Sayfa 138/1044 İlkİlk ... 3888128136137138139140148188238638 ... SonSon
Arama sonucu : 8351 madde; 1,097 - 1,104 arası.

Konu: Sistem Takibi - II

1. Şahsen; Fiyatın kendisinin en önemli gösterge olduğunu(gizli bilgi değil herkes biliyor elbet),
    Yüksek, Düşük ve Kapanıştan(çeşitli vadelere ait. Gün-Hafta-Ay-3 Ay-Yıl gibi) oluşan göstergelerin en temizi olduğunu düşünüyorum.
    Bunlara da en fazla, ortalamalar eklenmeli kanımca.

Gerisi strateji olarak güzel hoj...
    Ama testere piyasasında ayrı, aşağı trendde başka, yukarı trendde başka götü-başı oynuyor bunların.
    Yani bu türden göstergelerin önüne bir trend tespit göstergesi koymazsanız can sıkabilir diye düşünüyorum.

OYAKC özelinde ise...
    Geride yazdım başka bir açısı ile yeniden yazayım(Haftalık kapanış olduğuna göre grafiğe Haftalık periyodda bakabiliriz):

Bu senedin önünde destek olabilecekler:

3 Aylık Pivot S1: 7.55.
    (52 barlık yüksek + 52 barlık düşük)/2 (Haftalık bar): 7.39
    50 haftalık ortalama(isteyen 52 de alır): 7.41.

Ezcümle fiyatın dıdısının dıdısından türetilmiş göstergelerden hayır gelmez. Bence...
    https://www.kisavade.com/
    Al,sat,tut,yakala,sık,bırak vb. tavsiye için aracı kurumunuzla görüşün.

2. Bzk: Sadece "Haftalık Pivot(Turuncu)" ve önceki "Haftanın Kapanışı" nı içeren OYAKC görüntüsü.

Haftalık Pivot altında Günlük Kapanış olursa ne olduğunu "kırmızı oklarla" işaretledim.
    Sırf bu bile bir stratejiye kaynak olur.
    Diğer biçimde...
    Bekle ki MACD, RSI, CCI... dönsün, sinyal versin...
    Arada yediğin feykler nedeniyle bir de inanılır mı?
    Özetle: Fiyat ve yakın türevleri candır...

https://www.kisavade.com/
    Al,sat,tut,yakala,sık,bırak vb. tavsiye için aracı kurumunuzla görüşün.

Alıntı Originally Posted by obblomovv Yazıyı Oku

.....

Tradingview meselesinde de, makinenin sorunu çözme konusunda da elimden geleni ardıma koymam.
    Güvenirseniz bir teamviewer bağlantısı ile sorunu da tespit edebiliriz.
    Tekrar hata yaptıktan hemen sonra kurcalamadan sizinle irtibata geçerim. Şu anda daha yeni temizlik ve bakım yaptığım için dosyaları silmiş olabilir...

Sürekli aynı hatayı da vermiyor. En son verdiği hata öncekinden farklıydı...

Şimdiden teşekkürler...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

4. [IMG]Mesleki emeklilik fonu OYAK, Avrupa’nın en büyük çimento markalarından Cimpor’un Portekiz ve Cape Verde operasyonlarını satın aldığını açıkladı. Yapılan açıklamaya göre İlk fabrikası 1984 yılında kurulan Portekiz pazar lideri Cimpor, yaklaşık 6.5 milyon ton çimento üretim kapasitesine sahip. Cimpor’un 3 entegre çimento fabrikası, 2 öğütme tesisi, Cape Verde’de torbalama tesisi ve deniz terminali, 42 hazır beton tesisi, 15 agrega tesisi, 1 kireç, 1 kağıt torba üretim, 2 harç ve 1 travers fabrikası bulunuyor. “Türk çimento sektörünün son yıllardaki en büyük başarısına imza attık†OYAK Genel Müdürü Süleyman Savaş Erdem, yeni yatırımla ilgili olarak şunları söyledi: “Türkiye’nin her sektörde dünya çapında oyuncuya ihtiyacı var. Bu doğrultuda Türk çimento sektörünün son yıllardaki en büyük başarısına imza attık ve Avrupa’da sektörün en saygın markalarından olan Cimpor’u satın aldık.OYAK olarak ülkemize ve güçlü geleceğimize güveniyoruz. Yabancı ortaklarımızın teveccühü de bu güvenin en önemli göstergelerinden biri. Büyüme stratejilerimiz doğrultusunda ülkemizde ve dünyada yatırımlarımızı sürdürecek, üyelerimize sürdürülebilir nema sağlamak adına Türkiye’de ve dünyada fırsat olarak gördüğümüz adımları atmaya devam edeceğiz.â€[/IMG]

5. [IMG]Omsan lojistik şirketi sermayesi 152 milyon hava deniz kara ve tren taşımacılığı 750 milyon TL ciro yapan bir OYAK şirketi 50 milyon TL civarı karı var bu şirketin yüzde 20 si Mardin çimento ya aittir yani omsan lojistik şirketinin 152 milyon sermayede 30 milyon 400 bin TL yani yüzde 20 ortağıdır kapta iştirak ve bağlı ortak bölümünde görebilirsiniz omsan lojistik şirketinin 3000 üç bin personeli var ytdr[/IMG]

MART Ayı 'nın pek ümidim olmasa da bol ve bereketli bir ay olmasını diliyorum...

Sağlık ve mutluluk dolu güzel günler hepimizin olsun...

Yapmayı düşündüğüm çalışmayı dün yapamadım. Bugün kısaca seanstan önce bahsedeyim...

Aşağıdaki grafikte Şubat başı ve Nisan sonu aralıklarını işaretledim. Bu duruma göre yakın tarihte hep sıkıntılı anlar yaşamışız...

Bu bazen çok daha uzun sürerek tüm yılı kapsamış ama bazen de 2017 yılındaki gibi yatayda bekleyip yukarı yönelerek geçirmiş...

2016 senesinde ise bariz yükselmişiz ama onda diplerde olduğumuz gözden kaçmamalı..!

Eğer tepelerde isek düşmüşüz, diplerde isek yükselmişiz. Yani bir trend değişiminin başlangıcı olmuş hep bu aylar...

İstatistikler genelde olumsuz seyir izlendiğini gösteriyor...

Beni en çok düşündüren ise geçen sene ile birebir hareket etmemiz...!!!

Eğer bir benzeri olursa, gökdelenin tepesinde olduğumuz için etkileri çok daha fazla olacaktır...

O nedenle ucuzladı diye hisse alacaklar bir kez daha düşünsün ve durumun netleşmesini beklesinler...!!!

İnşaAllah ortalıktaki bol para bizim borsamıza da gelerek bu seneki Mart olumsuzluğunu olumluya çeviririz...

Bu da daha önceki yılların görüntüsü... Değişen pek bir şey yok...!!!

Mart hep sıkıntılı...!!!

Günaydınlar Sn. T/A
    Ellerinize sağlık, bizlere ışık tutacak çalışmanız için.
    Tüm dostlara iyi bir hafta ve de sağlıklı, mutlu, bereketli bir Mart ayı diliiyorum.
    Hürmetler...

Sayfa 138/1044 İlkİlk ... 3888128136137138139140148188238638 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •