Sayfa 479/531 İlkİlk ... 379429469477478479480481489529 ... SonSon
Arama sonucu : 4247 madde; 3,825 - 3,832 arası.

Konu: Seans & Geyik Odası - II

1.  Alıntı Originally Posted by 34jose34 Yazıyı Oku
    Gedza bilanço sonrası düzeltme hareketini kendini güncelleyerek gerçekleştirdi.
    Bedelsiz beklentisi ile tahtaya alımın gelmesi ( tera alımları citye virmanlamasi) tarihi zirveyi yaşattı. Sonrası da klasik gedza hareketini yani duzeltmesini biraz da abartarak gerçekleştirdi.

Tabi buna Sn kuluçka teknik olarak göstergelerin soğuması diyor . Nitekim de gedzanin röntgenini iyi çekiyor

2017 den beri zirve sonrası dip sonrası yine yükseliş oluyor.
    Teknikci arkadaşların incelemesini tavsiye ederim.
    "2017 den beri Temmuz Ağustos sonrasi " ifadesini eklemeyi unutmusum bakalım bu tespitim doğru çıkacak mı?

2.  Alıntı Originally Posted by 34jose34 Yazıyı Oku
    Gedza genel müdürü Bloomberg TV'ye çıktığında ilk zirvesini 40.04 veya 40.10 gibi bir noktada yaptı.

Sonra düzeltme geldi yeni zirveyi 45.5 ile yaklaşık %13.5 yukarıda yaptı.
    45.5 sonrası yeni zirveyi geçen hafta 51.9 ile yaşadık.
    Yine son iki zirve arası yaklaşık yüzde 14 ile gerçekleşti.

Şimdi basit bir şekilde yeni zirve neresi olur diye hesap yaparsam yüzde 13-14 arası bir primle yaklaşık 58.6-59,2 arasını işaret eder. Tabi öncelikle 51.5-52 arasını geçmesi gerekir.

Daha önceki zirvelerinde de aşağı yukarı bu şekilde tazelemeler yaşamıştık ancak şuan ezberimde son 3 zirve olduğu için bunlardan yola çıktım.

Yaptığım hesap grafik açmadan kafamda kalan çalakalem yapılan bir hesaptır.
    İşaret edilen bölge 60 olarak veya 58 olarak da gerçekleşebilir çünkü artık 50 liralık kağıt için 0.5 TL, 1 lira veya 2 lira çok büyük kademeler değil.

Ancak genel kurul tarihî yaklaşıyor ve gedza eski gedza değil bazı hareketleri artık değiştiğini gösteriyor.

Daha önce belirttiğim gibi sermaye tavanının yükselmesi / bedelsiz beklentisi hisseyi daha diri tutabilir. Bu plan dahilinde hisse daha da primlenme fırsatını yakalayabilir.

İşin açıkçası ben 59-60 gibi bir değerde bir miktar realize olmayi düşünüyorum ancak bunun hisse hareketi ile bir ilgisi yok. Nakit ihtiyacımın oluşmasından kaynaklanabilir. Ancak hissenin hareketi bu kararımı değişmesine sebep oluyor.

Yazımdan düşüş olmaz anlamı cikarilmasin. Düşer çıkar bilemem. Ben sadece bir sonraki zirveyi hisse hareketlerini bit miktar ezberleyerek çıkardım.

(Yatırım tavsiyesi olmayıp kendi düşüncelerimdir.)

Bunu da öne alalım bakalım 58-60 görecek mi?
    Görürse oradan dönecek mi?

Ben ozellikle temmuz ve ekim diiyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by kuluçka Yazıyı Oku
    Ben ozellikle temmuz ve ekim diiyorum.
    Görüyorum artırıyorum

Genelde ağustosa doğru bilanço hareketi sonrasında da dediğim harekete devam ediyor.

Bu sene ayrıca bahsettigin "beklentileri" de var.

Alıntı Originally Posted by 34jose34 Yazıyı Oku
    Görüyorum artırıyorum

Genelde ağustosa doğru bilanço hareketi sonrasında da dediğim harekete devam ediyor.

Bu sene ayrıca bahsettigin "beklentileri" de var.
    hadi birde ocak diyeyimde üç ayak olsun. ocak sonu fiyat beklentim zaten ..... neyse umut fakirin ekmeğiymiş

43 de yükselişe 5 kez set koyan baba (ICBC) bu sefer 41,50 den 42,30 a kadar 11000 lotla serbest dalış yaptı. baba alışa geçtiyse gn.kuruldan güzel haber geliyor heral

bugün yapı krediden birileri her yerde tahtayı baskılamaya çalıştı,20 bin lottan fazla eksiye geçti. saat 3 den sonra malı yerine koyma telaşı başladı fakat her yaptığı hareketten zararla çıktı. sonunda malın büyük bölümünü aldı,7000 lot eksiyle kapattı fakat satış ortalaması 38,70 oldu. saat 5 de piyasaya yoğun satış gelmeseydi muhtemelen 45 üzeri kapatacaktı. şükür,böyle bir havada 43 üzeri kapamasında çok şık.

norveç varlık fonunun gedzada pozison açmaya başlamış olmasına fazla anlam yüklememek gerek. sonuçda şişe-garan-thy gibi hisselerde yıllardır pozisyonları var ve sadece bekliyorlar. alalım götürelim gurubu değil bunlar. yinede buralardan maliyetlenen fon olması güzel,dolaşımdaki hisse adedini azaltırlar.

Sayfa 479/531 İlkİlk ... 379429469477478479480481489529 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •