Sayfa 886/1002 İlkİlk ... 386786836876884885886887888896936986 ... SonSon
Arama sonucu : 8015 madde; 7,081 - 7,088 arası.

Konu: Viop-XXXI

Dün yeğenimle konuştum. Koç Ünv.mezunu, (yeni mezun)
    Robert Lise çıkışlı, iş bulmuş...!

Yabancı bir şirkette, işe girer girmez, 2 ay NewYork'a eğitime gidecek.
    Ofis İstanbul/Levent'te...
    2 yıllık kontrat yapmışlar.. 2 yıl sonra Master için izin vereceklermiş..
    Aylık maaş 3.000 USD.. (22.500 TL civarı) maaştan sigorta düşecekmiş sanırım 300 USd civarı..
    Sigorta primi yabancı bir firmaya yatacak(SGK değil)

Master yaptıktan sonra maaşlar 9.000 USD dan başlıyormuş...

Yeni mezun biri için oldukça iyi para.. 2.000 usd/Ay biriktirip,master için kenara
    koymayı düşünüyorum ,dedi...

2. Genelde faiz artışı beklemiyor yabancı bankalar hariç. Şayet faiz artışı olmazsa doları tutabilirler mi Eksi rezerv ile. Ha yüksekden bozdurdup faize girsin diye de yapılır mı. Ya yapmazsa.

3.  Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku

bizler çağın gerisinde kaldık walla, herkes bunu alıp /satıyor,..biz korkuyoruz halinnen, ''z'' kuşağı filan olmak gerekiyor buna,..

ama işi bilen şerrolar bunun içine usd gömmeye devam ediyorlar,..3 bin usd den alıp satıyolradı, şimdilerde 59.xxx pingden alıp /satıyorlar korku varmı bunklarda yok,...

bizde korku warmı var,...

o nedenle zamanı gelince, ??? işaretleri ile dolu bu şerro enstrumanın düşeceğinin tarihini verecem, daha çok war buna 23 hafta+ 8 hafta kadar
    Hiç sorma kardeşim, $3000 de iken bir ara düşünmüştüm. Sonra dedim hiç bir şeyi belli değil ne olduğu belirsiz yoktan var ettiler aman uzak dur. Kerata nın durulacağı da yok gibi. Kendi çöplüğümüzde eşelenip duruyoruz şimdilik.

bir borsa'cı için bile öğüt olabilir diye, imza'mı ??? sözü ile değiştirdim.
    “İyi kararlar tecrübe sayesinde alınır. Tecrübe ise, kötü kararlar sayesinde kazanılır.” Will Rogers

İçerden biri böyle konuşamazdı aslında. Ama gerçekler de örtülemez
    Bimas ceosu Dortluoğlu yabancı yatırımcının tercihlerine ilişkin olarak da "Sermayenin bol olduğu bir ortamda Türkiye'ye yabancı sermaye bu kadar kısıtlı geliyorsa durup düşünmemiz lazım" değerlendirmesini yaptı

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

6.  Alıntı Originally Posted by EflatunU Yazıyı Oku
    Hiç sorma kardeşim, $3000 de iken bir ara düşünmüştüm. Sonra dedim hiç bir şeyi belli değil ne olduğu belirsiz yoktan var ettiler aman uzak dur. Kerata nın durulacağı da yok gibi. Kendi çöplüğümüzde eşelenip duruyoruz şimdilik.
    uyarı için teşekkürler,....

ben onu alıp satmam(şu ana kadar hiç yapmadım, aracı kurumlarına hesap dahi açmadım), buna şimdilik vaktimde yok, orada bahsettiğim bunun düşeceği zamandı,...
    burada yapılan analizler, bilgi ve paylaşımlar
    yatırım tavsiyesi değildir,...

7.  Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku
    2018 kasım ayı gibi bir arakadaşım dediki, bizim çocuk ABD den döndü(gdiş nedeni, silikon vadisinde tutunabilemkti, olmamış), coin alıp satmak istiyor, ne dersin dedi,..

ben dedimki çok anladığım bir şey değil ama bir bakayım dedim,...incelediğimde gördümki, emerginglerin(borsa) iri dalgalısı, o sıralar da çok konuşuluyor zirveleri zorluyordu,...17xxx-18xxx civaraları falan, uzak durusun dedim, çünkü borsa endex sini takip ediyorsa borsalarla birlikte düşebeilirdi ve bende borsaya uyum sağlayan bir zaman analizi vardı,...uzak dursun dedim, nedenlerini bir güzel açıkladım, bir süre sonra düşüşü başladı,

neticede 19666 zirve etti oradan 3135 lere çakıldı, kim btc, coin,

ama şimdi bu çocuk alsa ve hiç satmasa idi, yani düşürken de pozisyonunu hiç kurcalamasaydı şu sıralar 55xxx usd lerde idi,

ama 19xxx usd den 3xxx ne psikolojisi dayanırmıydı bilmem,..dayanmazdı herhalde,

neticede görüldüğü üzere emme gömme meselesi, usd nereye giriyor, coine, fazla usd yi coinde saklıyorlar, coine içine gömüyorlar,

coinleri kimse tam olarak biliyormu, içi yapısı, sahibi, neye hizmet kime kısmet, bilinse zaten yatırılmaz, bilinmeyen cezbeder, coin doların saklanma hesabı, kim saklıyor, kimse bilmiyor, saklanıyormu, yani doların fazlasını emiyormu evet,..

geçmişte fazlayı emtialara, altına, borsalara gömüyorlardı,..şimdi emtialar duvara dayandı, virus ise ekonomileri vurdu, canlanma için ucuz emtiaya ve coin üzerinden serbest kalan usd ye ihtiyaç var, diğer türlüsünde fed serbest fazla usdyi toplayıp imha etmeli, parasının sağlığı için, coin üzerinden serbest kalan usd emtaiya vuracak, oda ekonomilere virus sonrası canlanma olarak yansıyacak,...

kapitaliste mod çok,..nesneli sanala aldırıyor sattırıyor,..nesnel sabit ve serbest kalıyor, o nesnel diğer türlü FED in imha etmesi gerekendi
     Alıntı Originally Posted by EflatunU Yazıyı Oku
    sayın EflatunU bu şekilde daha önce yazmıştım bunu...şimdi zirvesini geçince bir daha yazdım,
    burada yapılan analizler, bilgi ve paylaşımlar
    yatırım tavsiyesi değildir,...

8.  Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku
    rte bu ekonomik reform paketi denilen şeyi açıklarken yatırım, üretim, istihdam ve ihracat diyor...bunların olması için düşük faiz ve yüksek kur olmalı sanki...yüksek faizle nasıl yatırım olacak? ve düşük kurla nasıl ihracat olacak?

sanki artık faizleri düşürmeye başlayacaklar....belki bu toplantıda olmaz ama bundan sonrakilerde sanki...şöyle düşünmüş olabilirler...faizleri arttırdık kur yine düşmedi o zaman bari faizleri düşürelim...kur da bir yerde dengeyi bulur...falan filan...

yabancı ısrarla DİBS alıyor haftalık MB verilerine göre...bunlar faizler artacaksa neden zarar etmek için DİBS alsın...düşüş bekliyorlar buna oynuyorlar gibi...son hafta verilerine göre de 49,8 mio USD alım vardı yine DİBS tarafında...

son 7 haftada hisse tarafında kabaca 1 milyar USD lik satış var yabancı tarafından ve yine kabaca 1 milyar USD lik alım var DİBS tarafında...rakamları hemen göz kararı topladım makineyle değil...kabaca böyle...

yabancı ne yapmak istemektedir?
    cevap soruda gizli yabancı hisse satıp tahvil almak istemektedir. ancak esas yabancı tahvil alırken dövizin yükseleyeceğini nereden bilmektedir döviz yükselecekse o aldığı tahvilleri neresine almayı düşünmektedir
    Batık ayıyım poz açacak halim yok

Sayfa 886/1002 İlkİlk ... 386786836876884885886887888896936986 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •