Sayfa 222/531 İlkİlk ... 122172212220221222223224232272322 ... SonSon
Arama sonucu : 4247 madde; 1,769 - 1,776 arası.

Konu: Seans & Geyik Odası - II

1. https://www.sozcu.com.tr/2021/ekonom...landi-6331379/

Ekonomi Reformları Eylem Planı açıklandı

Bir de " gömü bulduk" deselerdi iyi olacaktı.

Bu arada, Karadeniz doğalgazı konusunda ses seda yok.
    Tüm yazdıklarım şahsi fikrimdir. Yatırım tavsiyesi kapsamında değerlendirilmemelidir.

2. Bana primsiz hisse lazım
    adaylar
    aygaz
    thy
    sahol
    tat
    selec

Hayırlı Günler...

Sağlık ve mutluluk dolu güzel bir gün olmasını diliyorum...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Tahvil faizleri % 20 yi gördü beklentim dahilinde. Bundan sonraki süreçte kazanmaktan çok kaybetmemek önemli olacak diye düşünüyorum.

Saygılar...

Alıntı Originally Posted by Ahmt Yazıyı Oku
    Tekrardan selamlar herkese,

Aslında 29 Ekim 2020 de aşağıdaki şekilde bir paylaşımım olmuştu Geyik I odasında.

"Abicim o dönem tahvil faizleri % 20 ye yaklaşmıştı sanırım. O ortamda hisseleri de 4 - 5 f/k dan yukarı kimse fiyatlamıyordu haliyle. Şimdiki faiz oranları o dönemin altında da olsa 5 - 6 aya oralara yaklaşma ihtimali yüksek. Bu durumda hissselerin de genel olarak tekrar düşük f/k ile fiyatlanmaları ya da yüksek f/k lı balonların hızlı şekilde düşmesi şaşırtmaycaktır beni. Bunu Gedza için değil ama genel manada söyledim.
    Saygılar"

Tahvil faizleri % 20 leri görmese de oraya yaklaştıkça piyasa tedirgin oluyor ve bazı balonları patlattılar bile. Şimdi bundan sonrası için ne olacak ? Artık 2020 gibi kolay kazancın olmayacağı, piyasanın kazanacakları çok daha seçici davranarak belirleyeceği bir ortama giriyoruz. Sebebi yüksek enflasyon endişesi ve tahvil faizlerinin seyri. Borsada hisse bazlı kazançlar elbette olacaktır yine. Burada artık sadece teknik esaslı yol almak malesef acıtıcı sonuçlar verebilir. Tıpkı 2018 - 2019 dönemi gibi ihracatı yüksek olan ve yabancı para pozisyonu fazla olan ve büyümeyi sağlayabilecek şirketler avantajlı olacaktır diye düşünüyorum.

Saygılar

Yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Hayırlı Günler...

Sağlık ve mutluluk dolu güzel bir gün olmasını diliyorum...
    cümlemize.

6. temettü candır
    otkar dan temettümüz bugün yatacak
    onunla da hisselerimi aldım.

7. Hissenin halka açık olan kısmının temettüsünün yarısı hisseye girse yürümesi lazım, borsadaki paranızın ihtiyacınız olan para olduğunu sanmıyorum.

8. Sanki otkarı uzun süre taşıyabilirim
    buda sürpriz haberlere gebe hisselerden
    2021 de henüz yeni iş ilişkisi, yada ihale haberi düşmedi.
    elleri armut toplamayacaktır.

Sayfa 222/531 İlkİlk ... 122172212220221222223224232272322 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •