Sayfa 3/1002 İlkİlk 123451353103503 ... SonSon
Arama sonucu : 8015 madde; 17 - 24 arası.

Konu: Viop-XXXI

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    bununla ilgili olamaz çünkü akşam seanslarında zaten piyasa emri girilemiyordu.limit fiyattan emir giriliyor.geçen hafta akşam seansında sert hareketler oldu ama bu serbest fiyatla yapılmış bir şey değil...bu zaten yasak...yani robotlar yine yapabilir aynı şeyleri...

Alıntı Originally Posted by karti Yazıyı Oku
    ......son zamanlarda özellikle akşam seanslarında yaşadığımız ani hareketler sebebiyle yaptılar herhalde, robot kullananlar için sıkıntı olabilir, gerçi tavana alış yazmak da aynı şey aslında,.

2. BofA: Piyasalar görülmemiş bir iyimserlik içerisinde
    Bank of America'nın hazırladığı satış göstergesine göre, piyasalar uzun zamandır görülmemiş bir iyimserlik içerisinde ve bu piyasaların doygunluğa ulaştığı anlamına gelebilir.
    Bank of America’nın kendi hazırladığı satış göstergesine göre, Wall Street stratejistleri Ağustos 2007’den bu yana görülmemiş bir iyimserlik içerisindeler.

Gösterge, stratejistlerin hisselere karşı ne kadar iyimser olduklarını ölçüyor. Eğer gösterge 60,3’ü geçerse satış emri verilmesini sağlayan gösterge, şu an için yüzde 58,4 seviyesinde bulunuyor.

Gösterge Aralık 2016’dan bu yana nötr bölgede sıkışmıştı. Banka, ekstrem iyimserliğin devam etmesi halinde yatırımcıların S&P 500’deki çift haneli getirilerine elveda etmesi gerekebileceğini belirtti.

BofA paylaştığı raporda, “2011 yılından beri ilk defa göstergenin sonucu gelecek 12 ayda getirilerin tek haneye düşeceğine işaret ediyor.†dedi.

Fakat BofA’ya göre hisse senetleri, getirileri neredeyse sıfır olan tahviller ile karşılaştırıldığında hala cazibesini koruyor. Wall Street’teki yukarı yönlü eğilimin de sebebi olarak düşük faizler belirtiliyor.

BofA, göstergenin gelecek 12 ay için düşük getiri göstermesine rağmen satış göstergesinin bu seviyelerde olduğu zamanların yüzde 92’sinde gelecek yıl için toplam getirilerin pozitif olduğunu belirtiyor.

BofA S&P 500’deki nötr duruşunu koruyarak yıl sonu için 3.800’lük bir fiyat belirliyor. Paylaştıkları nota göre, banka belirlediği fiyatta ısrarcı olmasının sebebini fazlasıyla iyimser piyasalar ve değerlemeler olduğunu söyledi.
    https://bloomberght.com/bofa-piyasal...isinde-2274049

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,612
     Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku
    bana gelen mailde viop için yazmıyor...sadece pay piyasası ve açılış seansı için diyor bir de açılış seansının son 5 dk sında emir iptali (emir kötüleştirme ve miktar azaltma dahil) kalkıyor deniyor. piyasa ve piyasadan limite emir olmayacak artık ama borsa kısmı için geçerli. 01.03.2021 tarihinden itibaren geçerli deniyor.açılış fiyatının sağlıklı oluşabilmesi içinmiş değişiklik.

ama viop için bir şey yazmıyor.

siz nereden duydunuz?

Bear_Bull yetiş
    yettim gardaş

sorun yok takılmayın o kadar sanki 500 lot 1000 lot mu gönderiyorsunuz?

50-100 lot arasıda zaten tahtada her zaman yazılı oluyor.

sorun yok ideal olsun matriks olsun, emir gönderirken ayarlama yaparlar gerekirse
    Bear_Bull
    @BearBull26

4.  Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku
    bununla ilgili olamaz çünkü akşam seanslarında zaten piyasa emri girilemiyordu.limit fiyattan emir giriliyor.geçen hafta akşam seansında sert hareketler oldu ama bu serbest fiyatla yapılmış bir şey değil...bu zaten yasak...yani robotlar yine yapabilir aynı şeyleri...
    Evet doğru söylüyorsunuz, gündüz seansında kademeler çok boş olmuyordu aslında, çok bir etkisi olmaz sanki

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    abi şimdi ben hep piyasa fiyatlı emir gönderiyordum...şimdi piyasadan limite devam edecek diyor...bu ne oluyor?

ben şimdi e brokerdan piyasa seçip KİE tıkladığım zaman nasıl olur? o şekilde emir gönderince sıkıntı olmaz sanırım...ama bu durumda emir nasıl gerçekleşiyor onu bilmiyorum hiç denemedim daha önce...

Alıntı Originally Posted by Bear_Bull Yazıyı Oku
    yettim gardaş

sorun yok takılmayın o kadar sanki 500 lot 1000 lot mu gönderiyorsunuz?

50-100 lot arasıda zaten tahtada her zaman yazılı oluyor.

sorun yok ideal olsun matriks olsun, emir gönderirken ayarlama yaparlar gerekirse

6. Ben doğru mu anladım,diyelim 161.175 yanıyor ben örneğin 161.775 e satış emri gönderemiyor muyum artık? O an yanan fiyattan mı long short emri verebiliyoruz sadece?

RNE-L01 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,612
     Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku
    abi şimdi ben hep piyasa fiyatlı emir gönderiyordum...şimdi piyasadan limite devam edecek diyor...bu ne oluyor?

ben şimdi e brokerdan piyasa seçip KİE tıkladığım zaman nasıl olur? o şekilde emir gönderince sıkıntı olmaz sanırım...ama bu durumda emir nasıl gerçekleşiyor onu bilmiyorum hiç denemedim daha önce...
    dediğin gibi yaparsan iptal olur emir.

pys yerine PYL seçip yollaman lazım.

satış yapıyorsun diyelim

10 lot alıcı var sen 50 satış yolladın, 10 tanesi satacak aynı basamağa 40 tane pasif emir olarak kalacak.

yada her emri gönderirken emir fiyatlarına + - 2,00 puan avantaj vereceksiniz bu şekil göndermek için LMT emir seçilmesi lazım.
    Bear_Bull
    @BearBull26

8.  Alıntı Originally Posted by cokısacı Yazıyı Oku
    [IMG][/IMG]

Akşam akşa 3893 koymuş sapık

[IMG][/IMG]
    Tüm malını aldılar

Sayfa 3/1002 İlkİlk 123451353103503 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız