Sayfa 356/531 İlkİlk ... 256306346354355356357358366406456 ... SonSon
Arama sonucu : 4247 madde; 2,841 - 2,848 arası.

Konu: Seans & Geyik Odası - II

toprağıma anlatmışımdır diğer arkadaşlarada belki kılavuz olur diye anımı anlatayım. 10 yıl kadar önce çalıştığım firma beni sorunların çözülmesi için geçici olarak adana bölge müdürü yaptı çünkü adım süpürgeciye çıkmıştı,herkesin yapamayacağı temizlikleri yapıyordum. o zamanlar arkadaşımın borsakolik adında bir sitesi vardı (hissenette müebbet yemiştim) orada kümes adında yer açmışım,tanıdığım tüm arsancılarla orada muhabbet ediyoruz. bir süre sonra tanımadığımız arsancılarda geldi bayağı bi kalabalıklaştık. bu akşam burada yazılanlar gibi bir çok tuzak konusunda paylaşımlar yapıyoruz,bilanço değerlendiriyoruz,beklentiler vsvsvsvsvs... hisse hakkında herşeyi konuşuyoruz.neyse uzatmayalım bir gün ofisin terasında öğle paydosunda çay sigara yapıp arkadaşlarla lak lak ediyoruz. çağrı geldi 0212...... telefondaki adam bana adımla hitap edip devamında namı diğer kuluçka dedi. kimsiniz dediğimde arsanın tahta yapıcısıyım dedi. dinliyorum dedim,arkadan sesler falan geliyo belliki spec ofisi. adam başladı beni tehdit etmeye. senin yaptığın işlemler önümde,belliki inatçı bi tipsin malını almak kolay olmayacak ama xx rakamına kadar çekeceğim tahtayı,şayet vermezsen xx e kadar amansız şekilde basarım dedi. sordum adımı nerden biliyosunuz diye, ayakkabı numaramıda bilirlermiş. bişeyler daha söyledi tehdit ediyor sürekli mahfederim batırırım vsvsvsvsv. dedim bittimi,dedi bitti. şimdi az susda ben konuşayım. bende var xxk mal,sende var en az xxxxxk mal. verdiğin her kademede ben şu kadar zarar ederim sen bu kadar. mademki geçmiş işlemlerim masanda ve görüyorsun,benden malı alamayacağınıda anlamış olman gerekiyor. şimdi, istersen axxxxn axxna kadar basabilirsin,bastığın her yerden alacağım/aldıracağım dedim. şöyle bir 10 saniye kadar sessizlik, adam dedi ama abicim.... nooldu dedim biraz önce ulandı,abicime döndünüz. dediki tamam senden alamayacağımızı zaten biliyoruzda şansımızı deneyelim dedik. rica ediyorum yazma artık herşeyi,hem bizim hem kendi ayağına sıkıyorsun. neyse ortamı yumuşattılar özür-rica falan derken dedim son yazımı yazacağım ondan sonra yazmayacağım fakat 1 ay içinde şayet xx rakamlara çıkarmazsanız tekrar dönüp bu konuştuklarımızıda yazacağım. topiğe son yazımı yazdım, bugüne kadar yazdıklarımın tamamının arkasındayım arkadaşlar bir süre yokum hoşçakalın. tam 25 gün hisse yerinde saydı,son 5 günde 4 tavan yapıp dediğim rakamın %4 altına kadar getirdiler hisseyi. demem o ki, hatırı sayılır malınız varsa muhakkak takip altındasınız. hangi durumlarda panik yapıp sattığınızı hangi durumlarda alışa geçtiğinizi önlerindeki işlemlerinizden tespit ediyorlar. her kurumda adamları var,kaçış yok yani. büyük guruplarda çalıştıkları tahtaların yeminli müşavirlerini maaşa bağlıyorlarmış,anladınız siz onu. ben kolay kolay uzun yazı yazmam,vaktinizi çaldım hakkınız helal edin.

Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Eyvallah, ne zaman ve nerede anlatma imkanınız olursa dinlemek isterim...

Belki bunca zamandır değiştiremediğiniz zihinlerden, değişebilecek birisi çıkabilir...
    bu forumda belki iki senedir tek bir kağıt hakkında dahi bir kelime yazmamışım,
    elimde 1,5 senedir tutuğum kağıdın topiğinde bile tek kelime yazmamışım,
    bugün çenem düştü

Alıntı Originally Posted by cefaks Yazıyı Oku
    bu forumda belki iki senedir tek bir kağıt hakkında dahi bir kelime yazmamışım,
    elimde 1,5 senedir tutuğum kağıdın topiğinde bile tek kelime yazmamışım,
    bugün çenem düştü
    ramazan olmasa alkollü diyeceğim. kalav arkadaş alkol alırken bülbül kesiliyorda .

kuluçka ağbimiz kıyısından kenarındanda olsa olayı yazmış.
    aynen dediği gibidir.

eksiği var fazlası yok.

Alıntı Originally Posted by kuluçka Yazıyı Oku
    ramazan olmasa alkollü diyeceğim. kalav arkadaş alkol alırken bülbül kesiliyorda .
    tövbe de hacım.
    Allah korusun.

6.  Alıntı Originally Posted by cefaks Yazıyı Oku
    hadi son olsun

koçari denen mubarek zat,
    gazetelerden alıntı yapıp buraya koyuyor,
    ne gerek var.
    senin gördüğünü başkalarıda görüyor.

detayına girmiyorum ne demek istediğimi anlıyorsun,
    gözlerinden öptüm koçari
    Güzel abim

Siyaset hayatın taaa kendisi, içinde değilim ama kayıtsız kalmam mümkün değil
    herkes işini yapsın diye söyleyenler çok oluyor da
    o siyaseti şekillendiren siyasetçiye güç veren seçmendir
    gücünü seçmenden almayan iktidarlar uzun süre ayakta kalamazlar,

Ez cümle siyasi liderler(tebpedekiler)seçmenin liderde tezahürüdür
    bu gün ali olur zirvede
    o gidince yerine seçmen başka bi kahraman çıkarır.

Mimar sinan'ın hayatını anlatan bi kitabın yazarını imza&sohbet gününe getirmiştim
    1 saatlik sohbetten sonra dediği şey

''Sinan olmasaydı bu milletin içinden başka bir sinan çıkar gene o muhteşem eserleri yapardı''

Alıntı Originally Posted by cefaks Yazıyı Oku
    kuluçka ağbimiz kıyısından kenarındanda olsa olayı yazmış.
    aynen dediği gibidir.

eksiği var fazlası yok.
    ucundan yazdığım halde destan gibi oldu ben tophanede ayaklı borsada pazar tezgahlarında hisse al/sat işinde çalışmışım 80 li yıllarda. bende neler var dahada çenesi düşük biri değilim.

Alıntı Originally Posted by koçari Yazıyı Oku
    Güzel abim

Siyaset hayatın taaa kendisi, içinde değilim ama kayıtsız kalmam mümkün değil
    herkes işini yapsın diye söyleyenler çok oluyor da
    o siyaseti şekillendirn siyasetçiye güç veren seçmendir
    gücünü seçmenden almayan iktidarlar uzun süre ayakta kalamazlar,

ez cümle siyasi liderler(tebpedelkiler)seçmenin liderde tezahürüdür
    bu gün ali olur zirvede
    o gidince yerine seçmen başka bi hahraman çıkarır.

Mimar sinanın hayatını anlatan bi yazarı imza&sohbet gününe getirmiştim
    1 saatlik sohbetten sonra dediği şey

''Sinan olmasaydı bu milletin içinden başka bir sinan çıkar gene o muhteşem eserleri yaparlardı''

siyaset diyorsun ya,
    canım ciğerim iki gözümün nuru,
    iş senin dışarıdan gördüğün gibi değil,
    burada yazamıyorum.
    sıffın muharebesinin bitiminden sonra,
    hz ali-nin söylediklerini oku siyaseti biraz anlarsın.
    ayrıca mimar sinan siyasetçi eğildi.

Sayfa 356/531 İlkİlk ... 256306346354355356357358366406456 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •