Sayfa 783/1044 İlkİlk ... 283683733773781782783784785793833883 ... SonSon
Arama sonucu : 8351 madde; 6,257 - 6,264 arası.

Konu: Sistem Takibi - II

1. Hayırlı cumalar, bol ve bereketli kazançlar

Endeks karar versin diye bekliyoruz, izlemeye devam (:
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

Hayırlı Cumalar...

Cuma 'nın hayrı ve bereketi üzerimize olsun inşaAllah...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Deprem sonrası çeşitli sağlık sorunları ile uğraşıyorum. O nedenle pek fazla yazamıyorum...

Yatarken boş durmadım. Online birçok kurs izleme ve öğrenme imkanım oldu. İyileşince bunları hayata geçirmek istiyorum. İnşaAllah yeni çalışmalarla yeniden birlikte oluruz...

Bu defa farklı bir içerik ile devam etmek istiyorum. Otomatik Robot uygulamaları ilgimi çekiyor. Fakat bu uygulamayı hazır platformlar üzerinden değil de kendi yazılımım üzerinden yapmak istiyorum.

Zor ama insanı ayakta tutan ümitlerimiz değil mi...?

Takas ve AKD alanlarında da çalışmalarım var. Eskiden yaptığım Takas uygulaması sık sık sorun çıkarıyordu. O nedenle yeniden sil baştan farklı bir uygulama yazdım ve kodlaması devam ediyor. Yatarken yavaş çalışabiliyorum, yoksa şimdiye biterdi...

İnanın, bu çalışmalar beni yeniden hayata bağladı. Yoksa tamamen bir boşluğa sürüklenmek üzereydim...!

4. Muhakkak hayat devam ediyor! Uygun bir şekilde çözüm arayarak günleri değerlendirmek gerekiyor. Sizde elinizden geldiğince çabalıyorsunuz.
    Allah herkese sağlık,afiyet ve kolaylık versin.
    Burada yazılan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti SPK tarafından yayımlanan Seri:V, No:52 Sayılı Tebliğ çerçevesinde aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevresinde sunulmaktadır.

Alıntı Originally Posted by 3520 Yazıyı Oku
    Muhakkak hayat devam ediyor! Uygun bir şekilde çözüm arayarak günleri değerlendirmek gerekiyor. Sizde elinizden geldiğince çabalıyorsunuz.
    Allah herkese sağlık,afiyet ve kolaylık versin.
    Kesinlikle haklısınız. Her zor durumdan, güçlenerek çıkmasını bilmek gerekiyor. Çabalamadan da olmuyor...

Hayırlı akşamlar...

Son yapmaya çalıştığım uygulamadan ilk sonuçlar gelmeye başladı. Yıllardır Takas benzeri bir grafik çalışmasını AKD verileri için de yapmayı düşünmüşümdür. Bu sayede spekülatif hareket yapan kurumları tespit etme imkanım olacaktı...

Bu çalışmanın ileriki evrelerinde AKD ve Takası birlikte incelemeye çalışacağım ve AKD 'verilerindeki Lotlar gerçekten ilgili kurumlara mı gitti, yoksa başka hesaplara mı virmanlandı? bunları da görebileceğim...

Tabii ki, işin bu bölümü biraz daha zor olacak ama inanıyorum ki, günün birinde bunu da başaracağım...

Aşağıdaki grafik PKART için örnek mahiyetinde verildi. İsteyen olursa 2 saat içerisinde yükleme yapıp talep edilen hisse ile ilgili grafikleri de paylaşabilirim. Bir hisse için hem AKD ve hem de Takas verisini çekmem 1.5 saat kadar sürüyor. O nedenle 2 saat dedim. Müsait olma durumuma göre bu süre uzayabilir...

İlk grafik Net LOT verileri ile diğeri ise Toplam LOT verileri ile olan grafikler...

Fark edildiği üzere kurumlar gün için hacim yapsalar bile gün sonunda ellerinde kalan az bir lot olabiliyor veya eksi kapatabiliyor. Bu durumda bu kurum hakkında ne düşünebiliriz? Üstelik bunu alışkanlık hâline getirmişse...?

NOT:

MLB --> BoFa
    ANC --> Alnus
    ACP --> A1 Capital
    ...

Bu da yeni çalışmanın Takas grafiği...

Eski program da çalışıyor. Şu an için eskisi daha kullanışlı ve verimli ama zamanla bu onu da geçecektir diye düşünüyorum...

8. Değerli Ustadlarim ,

ABD de start up projeleri finanse eden Silicon Valley Bank , benim anladığım bizdeki Demirbank benzeri bir nedenle battı . Ancak bazı finanscilar ciddi olduğunu düşünüyor ve fakat sigortalı mevduatlar sozkonusu olmakla birlikte 250 k USD ile sınırlı diye okudum.
    Bunun cuma günü sinirli bir negatif etkisi Dow da ve Avrupa'da olmuş ne dersiniz ?
    Dikkate şayan bir durum mudur? Yani bunun etkileri kalıcı mı yoksa geçici mi olur ? Ve tabii bize ne ölçüde yansır?
    Fikirlerinizi lutfeder paylaşır saniz memnun olurum .
    Selam ve saygılar.

Sayfa 783/1044 İlkİlk ... 283683733773781782783784785793833883 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •