Sayfa 273/1044 İlkİlk ... 173223263271272273274275283323373773 ... SonSon
Arama sonucu : 8351 madde; 2,177 - 2,184 arası.

Konu: Sistem Takibi - II

1.  Alıntı Originally Posted by nilkiz Yazıyı Oku
    Dandan abi benim indikatorlere ne diyorsun iyi çalışıyorlar gibi ama bende yorum tırt
    İnterinet biraz sıkıntılı nede olsa fiber jet hızında ya herhal marslılar da kullanıyor bunu

İndikatörlerin maşallahı var yorum eksik olsada olur.

2.  Alıntı Originally Posted by nilkiz Yazıyı Oku
    Ben bir moktan anlamıyordum ne guzel hala anlamiyorum ama şimdi saatler harcayıp anlamaya çalışıyorum millet benim yasimda sudoku çengel bulmaca
    Evet 1 hafta mola

Kağıtlar duruyor
    Bugün fırça yeme sırası sizde

şu ayıp kelimelere engel koyulmasının fikir babasıyım!
    onu boşuna koymadılar.

Boğaziçililere fırça atılmaz diye bi kaide yok
    evde 2 tane var.
    Son düzenleme : koçari; 19-03-2021 saat: 18:52.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,968
     Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Eline sağlık Selim...

Senin dediğin rakamlar bana az göründü. Bu işler öyle 3-5 milyon lot için olacak işler değil gibime geliyor...?
    Değil üstadım. değil. 3-5 le olacak iş değil.Başka bir film var.Ama çözemedim. Alan veriyor. Veren gene geçiyor alta alış yazıyor. Yahu niye aldın niye satıyorsan be gerizekalı dicem de demiyorum (niye sattığını alta alış yazar ki bi adam sizce ?)
    Sabahtan beri onları izliyorum. Hani ekşın olursa katılayım diye. Yok arkadaş araya kimseyi almıyorlar. Hemen tost yapıyorlar. Ben kendime izin verdim. Bu hisse bende yok ( muş gibi yapacağım)

Bunlar bi film çeviriyorlar. Vadelilere bakmadım. Ama tahmin ediyorum ay sonuna doğru yeni vadeliler açılınca Haziran vadeli fiyatları çok abuk subuk böyle xx.xx gibi rakamlar çıkacak. Bakalım. Nasip
    Acı veriyorsa geçmiş; geçmemiş demektir.
    " Artık üç kişi takılıyoruz. Ben...Keyfim...Ve kahyası...Gerisinin......"

Olay bitti dağılın diyorlar
    HDP kapanışı sonrası erken seçim

Adamlar ikili değil 3 lu tepe yaptı uyanmadik

Alıntı Originally Posted by nilkiz Yazıyı Oku
    Olay bitti dağılın diyorlar
    HDP kapanışı sonrası erken seçim
     Alıntı Originally Posted by nilkiz Yazıyı Oku
    Adamlar ikili değil 3 lu tepe yaptı uyanmadik

Henüz biten bir şey yok bence...

Erken seçim olacağını da sanmam. Şu an erken seçim olsa, AKP kan kaybeder ve bunu istemezler...

Zaten çoğu gitmiş azı kalmış...

Erken olacaksa da 5-6 ay erken olabilir daha fazla olacağını sanmıyorum...

2023 de Türkiye Cumhuriyetinin 100. yılını AKP kendisi baştayken tamamlamak isteyecektir. Geri kalanı sadece ortamı germek için ortaya atılan söylemlerden öte geçmez...

Bunlar benim kişisel öngörülerimdir. Hatalı da olabilir. Doğrudur diye ısrar etmiyorum. Konuşarak doğruları yakalama şansımız daha yüksek...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,968
    İyi Tatilleeer Genşşşşleeeeeer .

Size bir tüyo vereyim mi ? - 10 -

Aşağıdaki yazı komşu başlıktan gelen sataşma üzerine yapılan basın açıklamasıdır.
    İlgililerine ve tüm kamuoyuna saygı ile duyurulur

Değerli başlık takipçisi arkadaşlar.
    Zaman zaman süreç içinde bazı açıklamalar yapmaktayız. Bunlar borsa maceramız sırasında bi öpülmedik kulak arkamız kaldı, bizim yaptığımız hataları siz yapmayın türünden açıklamalar olup sizlerin doğru ve bilinçli bir yatırımcı olmanız için harcanan çaba ve emektir.
    İnsanız bizlerde hata yapabiliriz. hatamızın karşılığının bedeli olan stop olmayı da biliriz. bedelini de öderiz.
    Ancak şunu kesinlikle aklınızdan çıkarmayın piyasa dediğimiz şey canlı bir varlıktır. Burada sizin benim ve diğerlerinin fiyat karşısında verdiğimiz korku hezeyan ve coşkularımız yeralmaktadır.
    Oysa göründüğü gibi olmadığını anlatmaya çalışmaktayım. O zaman bir kez daha üzerinden geçmekte fayda var.
    Kavram karmaşası yaşamadan hemen açıklama kısmına geçeyim
    KY nedir ? Ne iş yapar
    Trader kimdir ? Amacı nedir?
    Spekülatör nedir? Görevi ve hizmetleri nelerdir?
    Manipülatör kimdir ? Ne amaçlamaktadır ?
    Patron kimdir ?
    Bu soruların cevaplarını benim vememi bekliyorsanız yanılıyorsunuz. eğer hala bu soruların cevaplarını bir başkasında duymayı bekliyorsanızda acilen İş Bankası Yatırım Fonları B Tipi Likit Fon alınız Fon kodu 812 olması gerek.

Bakınız sınırlı sayıda olan şey hisse senedi sayısı..
    Sınırsız şekilde olan şey ise piyasada bulunan paradır. Ve siz elinizde sınırlı sayıda bulunan bir malı sınırsız bir para karşısında cüz i bir bedele razı olup satıyorsanız siz KY siniz.

Eğer siz sınırlı sayıda olan senedi alıp satıyor ve sattığınız bedel karşılığında tekrar alta alış giriyorsanız tradersiniz

Eğer siz; sınırlı sayıda olan senedi alıyor satıyor hatta bazen fiyatın ne olacağına siz karar veriyorsanız, hatta bazen canım sıkıldı buradan döner, şurada durur. Burada toplar alırım ve tepede KY nin eline veririm gibi düşünceleriniz varsa, hatta bazen sizin istemediğiniz fiyatlara gelen senet fiyatına canınız sıkıldığında balkona çıkıp üzerine birde keyif ciuarası içiyorsanız siz spekülatörsünüz demektir.

Manipülasyon ise kanunen yasaklanmış bir eylem olup manipülatörlük kötü bir şeydir. Piyasa tarafından farklı algılanır. Piyasa oyuncuları tarafından farklı algılanır. Aracı kurumların manipülasyon yapanlara bakış açısı farklıdır Bazen onlara kredi verecek kadar da faklıdır

Şimdi net olarak kimin kim olduğunu öğrendiğimize göre bu oyun dediğimiz aslında düzenin ne olduğuna dair birkaç kelam edeyim.

Düzen sizin para kazanmanız amacıyla kurulmamıştır. işin açıkçası sizin para kaybetmeniz üzerine kurulmuş olan bu düzen içinde siz bazen temel veriler dediğimiz finansal değerlere göre, bazen de teknik veriler dediğimiz fiyat oynaklıklarına bakarak hareket edersiniz.
    Dolayısıyla sizin elinizde yani alet çantanızda olmazsa olmaz veriler bunlardır.
    Oysa spekülatör ise bu veriler ışığında Taktik yöntemler dener.
    Bu tıpkı bir çiftçinin uzaklara bakıp siyah bulutları gördüğünde tarlasını sulamama mantığı üzerine kurulmuş bir mantıktır.
    Yani bu şu demek..
    Piyasa da olan olaylara ve fiyata hareketlerine sizin baktığınız pencereden bakmıyor demektir. Onun bakış açısı ve ufku daha farklıdır. Bu kiminde Allah vergisi bir durumdur. Kimi ise zaman içinde düzüle düzüle öğrenmiş ve kendini geliştirmiştir.
    Dolayısıyla spekülatör adıyla tanımladığımız kimse sizin satarken malınızı zararına da olsa alıp onu stoklayan piyasa içinde bulunan çok sayıda olan senet sayısını sınırlamak amacıyla elinde zararına da olsa taşıyan bu işe parasını, birikimini, bilgisini, emeğini koyan kimse olarak gayet net bir şekilde açıklamak gerekirse. Zeki çevik aynı zamanda ahlaklı kimselerdir.
    Neden zekidir?
    Çünkü gelişen olaylara daha seri ve taktiksel olarak hızlı cevaplar verir. Bazen sizin aaa düşüyor dediğiniz yerde aslında düşermiş gibi yapıp sizin orada satmanızı ve daha yukarıda tekrar size geri satmayı amaçlıyordur.
    Yada gelişen olayları sizden daha farklı yorumlayıp mevcut olan piyasadaki dolaşımdaki lotun azalmasını sağlamak amacıyla fiyatın düşmesini sağlamaya çalışmaktadır. Ama bunu yaparken kendisi satmayıp halen alıyorsa ve bunu yaparkende çeşitli takas oyunları ile yapıyorsa zekası konusunda şaka yapılmayacağını anlamamız gerek.

Gelelim piyasa için bir malın ne zaman alınacağına dair kural ve uygulamalara.
    Dikkat ederseniz bu kuralları siz yazmadınız.
    Ve sizin bu kurallara uymanız beklenir. Nedir bu kurallar.. Basitçe söyleyeyim. EMA 8 EMA 21 keserse al. MACD kırmızı yeşili keserse AL, tersi olursa SAT.
    Bu kadar basit.
    Sizce öylemi?
    Sizin o baktığınız grafiklerdeki kırmızı içinde ne kadar gözyaşı ve kan var biliyor musunuz? Tabi bilirsiniz. Çünkü oradaki kan ve gözyaşı size ait.

Peki bundan kurtulmanın yolu nedir?

O da çok basit size öğretilen dogmalardan kurtulup gerçek olan verileri tamamen istatiksel olan verileri kullanmak.
    Dikkat ederseniz buraya kadar olan bölümde sizin yapmanız ve yapmamanız gerekenleri basit tanımlar halinde anlattım.
    peki size o "AL" sinyali ve "SAT" sinyallerini veren güç yani "AKILLI PARA" dediğim organizma ne yapıyor.
    Bu sorunun cevabını sizin mantığınıza bırakıyorum.

Gelelim diğer bir aşamaya ..
    dün ekonominin basit bir kuralından bahsetmiştim." ARZ-TALEP DENGESİ"

peki bu arz talep dengesindeki olmazsa olmaz kural neydi

Talebi artırıp arzı kısarsanız fiyat yükselir.
    Talebi azaltıp arzı arttırırsanız fiyatı düşer.

Şimdi grafiklerdeki oynaklığın gerçek sebebinin kim tarafından ve nasıl yapıldığını öğrendiğimize göre elimizdeki verilerden yola çıkarak sizin uymanız gereken kurallarında sizin hakim olamadığınız bir güç tarafından konulduğuna göre size kalan tek şey taktik

Eğer malı veya parayı elinde bulunduran güç yani "AKILLI PARA" sizin daha önceden bilginiz olamayan bir haberi duymuş ve ona göre var olan fiyatı aşağıya düşürüp sizin elinizde olan sınırlı sayıdaki senedi sizden düşük fiyata aldıktan sonra, sizin tekrar onu almanızı sağlayacak grafiklerdeki o güzel sanat eserini çizmeye başlar. Ve siz o zaman dersiniz aaaaa bak "AL VERDİ"

Gördünüz mü TALEP YARATILDI
    Peki ozaman biz ne yapıyoruz. Talebin ihtiyacı olan malı piyasaya veriyor muyuz? Hayır..

Bu kadar uzuuuuuun açıklamalar yapmama sebep olan sevgili koçari abim.
    Herkes aynı pencereden aynı şeyi göremiyor olabilir. Tıpkı benim temel analizden çakmadığım gibi .Seni seviyorum

Huzurlu ve sakin bir haftasonu dilerim.... Herkese...
    Acı veriyorsa geçmiş; geçmemiş demektir.
    " Artık üç kişi takılıyoruz. Ben...Keyfim...Ve kahyası...Gerisinin......"

8. Endişem yersizmiş, elhamdülillah.

Sayfa 273/1044 İlkİlk ... 173223263271272273274275283323373773 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •