Sayfa 9/10 İlkİlk ... 78910 SonSon
Arama sonucu : 74 madde; 65 - 72 arası.

Konu: Evinizi kaç kira çarpanıyla satarsınız?

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,823
    Lüks konut fiyatlarına corona darbesi

Pandemi nedeniyle finans ve ticaretin merkezi olan şehirlerde lüks konut fiyatları 2020 yılında çakıldı. Hong Kong, Dubai, New York ve Londra fiyatların en çok düştüğü kentler oldu.

İstanbul'un bu yıl listeye alınmadığı Küresel Kentler Lüks Konut Endeksi dördüncü çeyrek verilerine göre, son 12 ayda ev fiyatlarının en çok yükseldiği şehir Yeni Zelanda’nın 1.3 milyon ile en kalabalık nüfusuna sahip Auckland oldu.

https://www.sozcu.com.tr/2021/emlak/...rbesi-6246831/
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,823
    İstanbul’un nüfusu neden azalmış olabilir? İşte 5 muhtemel etken

Dünyanın kavşak noktası İstanbul'un nüfusu 20 yıl sonra ilk kez azaldı. Sebep sadece pandemi mi? Yoksa megakent eskisi kadar cazip bir yer değil mi? Uzmanlar yorumluyor...

https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem...etken-6244968/
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

3. aman eskisi kadar cazip olmasın da kent biraz ferahlasın yeterince yoruldu şehir her yer beton zaten

4. benim hala anlamadığım nokta evler bu kadar artarken fiyatların da aynı şekilde artması. bu ev bolluğunda nasıl fiyatlar düşmüyor

5. Evler neye göre bol mesela ?
     Alıntı Originally Posted by evrakadam Yazıyı Oku
    benim hala anlamadığım nokta evler bu kadar artarken fiyatların da aynı şekilde artması. bu ev bolluğunda nasıl fiyatlar düşmüyor

6. 313 çarpanla Ankara’da ilana çıktım (rezidansta 2+1) 20 gündür emlakçılar yoğun ilgi gösteriyor, aynı sitede halen 4+1’de oturuyorum ve mal sahibi bir komşum yatırım için 250 çarpan teklif etti, kibarca olmaz dedim, bekliyorum.

7. Alırken 10 kira çarpanı ararım, satarken 50 çarpanla satarım. Bizde racon bu.

Şaka bir yana, kimse evine bu hesap üzerinden fiyat biçmez.

Her semtin, bölgenin belli başlı bir fiyat aralığı vardır. Üstüne çıkarsan zaten satamazsın. Bazı bölgelerde başlıkta söz konusu olan çarpan çok yüksek iken bazı bölgelerde düşüktür. Bu 1-2 tane evi/dairesi olan birinin manipüle edebileceği bir sayı değil.

8. Eskiden şöyle bir laf vardır: Aldığın ev 12 yılda kira ile kendini amorti etmelidir. Ben buna pek denk gelemedim. Genelde 15 yılda amorti ediyordu. Uzun yıllar bu böyle oldu. Son durumu bilmiyorum.
    Fakat şunu biliyorum: Meclisteki millet vekilleri ekseriyetle avukat ve müteahitlerden oluşuyor...

Sayfa 9/10 İlkİlk ... 78910 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •