Sayfa 703/1002 İlkİlk ... 203603653693701702703704705713753803 ... SonSon
Arama sonucu : 8015 madde; 5,617 - 5,624 arası.

Konu: Viop-XXXI

1.  Alıntı Originally Posted by TOKATYILDIZI470 Yazıyı Oku
    bugün opec toplntısı vardı....oradan ne karar çıktı..... brent de sert çıkış vardı....
    Herhangi bi degisiklge gidilmedi arz konusunda. Dolayısıyla roketledi brent. Ben ne olursa olsun brent çökmeden dünyanın göçecegine inanmıyorum. Alman borsası en iyi kanıtı

RNE-L01 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,584
    bugün ve son günlerde TEB pastada alıcı..ondan vob iyi duruyor.
    Az ciddiyet, Çok geyik...

3.  Alıntı Originally Posted by tarkank Yazıyı Oku
    şuanki eksi seni yanıltmasın reis sabahki açılışa göre hala artıyız..pala akşam düşüşü biliyordu önlemini güniçi aldı bence...yarın zabahda eşek değilde fdow artı olur eccük deel mi??alır götürür hıpne...
    Bilmez olur mu, işi bu hipnenin
    Dow zaten ossbeşbini görmeden düşmez, dowun palası kandırıkcı, iniyo 29bine çıkıyo 31bine

16.96 Since 27 Aralık 2023

4. İyi akşamlar arkadaşlar geriden beri okudum bu gün kimse garanti şurdan stop piyasadan aldım gibi bir yazı göremedim üstatlarım bu işi biliyor ytd

Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Bilmez olur mu, işi bu hipnenin
    Dow zaten ossbeşbini görmeden düşmez, dowun palası kandırıkcı, iniyo 29bine çıkıyo 31bine
    dayu şortları gapayıp gıbrısa gidecemoradaki şanş burdaki şortçunun şansından fazladır deyüler

6.  Alıntı Originally Posted by integrating-factor Yazıyı Oku
    Brent çökmedikçe hiçbir dünya borsasının çöküşüne inanmam. Brent demek dünya piyasaları demek.

RNE-L01 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Petrol Piyasasında geçerli olan ve rafineriler tarafından kullanılan petrol türleri üçe ayrılmıştır. Bunlar Brent, WTI ve Umman petrolüdür. Dünya üzerindeki petrol anlaşmalarının üçte ikisi Brent petrol üzerinde gerçekleşmektedir. Dolayısıyla Brent petrol için en yaygın petrol türü diyebiliriz.

Brent ham petrol, İskoçya’nın Shetland Havzası adıyla tanınan Kuzey Denizi’nde Brent Petrol Sahası’nda denizden çıkarılmaktadır. Royal Dutch Shell şirketi tarafından işletilen olan bu petrol sahası günümüzde kullanım ömrünün sonuna yaklaşmaktadır. Bölgede yaşayan bir kuş türü olan İngilizce’de Brent Goose (Yosun Kazı) olarak adlandırılan kuşun adı tüm bu petrol arama sahası için kullanılan ortak isimdir. Ayrıca “Brent” adının petrol arama sahaları olan Broom (Oseberg), Rannoch, Etive, Ness ve Tarbert isimlerinin baş harflerinin kısaltması olduğuna dair de kaynaklar bulunmaktadır.

işleyen rafineriler için düşük sülfürlü yani tatlı dediğimiz petrolden benzin veya dizel yakıtı üretmek daha kolaydır. Bu bölgeden çıkarılan petrol tatlı ve hafiftir. Bu yüzden rafine edilmesi kolay dolayısıyla benzin ve dizel yakıt üretimi için uygundur. Ayrıca denizden çıkarıldığı için nakliyesi doğrudan deniz üzerinden uzak bölgelere gönderimini kolaylaştırır.

Petrolün fiyatını için nereden geldiği ve hangi bölgeden çıkarıldığı önem arz eder. Üretimi daha ucuz ve hızlı olan daha çok talep görür. Denizden çıkarılan petrol ile karadan çıkarılan petrol fiyatı arasında da fark vardır.

7.  Alıntı Originally Posted by cokısacı Yazıyı Oku
    Sabahtan beridir yazıyorum

Bide mert bey reeltime kimse yazmıyor diyor sitem ediyor olmazki
    Seni severim bilirsin ..

https://www.hisse.net/topluluk/showt...?t=470&page=31
    Hayat hoş gerisi boş

8. Tom son barı sıyırdı aldı...
    Yörüngeye giriyor...
    Yazdıklarım şahsi fikrimdir,yatırım tavsiyesi içermez.Başkalarının fikirlerine göre yatırım yaparsanız zarar edebilirsiniz.

Sayfa 703/1002 İlkİlk ... 203603653693701702703704705713753803 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •