Sayfa 4/10 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
Arama sonucu : 74 madde; 25 - 32 arası.

Konu: Evinizi kaç kira çarpanıyla satarsınız?

1. Abddeki net kira carpani neymis bi de onu soylesin bakalim?
    Orada emlak vergileri yuksek.

Buraya gelirsek oturumluk yerlerde 300, yatirimlik yerlerde 200gibi kira carpani.

2.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    Abddeki net kira carpani neymis bi de onu soylesin bakalim?

Buraya gelirsek oturumluk yerlerde 300, yatirimlik yerlerde 200gibi kira carpani.
    Bravo TR genelinde 240...Sadece İstanbul, Ankara ve İzmir düşünmemek lazım.

3.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Amerikanın tek uyanığı bizim Türk heralde.
    2400 dolar kira ödeyecek olan kiracı 1600 dolar mortgage taksidi ödemeyi akıl edememiş.

Farklı ülkeler, farklı şartlar, ve bilmediğimiz kim bilir ne detaylar..
    Eğlence amaçlı seyredip geçin böyle videoları..
    .
    Bu video ya eğlenme amaçlı seyredin demek gerçekleri kabul etmemektir.

Ayrıca ben evlerimi 2000 çarpanla satmak istiyorum. Ama alıcılar 200'den fazla vermiyorsa ne yapabilirim? Hiç bir şey.

Video'da bütün detaylar verildi, 2. video da emlak vergisine varıncaya kadar, Çim ve havuz bakım ücretleri dahi verildi. Gelir vergisi açısından Türkiye ABD'den daha yüksek vergi alır.

2 video var ve tüm detaylar mevcut. İlkini ben verdim diğerini merak eden arayıp bulur.

Florida da genel durum bu. O kredi oranı ile herkes ev alamaz, o çocuk 2 yıl gelir vergisi mükellefi oldu ve %5 peşinatla evi kredili alabildi.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    Abddeki net kira carpani neymis bi de onu soylesin bakalim?

Aynı rakamlar için Türkiye'deki net kira çarpanı nedir? Onu hesap edin önce. %35 lik vergi diliminiz garanti.

ABD'de o gelir için vergi diliminiz %15'i geçmez.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Bu video ya eğlenme amaçlı seyredin demek gerçekleri kabul etmemektir.

Ayrıca ben evlerimi 2000 çarpanla satmak istiyorum. Ama alıcılar 200'den fazla vermiyorsa ne yapabilirim? Hiç bir şey.

Video'da bütün detaylar verildi, 2. video da emlak vergisine varıncaya kadar, Çim ve havuz bakım ücretleri dahi verildi. Gelir vergisi açısından Türkiye ABD'den daha yüksek vergi alır.

2 video var ve tüm detaylar mevcut. İlkini ben verdim diğerini merak eden arayıp bulur.

Florida da genel durum bu. O kredi oranı ile herkes ev alamaz, o çocuk 2 yıl gelir vergisi mükellefi oldu ve %5 peşinatla evi kredili alabildi.

Sanırım derdimi anlatamadım.
    Mesela avrupada da otomobiller Türkiyeden çok daha ucuz, gelir seviyeleri de yüksek, ama birçok kişi bisiklete biniyor.
    Şundan dolayı biniyor, bundan dolayı almıyor, vergisini mi düşünüyor, çevreyi mi düşünüyor, spor yapmak mı istiyor falan detayları geçelim. Bizim bilmediğimiz birçok sebep olabilir.
    Avrupada veya amerikada değiliz. Türkiyedeki kendi sahip olduğumuz evleri konuşalım istiyorum.

Soru basit.
    Evinizi kaç kira çarpanıyla satmaya razı olursunuz?

Kaça satılması mantıklıdır, veya kaça alınmalıdır, kaça olursa pahalı, kaça olursa ucuz, çarpanı kim belirler, veya şu çarpanla evler alıcı bulur mu değil. (bu tür detayları diğer başlıkta bol bol tartışabiliriz)

Bu başlıktaki soru basit. "Evinizi kaç kira çarpanıyla satmaya razı olursunuz?"

Anlıyorum, insanlar konuyu farklı açılardan da tartışmak istiyorlar, ama bu sefer meselenin özünden kopuyoruz.
    Benim merak ettiğim, "insanlar başkasından ucuza almak istedikleri şeyi, kendileri ucuza vermeye razı olur mu?"
    Son düzenleme : djoz; 29-01-2021 saat: 15:41.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Sn djoz iyi de konu bu bağlamda tartışılamaz ki.Diyelim ki borsadan aldığınız ama unuttuğunuz çöp hisselerden biri son furyada 20 katına çıktı.Siz şimdi değerlemesine bakıyorsunuz,fiyat kazanç oranına bakıyorsunuz,karına bakıyorsunuz,özsermayeye bakıyorsunuz nereye baksan şirket batık,ama borsa değerine bakıyorsunuz sizin biçtiğiniz değerin 20 katına gitmiş,işlem de görüyor millet o fiyattan alıyor satıyor.Yok arkadaşlar bu fiyat fazla siz 30 liradan alıp satıyorsunuz ama ben size 5 liradan veririm kağıdımı dermisiniz.Bu rasyonel olarak o kağıt o fiyat eder demek değildir ki.Misal işyat yıllardır alıp sattığım bir fon.İçinde altın,eurobond,tahvil,hisse falan var portföy yönetimi yapıyor,her yıl da temettü veriyor,içindeki tüm değerlerin toplamına göre net aktif değeri 1.5 lira millet 4 liradan alıyor satıyor,mantıklı mı değil,ama fiyat 4 lira mı 4 lira.

Önemli olan 4 liradan işyat alınır mı,asla almam,benim aklıma göre saçma sapan bir şey,elimde olsa hemen satarım.Gerçi çok daha düşüğüne sattım erken çıkmışım ya neyse )))))))))

Asıl ben size bir soru sorayım sn djoz,bu fiyatlardan ev alırmısınız.

Sayfa 4/10 İlkİlk ... 23456 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •