Sayfa 378/1044 İlkİlk ... 278328368376377378379380388428478878 ... SonSon
Arama sonucu : 8351 madde; 3,017 - 3,024 arası.

Konu: Sistem Takibi - II

Alıntı Originally Posted by ERDEMİR Yazıyı Oku
    sayın T/A.hayırlı akşamlar.sanıyorum mayıs itibariyle gri çimentoda %75 ,beyaz çimentoda %44 artış var.çimsa'nın bilançosu çok iyi geldi.açıklanan bazı çimento firma karları iyi gibi görünüyor.(akçansa,afyon)haziran ayında kanal istanbul ihalesinin olacağı söyleniyor,ne kadar doğru bilemem.oyakc adeta çimento holdingi gibi.gittikçe daha çok ilgimi çekmeye başladı.küçük bir yatırımcı olarak yatırım yapmayı düşünüyorum.bursa ve oyak sanki ucuz kaldılar gibi geliyor bana.fikrinizi belirtirseniz minnettar kalırım.ayrıca size zahmet olmazsa müsait olduğunuzda papil'e bakmanızı rica ediyorum.güçlü mali yapısı var.%11 hissesini 18TL 'den kafein almıştı.bir türlü beklenen şıçramayı yapamadı. affınıza sığınarak biraz yüzsüzlük yaparak yksln hakındaki düşüncenizi de öğrenmek isterim.başarılar ve hayırlı kazançlar.saygılarımla.
    Çimento olarak bence en ucuzu OYAKC 'dir. Yaklaşık 10 yıl boyunca yatayda ve dipte gezindikten sonra daha yeni yeni primlenmeye başladı...

5 adet çimento fabrikasını OYAK boşu boşuna birleştirmedi diye düşünüyorum. Büyük bir proje olmasa buna hiç gerek yoktu....

Bu proje Kanal İstanbul gibi görünse de bence aslında arka planda daha büyük projeler peş peşe gelecektir...

Örneğin Suriye ve Irak 'ın yeniden inşâ dönemi yakında başlayacaktır. Libya 'da başladı bile. Karabağ başladı denebilir...

Devamında Afrika açılımı ile oralarda da inşâ dönemleri olacaktır. Önümüzdeki 6-7 yılı ben OYAKC için olumlu görüyorum. O nedenle portföyün büyük bölümünü hep bu hisseye ayırırım...

Zamanında çok bekletti ve hâlen bekletiyor. İstediği kadar bekletsin, sonunda nasılsa açığı fazlasıyla kapatıyor...

Hisseler için grafik çalışmalarını akşama paylaşırım. Gündüz kafam dağınık oluyor çalışamıyorum. Sabit hisseler için önceden çalışıldığı için sorun olmuyor ama yeni hisse için biraz çalışmam lâzım...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Bu arada aklıma yeni geldi onu da paylaşayım:

Petrol bazlı ürünlerin tüketimi zamanla azalacağı için otoyolların da zaman içerisinde ABD modelinde olduğu gibi betondan yapılması planlanıyor hatta mecbur tutulacaktır...

Bu Çevreci ve Yeşilciler, İklim Sorunu olarak sürekli Yenilenebilir Ürünleri göz önüne sokacaklar. Bu durumda da yollar da artık toprak bazlı olacaktır. Bu da çimento demek oluyor...

Bu iş için biraz zaman olsa da ileride bunun da gerçekleştiğini göreceğimizi düşünüyorum...

3. Slm sayın T/A üstad gedza bugün bilancosunu açıkladı sizden bir yorum alabilirmiyim.Şimdiden tşk ederim. Y.T.D

Alıntı Originally Posted by ERDEMİR Yazıyı Oku
    sayın T/A.hayırlı akşamlar.sanıyorum mayıs itibariyle gri çimentoda %75 ,beyaz çimentoda %44 artış var.çimsa'nın bilançosu çok iyi geldi.açıklanan bazı çimento firma karları iyi gibi görünüyor.(akçansa,afyon)haziran ayında kanal istanbul ihalesinin olacağı söyleniyor,ne kadar doğru bilemem.oyakc adeta çimento holdingi gibi.gittikçe daha çok ilgimi çekmeye başladı.küçük bir yatırımcı olarak yatırım yapmayı düşünüyorum.bursa ve oyak sanki ucuz kaldılar gibi geliyor bana.fikrinizi belirtirseniz minnettar kalırım.ayrıca size zahmet olmazsa müsait olduğunuzda papil'e bakmanızı rica ediyorum.güçlü mali yapısı var.%11 hissesini 18TL 'den kafein almıştı.bir türlü beklenen şıçramayı yapamadı. affınıza sığınarak biraz yüzsüzlük yaparak yksln hakındaki düşüncenizi de öğrenmek isterim.başarılar ve hayırlı kazançlar.saygılarımla.
    PAPIL...

Hisseyi tanımıyorum, temel rasyolarını da bilmiyorum. Teknik olarak incelediğimiz zaman:

- Birçok hissede olduğu gibi dip çalışması yapıyor izlenimi var...

- Düşen Trendi yukarı yönlü kırmadığı sürece düşüşün devam etme ihtimali var...

- 200 Günlük ve 50 Günlük Ortalamaların altında seyrediyor. Önce ortalamaları yukarı geçmesi gerekiyor...

- Hacim zayıf...

Tüm bunların olumluya döneceği bir an var. O an iyi tâkip edilirse yukarı döndüğünde durumu düzelecektir...

Şu an için alım için erken, almış olan birisi için ise 17.66 stoploss olarak düşünülebilir...

YKSLN...

Bu hisseyi de bilmiyorum. Yine Teknik olarak bakıyorum...

Bugün 5.77 'i aşağı kesmesi hoş olmamış. Orası stoploss olarak çalıştırılmalı idi...

Şu an için 6.06 üstüne çıkmadan alım düşünülmemelidir... Burayı kırarsa kanalı katlayabilir. Bu da 7.75 seviyelerine denk gelir. Önce yukarı attığını görmek lâzım...

Görüntü olarak yükseliş trendinde olduğu söylenebilir. Eğer 20 günlük ortalamayı aşağı kırmazsa; bugün için 5.35; halen yükseliş trendine devam ediyor diyebiliriz...

Evvelsi günkü hareket çok sert olmuş. 2 Ayı Formasyonu birden oluşturmuş... Mum Analiz Grafiğini de ekliyorum...

5.56 grafikten görüldüğü kadarı ile ilk destek. Burayı kırarsa aşağıdaki diğer destekler de gündeme gelebilir...

OYAKC, Endeks göre uzun zamandır güç kaybediyordu. Şimdilerde bu kayıp azaldı hatta yer yer pozitif bir durum bile oluşturduğu oluyor...

Artık düşüş kanalını kırması yaklaşmışa benziyor. Az kalmış ama hemen yarın değil tabii ki...

Takipteyim...

7.  Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    OYAKC, Endeks göre uzun zamandır güç kaybediyordu. Şimdilerde bu kayıp azaldı hatta yer yer pozitif bir durum bile oluşturduğu oluyor...

Artık düşüş kanalını kırması yaklaşmışa benziyor. Az kalmış ama hemen yarın değil tabii ki...

Takipteyim...

Verdiğiniz bilgiler ve biz KY'ları aydınlattığınız için teşekkür ederim.Size ilk defa yorum yapıyorum. Tabiri cazip sizi çalı arkasından takip etmekteyim. Başarılar dilerim selamlar.

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by ce-zey Yazıyı Oku
    Verdiğiniz bilgiler ve biz KY'ları aydınlattığınız için teşekkür ederim.Size ilk defa yorum yapıyorum. Tabiri cazip sizi çalı arkasından takip etmekteyim. Başarılar dilerim selamlar.

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Teşekkür ederim...

Çalı arkasına gerek yok. Doğrusuyla yanlışıyla burası herkese açık bir sayfadır...

Sayfa 378/1044 İlkİlk ... 278328368376377378379380388428478878 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •