kimin nerede ne kadar payının olduğunu.
    *Yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by mezedu Yazıyı Oku
    bana göre hukuki süreci beklememek için alınmış karar, arkadaşlar bir yıl sonraya mı bırakıldı dava demişlerdi..tmsf başkanı görevden alındı yerine de kozalların başındaki geçti bir hafta evvel, bir şeylerin hazırlığı var muhakkak..davayı bekleselerdi seneye çözülse hazırlık ihale aşaması süreç epey uzar belki 2023 seçimlerinden sonra sonuçlanır, süreci çabuklaştırmak lazım ki devlete para lazım..
    bir sene sonraya bırakılan akın ipek davası ile bizim şirketin bağlayıcı bir yönü yok. akın yakalansa da yakalanmasa da yargılanmasa da sorun yok. bizim dava yargıtayda belki de 1 ay sonra biter bunu bilemiyoruz.

Yazmak için yazanlar var.
    1.akin ipekesi ve kızkardeşi İpek Koza holdingiinyuzde50 az üzerinde.
    2.dun mecliste kabul edilen yasa ile ilgili yeni bir durum oluşmuş ise 1.maddedeki hususun bir önemi yoktur.
    3.henuz Yargıtay a intikal eden bir dava yoktur.
    Ezbere pozizyonunuza göre yazmayın.
    Sagliklar

4. ben az once hisseden çıktım arkadaşlar anladığım kadarıyla hisseyi süründürecek bu seviyelerde bir süre

5.  Alıntı Originally Posted by yasemin5566 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar ben hisse düştüğünde korkmam agresif bir şekilde toplarım hisse çıkarken korkarım dönüşte veremezsem diye. daha sessiz tarafsız nötr olmaya çalışırım gerçeği göreyim diye. 2020 mart düşüşünde de kredilerle almıştım 8 liralardan kozaayı. faizine bile bakmadım bugün tesadüfen bakasım geldi halkbank 5 yıllık 50 bin lira 0.98 den denizbank 1 yıllık 1.58den 20 bin gibi 46 bin liralık da kredi kartlarımla.. bugün de aynı şekilde.. çok ilginç halk bankasından şu an 3 tane kredi var denizden 2tane yapı kredi vermezdi o bile verdi çok ilginç. hatta denizbank 100 bine kadar alabilirsin diyordu ben 30 binlik 6 ay vade yeter dedim. bu kredileri hisselerimi bozmadan ödeme gücüm var. bu fiyatlardan bu hisseleri kaçırmam. bunlar gecen seneki fiyatlar yahu üstelik dolar bazında %30 daha ucuz. nereye düşecek? düşerse de toplamaya devam ederim. gecen hafta borsada ralli bekliyorum demiştim hala bekliyorum. doların düşüşü de işaret bence. bu fiyattan alırım yukselince de satarım bu kadar basit. ama ne kadarını satarım ona o gün karar veririm.
     Alıntı Originally Posted by yasemin5566 Yazıyı Oku
    bunlar gecen seneki fiyatlar yahu üstelik dolar bazında %30 daha ucuz. demişim ama eksik demişim geçen sene 4.7 milyar olan nakit şu an 8 milyarı geçti. neymiş efendim 200 günlük altındayız. bana ne yahu, bu fiyatlardan satıp speği mi besleyeceğim, salakmıyım ben. bir sene sonra ipekleri 70-80 liralardan vermeyeyim de.. dursun yani..
     Alıntı Originally Posted by yasemin5566 Yazıyı Oku
    spek bu fiyatlarda korkmadan dolaştırır acımadan 200 milyonluk verebilir ve yukselmeyecek algısı yaratır. 153lerden satmadığınız kağıda 120lerden razı olasınız diye. diyelim satmadın 135 den alır elinden olmadı 153den sonra da arkasından bakarsın. bugün 200 milyonluk vermişti o gün bakmışsın 500 milyonluk toplamış. başka türlü nasıl toplayacak, korkutacak elbet bugün. bu aşırı düşüş aşırı çıkışın işaretidir. bunu bilir bunu söylerim. 500-1000-2000 her gün elime ne geçerse alıyorum. bugün de aldım isteyene ekstre de gönderebilirim.
    Çok agrasifsin, ne oldu dünden bugüne , çokmu ürktün. Atalar boşuna dememiş. İnsanın ürkmesi, hayvanın ürkmesine benzemez diye. Hayırlı bayramlar.

General Mobile 4G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. İki üç mesaj önce hisse şöyle iyi böyle iyi bu fiyatlardan bulunmaz düşşede alsak diyenler boş boş sallayanlar pazarlamaya çalışanlar görevini yerine getirmiş demekki

7.  Alıntı Originally Posted by yasemin5566 Yazıyı Oku
    bunlar gecen seneki fiyatlar yahu üstelik dolar bazında %30 daha ucuz. demişim ama eksik demişim geçen sene 4.7 milyar olan nakit şu an 8 milyarı geçti. neymiş efendim 200 günlük altındayız. bana ne yahu, bu fiyatlardan satıp speği mi besleyeceğim, salakmıyım ben. bir sene sonra ipekleri 70-80 liralardan vermeyeyim de.. dursun yani..
    Merhaba . Yasemin hanım bu kadar paylaşım yaptıktan sonra neden satıyorsunuz ? Yani burda yazdıklarınızdan etkilenenler oluyor . 70-80 lik malı 11 liralardan satıyorsunuz. Süründürecek ise bırakın süründürsün burdan sonuçta 6-7 kat parada. Bahsettiniz... yani bugün satıyorum yarın 13 den de alırım diyorsanız o ayrı ...

8. Merhaba . Şu 3 yıllık süreçte ;

Kozaa 5.2 - 21 (dip -en yüksek)
    Kozal. 40-155 (dip -en yüksek)
    İpeke 4.2 - 17.5 ( dip -enyüksek )

Dipler ve zirveler arasında çok git geler testereler oldu . Zirveler tazelendi . Yeni kanallar açıldı .

Yabancı oranlar %60-50 lerden %23 lere düştü ipeke de de mesela %7 lere . Bilemiyoruz bıyıklı mi yabancı mi sonuç şu ne olursa olsun zirveler kırıldı .

Çok olumsuz şeyler olmaz ise şirketler açısından ( biliyorsunuz paraya ihtiyaç var ülkemizde ) , bu pd , fk oranlarında buralarda kalamazlar .

Kozaa ipeke haraketini yaptı çift hanelere gitti , kozal eşlik çok edemedi . Sonra kozal 3 hanelere gidince diğerleri pek eşlik edemedi zirvelerini kırsalarda halleri ortada tekrar düştüler

Umarım tekrar trende girdiklerinde kozaa ve ipeke kozalı sürükler . Şuan Kozalda yabancı oranı yükselir ilken Kozaa ve ipeke de diplerde

1-2 yıl önceki gibi kozaa ve ipeke hisselerini milyon milyon hızlıca toplayıp dirençleri sert şekilde kıracaklar mi bakalım ...tahtacının elindeyiz maalesef .

Kurban bayramımız mübarek olsun .

Sayfa 204/369 İlkİlk ... 104154194202203204205206214254304 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •