Sayfa 62/1002 İlkİlk ... 1252606162636472112162562 ... SonSon
Arama sonucu : 8015 madde; 489 - 496 arası.

Konu: Viop-XXXI

1. Ben de bugün ekgyo vadelisinde çarpıldım ordan biliyorum...

2.68 - 2.71 aralığından şorta abandım, baktım durum ciddi 2.70 aktiften verdim hepsini...

2. syn. Verge alış emriniz bekliyor diye bir şey yok....... sistem otomatik emri iptal etmiş....

şimdi msj. geldi bilgi işlem bölümü inceleyip yarın haber vereceklermiş...

teminat yetersizliğinden dolayı emir iptal eder..burada konuşulan durumda neden olduğunu tam anlamak için portföyün kompozisyonunu da bilmek gerekir..

portföyde endeks30 pay vadeli kontratları ve endeks kontratı long ve short olarak değişik varyasyonlarda olabilir.. bu durumlarda kontratların nümerik toplanması değil span algoritmasına göre hesaplanan risk ve teminat esastır. gün içinde teminat sürekli değişebiliyor (mesela zararda kontratlar varsa veya işlemler sonrasında kontrat sayıları değiştiğinden dolayı)..

ayrıca, örnek olarak, 10 tane kontrat emri verdin ama aslında teminatın 8'ine yetiyorsa sistemler genel olarak alengirli hesaplara girmez direkt hepsini iptal eder.. parça parça göndermek bazen çözüm oluyor..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

4.  Alıntı Originally Posted by bedo Yazıyı Oku
    syn. Verge alış emriniz bekliyor diye bir şey yok....... sistem otomatik emri iptal etmiş....

Emir iptal edilmişse kesinlikle sistemsel bir sıkıntı var demektir...

Marjin breach yemişsen sistemler genelde saçmalayabiliyor...

Ama benim gördüğüm kadarıyla bir mağduriyet oluşmamış, emir gönderdiğin her iki kademeye de pasif alış verilmemiş...

Emir gönderdiğin kademelerde pasif alış gerçekleşmiş olsa haklısın, aracı kurumun bunu gidermesi gerekirdi...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    teminatın yetersizse o emir direkt reddedilir zaten sistem tarafından...öyle kayıt altına alındı falan demez...teminatınız yetersizdir der ve emri iletmez...teminatının yettiği kadarını iletip kalanı iptal etme gibi bir durumda yok benim bildiğim komple o emri yok sayar...

başka bir sorun olmalı...

6. Slm üstadlar ben acemiyim
    Bugün endex şort poz aldım
    Taşıma maliyeti ne kadarda yüksekmiş
    Anında 40₺ kesmişler.

7. dow endeksi 2. defa ihlalde bulunuyor.. sizce bu durumu bu şekilde sürdürebilecek mi yoksa patlayacak mı?

8. 10 kontrat mı?
     Alıntı Originally Posted by Yavuzadana0101 Yazıyı Oku
    Slm üstadlar ben acemiyim
    Bugün endex şort poz aldım
    Taşıma maliyeti ne kadarda yüksekmiş
    Anında 40₺ kesmişler.
    MI 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 62/1002 İlkİlk ... 1252606162636472112162562 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •