Sayfa 1/5 123 ... SonSon
Arama sonucu : 36 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Davranışsal Finans (Hisse senedi yatırımcılarının Davranışsal Finans Eğilimleri)

1. Davranışsal Finans (Hisse senedi yatırımcılarının Davranışsal Finans Eğilimleri)

Davranışsal finans eğilimlerinin bireysel yatırımcı kararlarına göre incelenmesi, bu kararların yapısının, işleyişinin ve bireyler üzerinde yarattığı etkisinin anlaşılması, bu alanda yapılan çalışmaların önemini de artırmaktadır. Bunun yanında davranışsal finans eğilimlerinin iyi anlaşılabilmesi ve yatırım tercihleri ile ilişkisinin doğru kavranabilmesi, bireysel yatırımcının finansal profili ile davranışsal finans eğilimlerinin doğru şekilde eşleşmesini sağlayacaktır. Davranışsal finans eğilimlerinin işleyişi ve etkileri ne kadar iyi anlaşılırsa bu eğilimlerin yatırım kararlarında meydana getirdiği olumlu yada olumsuz etkiler de daha net anlaşılacaktır. Bu anket çalışması ile Bist İstanbul kapsamında hisse senedi alım satımında bulunan yatırımcıların finansal profilinin, davranışsal finans eğilimlerini ne düzeyde farklılaştırdığını belirlemek amaçlanmaktadır.

hisse.net forumu üyelerine, aşağıda linkini paylaştığım anket çalışmasına sağlayacakları katkı için şimdiden teşekkür ederim.

https://forms.gle/bWr4LdqBwDBHMMDU7

2. Hisse senedi yatırımcılarının bir hisseyi alma yada satma kararı vermesinin altında birçok psikolojik etmen yapmaktadır. Davranışsal finans yatırımcıların bu kararlarının altında yatan etmenleri sınıflandırmayı amaçlamaktadır. Bireylerin yatırım stratejileri, risk algıları, kullandıkları analiz yöntemleri, daha önceki deneyimleri, yatırım yaptıkları hisse senedi ile ilgili bilgi düzeyleri, gibi birçok unsur bir hisse senedi ile ilgili alım ve satım kararları üzerinde etkili olabilmektedir.

Davranışsal finans ile ilgili yaptığımız anketten elde edilecek veriler bu alanda paylaşılacaktır. Siz de anketimize katılırsanız sevinirim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadenizin yeşillikler diyarı..şehri İstanbul .
    Gönderi
    19,577
    ankete katıldım,

çıkan sonuç ve değerlendirmelerinizide paylaşırsınız umarım, forumda
    Forum kurallarını okumak için tıklayınız

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya/satmaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..

Not: hisse başlıklarında dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

4.  Alıntı Originally Posted by guneysu Yazıyı Oku
    ankete katıldım,

Katılımınız için teşekkürler. Bu alanda araştırmamızın sonuçlarını ve değerlendirmelerimizi detaylı olarak paylaşmayı hedefliyorum.

Şimdilik ilgi çekici, katılımcıların genel profilini özetleyen birkaç bilgi paylaşacağım.

Daha fazla arkadaş katılım sağlarsa sonuçlarımız daha net olacaktır. Katılımları bekliyorum.

7e49b22b-6582-4602-a9ee-938029d7ca47.jpg

Alıntı Originally Posted by guneysu Yazıyı Oku
    ankete katıldım,

Bende az önce ankete katıldım , başarılar dilerim .

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Alıntı Originally Posted by guneysu Yazıyı Oku
    ankete katıldım,

Bende katıldım başkanım.

7. katkılarınız ve katılımlarınız için teşekkür ederim.

8. 2020 yılı içindeki Pörtföyünüzün genel kazanç oranını soran soruya verilen cevaplar, hisse senedi yatırımcılarının 2020 yılını gayet iyi geçirdiğini gösteriyor. Anketimiz tamamlandığında farklı kazanç sağlayan katılımcıların davranışsal finans eğilimlerinde ne gibi farklılıklar olduğu üzerinde fikir sahibi olacağız. Bütün arkadaşların katılımını bekliyorum.

kazzzz.jpeg

Sayfa 1/5 123 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •