Sayfa 137/1044 İlkİlk ... 3787127135136137138139147187237637 ... SonSon
Arama sonucu : 8351 madde; 1,089 - 1,096 arası.

Konu: Sistem Takibi - II

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,965
     Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Biz OYAK 'ye özel olarak eğildik onu konuşuyoruz ama asıl sıkıntı bence genel; hem global ve hem de BIST bazlı...
    ...
    Bu konuda haklısınız üstadım. Ancak henüz uygun şartlar oluşmamış gibi görünüyor. ben iyimser tarafta olmama rağmen size katılıyorum. yanlız Bu döneme girmeden önce ufak bir hareket yapmasını bekliyorum. Tıpkı bir gap gibi düşünüyorum. Kesinlikle bir düzeltme de diyebiliriz. Bir gaz alma da diyebiliriz. Hafif bir yukarı yönlü hareket yapıp daha sonra yeni dibimizi bulmamız konusunda hemfikirim.
    Şimdi önümüzdeki yakın tarihimizi gözlemlemek gerekecek. Bu dönem içinde ekonomik olarak bir değişim ya da bir değişiklik olması ve düzenleyiciler yada kurallar açısından bir değişiklik beklentisi oluştu bende. Buna sebep olacak bi olay olması beklentim yüksek.
    Bu aşamada damat mı yoksa yeni bir banknot meselesi mi bilemiyorum. Bir olay bekliyor bizi.
    Acı veriyorsa geçmiş; geçmemiş demektir.
    " Artık üç kişi takılıyoruz. Ben...Keyfim...Ve kahyası...Gerisinin......"

2.  Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Biz OYAK 'ye özel olarak eğildik onu konuşuyoruz ama asıl sıkıntı bence genel; hem global ve hem de BIST bazlı...

Malum olunduğu üzere döngüsellik kavramında yıllık döngüler hep Şubat-Mart-Nisan aylarında çöküşlere işaret eder...!!!

Bu konu hakkında bir yazı hazırlayıp grafiklerle ne demek istediğimi açıklamak istiyordum ama araya başka işler girip duruyor...!

Şimdi de beni en çok meşgul eden şeylerin başında, 2 bilgisayar kullanmaya başladığım için birisinde hazırladığım grafiği otomatik olarak diğer tarafta kullanamıyorum. Gidip tekrar elle çizmem veya tüm datayı kopyalamam gerekiyor. Buna bir çözüm arıyorum. Teklifleri alabilirim...

Onedive 'ı deneyeyim dedim ama olmadı ya da ben beceremedim.

DropBox olabilir gibi duruyor...

En iyisini ve sorunsuzunu arıyorum. Olmadı, benim kendi hostinglerime bağlantı atacağım. Tecrübeli olan varsa, yazarsa sevinirim...

Bu sorunu aşmadan ha bire grafiklerle uğraşmak istemiyorum.

Daha ekmek ve yemek yapma işlerim de var. Onlar da birazdan araya girecekler.

Sabah sabah paylaşımı bitirip yayınlayayım dedim ama olmadı...

İnşaAllah akşama kadar bitiririm ve paylaşımı yapmış olurum...

Sorunu biraz açarsanız çözüm buluruz diye düşünüyorum.
    Dinamik grafiklerden mi söz ediyorsunuz? Yani veri terminalinde canlı veri üzerinde çizdiğiniz çizgiler mi?
    Yoksa grafiğin imajından(jpeg, jpg, png gibi çizip kaydedilmiş) mı?
    https://www.kisavade.com/
    Al,sat,tut,yakala,sık,bırak vb. tavsiye için aracı kurumunuzla görüşün.

3. Eğer bir kez kaydedip daha da canlı veri ile işi olmayan bir imajdan söz ediyorsanız...
    Google Drive' ın, Google Backup & Sync işinizi görür.
    Masaüstüne bir klasöre bağlıyorsunuz drive' ınızı. Bilgisayarınızdaki bir klasör gibi içine atıyorsunuz dosyayı.
    Her iki makineye de kurarsanız ikisinin de kullandığı ortak bir klasörünüz olmuş olur.

Alıntı Originally Posted by obblomovv Yazıyı Oku
    Eğer bir kez kaydedip daha da canlı veri ile işi olmayan bir imajdan söz ediyorsanız...
    Google Drive' ın, Google Backup & Sync işinizi görür.
    Masaüstüne bir klasöre bağlıyorsunuz drive' ınızı. Bilgisayarınızdaki bir klasör gibi içine atıyorsunuz dosyayı.
    Her iki makineye de kurarsanız ikisinin de kullandığı ortak bir klasörünüz olmuş olur.
    Ben grafik çizimleri için AmiBroker kullanıyorum. Eski bilgisayar sorun çıkarttığı için geçenlerde yenisini almak zorunda kaldım. Seans ortasında kendiliğinden kapanmaya başladı...

Eski bilgisayarı birebir diğer bilgisayara olabildiğince taşımaya çalıştım ama bu defa benzer sıkıntılar olmasın diye genelde Sanal Makineler kullanarak devam ediyorum ki ana makineye olabildiğince az program yükleyip kasmaya engel olabileyim...

Fakat işin kötü tarafı ben eski makineye çok alışık olduğum için hâlen %100 yeni makineye geçemedim, geçemiyorum. Daha çok eski makineyi kullanıyorum. Birisinde çizdiğim grafik diğerinde görünmüyor haliyle. Gidip orada da elle çizmem gerekiyor. Bu da hem zaman hem emek kaybı. Hatta bazen unutunca kaybolup gidiyor diğerinde...

Ben istiyorum ki; birisinde bir çalışma yaptığım zaman diğerini açtığımda otomatik olarak orada da aynı çalışmayı göreyim ve devam edebileyim...

Az önce IceDrive diye bir cloud programı buldum. Denedim işe yarıyor ama yavaş kalıyor...

Senin de dediğin gibi belki google da aynı işi görebilir.

Bakalım artık hangisinde karar kılacağım veya daha iyisi varsa onu denerim...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,965
    Dandan abi senden bi ricam olacak ben bir yerde hata yapıyorum ama nerde bulamıyorum. Birde sen bakar mısın ?
    OYAKC - xTAST
    OYAKC - XU100
    OYAKC - xU030

günlük..

6.  Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Ben grafik çizimleri için AmiBroker kullanıyorum. Eski bilgisayar sorun çıkarttığı için geçenlerde yenisini almak zorunda kaldım. Seans ortasında kendiliğinden kapanmaya başladı...

Eski bilgisayarı birebir diğer bilgisayara olabildiğince taşımaya çalıştım ama bu defa benzer sıkıntılar olmasın diye genelde Sanal Makineler kullanarak devam ediyorum ki ana makineye olabildiğince az program yükleyip kasmaya engel olabileyim...

Fakat işin kötü tarafı ben eski makineye çok alışık olduğum için hâlen %100 yeni makineye geçemedim, geçemiyorum. Daha çok eski makineyi kullanıyorum. Birisinde çizdiğim grafik diğerinde görünmüyor haliyle. Gidip orada da elle çizmem gerekiyor. Bu da hem zaman hem emek kaybı. Hatta bazen unutunca kaybolup gidiyor diğerinde...

Ben istiyorum ki; birisinde bir çalışma yaptığım zaman diğerini açtığımda otomatik olarak orada da aynı çalışmayı göreyim ve devam edebileyim...

Az önce IceDrive diye bir cloud programı buldum. Denedim işe yarıyor ama yavaş kalıyor...

Senin de dediğin gibi belki google da aynı işi görebilir.

Bakalım artık hangisinde karar kılacağım veya daha iyisi varsa onu denerim...

Grafiklerden Amibroker kullandığınızı anlamıştım.
    Yeni nesil bilmiyor bile Amibroker' ı sadece eskiler kaldı kullanan.
    Öte yandan eğer kullandığınız bilgisayar dizüstü ise, durduk yerde kapanma olaylarının %80' i aşırı ısınmadan kaynaklıdır.
    "Bilgisayar Yönetimi", "Windows Günlükleri", "Sistem" seçeneklerini sırasıyla seçerek sorunun ne olduğunu sağdaki "kaynak" satırında görebilirisiniz.
    Eğer aşırı ısınma ise fan bakımı ve soğutucu macununu yenileyerek(yenileterek) sorunu çözebilirsiniz.

Öte yandan da Tradingview öneririm. Tamamen server tabanlı olduğundan bilgisayarınıza yük bindirmez.
    Bilgisayarınız başına bir şey gelse de hiç bir şey kaybolmaz.
    Hangi bilgisayardan açsanız grafikleriniz, göstergeleriniz, ayarlarınız elinizin altında.
    Sanal makineler kullandığınıza göre algo-robot vb olmalı.
    Tradingview' in dezavantajı aracı kurum bağlantısı yok henüz Türkiye' de.
    O nedenle robot, algo işine gelmez.
    Zaten o da olsa kimse başka bir şey kullanmaz sanırım.
    Tradingview meselesinde de, makinenin sorunu çözme konusunda da elimden geleni ardıma koymam.
    Güvenirseniz bir teamviewer bağlantısı ile sorunu da tespit edebiliriz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,965
     Alıntı Originally Posted by selimtogrul Yazıyı Oku
    Dandan abi senden bi ricam olacak ben bir yerde hata yapıyorum ama nerde bulamıyorum. Birde sen bakar mısın ?
    OYAKC - xTAST
    OYAKC - XU100
    OYAKC - xU030

günlük..

Sanırım buldum üstadım. Sevgili bilgem Don KİŞOT un sözünü hatırlayınca işi çözdüm sanırım. Biz hep aynı grafiklerle bakıyoruz. Bu sefer farklı bir indikatörle grafik deneyince muamma çözüldü. sorun CCI ile bakmadığımız için oluyormuş..

Şimdi :
    CCI İndikatörü ve Yorumlanışı :

Donald Lambert in mal piyasaları için geliştirdiği indikatördür. Yapısı itibariyle hisse senetleri piyasasında da kullanılabilmektedir. Esasen trend indikatörüdür. Bir çok analist aşırı alım satım indikatörü olarak ta kullanmaktadır.

Çok hareketli bir yapıya sahip olup, kısa vadeli, özellikle yatay gelişen piyasalarda trend başlangıçlarını yakalayabilmektedir. Cci hesaplanırken belirtilen periyotta en düşük en yüksek ve kapanış değerinin toplanıp üçe bölünmesi ile oluşturulan bir ortalama yardımıyla hesaplanmaktadır. Fiyatların hareketli ortalamadan ne kadar uzaklaştığını gösterir.

Referans değerleri +100 ve -100 olup, küçük fiyat hareketlerinde bile bu referans değerlerine ulaşabilmektedir. Periyot değeri, analistin bakış açısı, vadesi, uyguladığı stratejiye göre değişse de genel olarak 14 periyot kullanılır.

OYAKC - XTAST VE CCI FARKI

Bu kadar amansızca açığa satmalarının sebebi şimdi anlaşıldı..

8.  Alıntı Originally Posted by selimtogrul Yazıyı Oku
    Sanırım buldum üstadım. Sevgili bilgem Don KİŞOT un sözünü hatırlayınca işi çözdüm sanırım. Biz hep aynı grafiklerle bakıyoruz. Bu sefer farklı bir indikatörle grafik deneyince muamma çözüldü. sorun CCI ile bakmadığımız için oluyormuş..

Şimdi :
    CCI İndikatörü ve Yorumlanışı :

Donald Lambert in mal piyasaları için geliştirdiği indikatördür. Yapısı itibariyle hisse senetleri piyasasında da kullanılabilmektedir. Esasen trend indikatörüdür. Bir çok analist aşırı alım satım indikatörü olarak ta kullanmaktadır.

Çok hareketli bir yapıya sahip olup, kısa vadeli, özellikle yatay gelişen piyasalarda trend başlangıçlarını yakalayabilmektedir. Cci hesaplanırken belirtilen periyotta en düşük en yüksek ve kapanış değerinin toplanıp üçe bölünmesi ile oluşturulan bir ortalama yardımıyla hesaplanmaktadır. Fiyatların hareketli ortalamadan ne kadar uzaklaştığını gösterir.

Referans değerleri +100 ve -100 olup, küçük fiyat hareketlerinde bile bu referans değerlerine ulaşabilmektedir. Periyot değeri, analistin bakış açısı, vadesi, uyguladığı stratejiye göre değişse de genel olarak 14 periyot kullanılır.

OYAKC - XTAST VE CCI FARKI

Konudan bağımsız ama...
    Naçizane fikrimi söyleyeyim...
    "Elinde çekiç olana herşey çivi görünürmüş...
    "Sonuçtan, nedene gitmek" her zaman iyi sonuç vermez.
    Başka bir senette 50-100 ortalama kesişimi "mucize" gösterge gibi görünebilir.
    Bir başkasında RSI(7) harika sonuç verir vb...
    Tersi olsaydı her hisseyi bağla mucize göstergeden yazdığın robota. Para bassın...

Sayfa 137/1044 İlkİlk ... 3787127135136137138139147187237637 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •