Sayfa 678/1002 İlkİlk ... 178578628668676677678679680688728778 ... SonSon
Arama sonucu : 8015 madde; 5,417 - 5,424 arası.

Konu: Viop-XXXI

1.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    poz yazma mevzusu son günlerde çok belirtiliyor..
    yazanlara bir şey diyemeyiz bazen biz de yazıyoruz ama çok da aşırı önem vermemek lazım..
    nedenleri farklı olabilir zira..
    önemli olan mantıklı bir şeyler yazmak piyasa hakkında, öngörüler ve normal kanallardan elde edilemeyen düşüncelere ulaşmak.. bu başlığın bence ana fonksiyonu bu yıllardır..
    volatilite olsun fiyatlar hareket etsin yeter....
    hocam sizin tecrübeniz bizlerden daha fazla
    forum yada nette insanları eğitecek bilgilerle daha fazla ilgilenmeli diye düşünmekteyim saygılarımla ...

2. Ülkemizin en çok ihracat yapan şirketleri

Ford Otosan
    Toyota
    Tüpraş
    Renault
    Kibar dış ticaret
    Tgs dış ticaret
    Tofaş
    Vestel
    Arçelik
    Mercedes Benz

Son 5-10 yıldır
    İlk 10 genelde hep bu şirketler var
    Ford hep lider. Diğerleri sıralamalar değişiyor.

2020 de bu şirketlerin genelinde büyüme mevcut.

Tüpraş; virüsten sebep olumsuz etkilendi lakin 2021 de bu açığı kapatıp tekrar ivmeleneceğini düşünüyorum..

Yine virüsten sebep, ülkemizde ve dünyada ; Sağlık tesisleri, Labaruatarlar, ilaç şirketleri, Hastaneler büyük önem kazandı.
    Ülkemiz Sağlık ve ilaç şirketleri büyük atılım yakaladı.. Yeni bir çok devasa hastane açıldı..
    Sağlık Turiziminde ülkemiz, coğrafyamızın lideri..
    —-//
    İhracat liderimiz
    Otomotiv sektörü, başta dünya Devi FORD
    Sağlık Turizminin de katkısı ile , Sağlık ve İlaç şirketlerimiz
    Tarım ve Gıda şirketlerimiz
    Tüpraş ve Petkim gibi Yakıt/ Enerji şirketlerimiz..
    Beyaz eşya şirketlerimiz, Arçelik ve Vestel

Kısaca; 2021 de ülkemiz ekonomisinde daha çok büyüme öngörüyorum..
    Borsada ki düşüş bence Suni..

Norveç Fonu tekrardan ülkemize geldi..burdan da anlayabiliriz, mesela.

Ülke ekonomimizin 1 numarası, lokomotifi, Dinamosu
    KOÇ Şirketlerinin, Ford ve Tüpraş önderliğinde ülkemize daha çok döviz getireceğini büyük yatırımlara, istihdama öncelik katacağına inanıyorum..

Genel anlamda, Borsamızda ki bu dalgalanmalar suni bence;
    Hisse bazında zaten fiyatına gelmiş hisseler hariç...

Ben, ülkeme ve Ekonomisine güveniyorum.
    Devletimiz tarafından;
    Başta Koç Holding şirketleri olmak üzere, Özel sektör, Sanayiciler ve Müteşebbisler, Yatırımcılar sonuna kadar desteklenmeli.
    Yabancı ortaklıklar, yabancı yatırımcılar ülkemize çekilmeli..

Yatırım tavsiyesi değildir.

3. Arkadaşlar bugün en düşük.. en yüksek kaç gördü...vob

4. Gözüm hala yoncada, sanki 3 vakte kadar yukarı kopacak gibi, en kötü pazartesi.. O da 3 vakit sonuçta... Amaaaaaa korkuyorum agaaaaa.
    Xbank daki obo vari birşey, endeksteki dengesizlik vs vs vs...
    Ah dolar 1.80 lerde olsa keşke gene) ne güzel günlerdi.. Asgari ücret 600-700 arası idi ama o para yetiyordu bea ....

Lenovo TB-X606X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Boş boş konuşuyorum. Yatırım tavsiyesi, önerisi, ön görüsü vermiyorum, sadece düşüncelerimi paylaşıyorum. Sonuçta düşünce özgürşüğü var, değil mi? Sana da tavsiyem; Yazdıklarıma kulak asma! Sakın yazılarıma bakarak alım-satım vb kararlar alıp verme!

Tabii ki kimse burada poz yazmak zorunda değil.Bu poz konuşmanın amacının sadece muhabbet olsun,torba dolsun minvalinde olduğu kanaatindeyim. Arada muhakkak ki avcılar gibi olanlar olabilir . O kadar da olacak canım
    Yazdıklarım kesinlikle Yatırım Tavsiyesi Değildir

6.  Alıntı Originally Posted by Lambent Yazıyı Oku
    Arkadaşlar bugün en düşük.. en yüksek kaç gördü...vob
    1602.25
    1620.5

Alıntı Originally Posted by Evren Yazıyı Oku
    Gözüm hala yoncada, sanki 3 vakte kadar yukarı kopacak gibi, en kötü pazartesi.. O da 3 vakit sonuçta... Amaaaaaa korkuyorum agaaaaa.
    Xbank daki obo vari birşey, endeksteki dengesizlik vs vs vs...
    Ah dolar 1.80 lerde olsa keşke gene) ne güzel günlerdi.. Asgari ücret 600-700 arası idi ama o para yetiyordu bea ....

Lenovo TB-X606X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    aradan geçen 20 yılda dolardaki enflaasyon %40 civarı yannış hatırlamıyorsam.. yani dolar bazlı nominal ücretler ciddi erime altında.. ayrıca son 20 yılda hayatımıza giren ve geçmişte olmayan vergilerle beraber düşünüldğünde ana faktörler olarak

** yeni vergiler
    ** temel gıdada kaçınılmaz artışlar (yüksek vergilerin üretici maliyetlerini arttırması vb gibi nedenlerle)
    ** yeni gereklilikler (cocuklar dahil telefon ve ilgili harcamaları, internet tablet vb, ulaşım şehir yoğunluğu ekstra maliyetleri vb)

düşünüldüğünde vatandaşa kalan net harcanabilir gelir çok kötü durumda.. inkar edilemez bir gerçek.. tabii mr erdoğan'a göre her şey süper ama orası ayrı bir evren..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Sayfa 678/1002 İlkİlk ... 178578628668676677678679680688728778 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •