Sayfa 499/1044 İlkİlk ... 399449489497498499500501509549599999 ... SonSon
Arama sonucu : 8351 madde; 3,985 - 3,992 arası.

Konu: Sistem Takibi - II

1.  Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Top sizde...
    Top Patladı Saygılar

Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    ...

Aşağı kırıldığında tereddüt, pişmanlıklara neden olabilir...
     Alıntı Originally Posted by isonilce Yazıyı Oku
    Top Patladı Saygılar
    Saatlik destek olan 1.59 'a kadar geldi...

Endeks birazdan bozarsa bugün olmasa da gelecek hafta içi günlük desteğe kadar çekilebilir. Endeksi iyi takip etmek lâzım...

Görünen 1.50 civarı... Umarım olmaz...!

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Saatlik destek olan 1.59 'a kadar geldi...

Endeks birazdan bozarsa bugün olmasa da gelecek hafta içi günlük desteğe kadar çekilebilir. Endeksi iyi takip etmek lâzım...

Görünen 1.50 civarı... Umarım olmaz...!
    Olursada sıkıntı yok...Bekleriz biraz..para lazım para değil...Ben patron kagıdı olmasına ragmen en az 2.70 leri görecegını umuyorum....Saygılar

Alıntı Originally Posted by isonilce Yazıyı Oku
    Olursada sıkıntı yok...Bekleriz biraz..para lazım para değil...Ben patron kagıdı olmasına ragmen en az 2.70 leri görecegını umuyorum....Saygılar
    Doğrudur, daha fazlasını da görebilir...

Umarım umduğuna nâil olursun...

İşler yolunda giderse ya 4 Nisan gibi, ya da 10 Kasım gibi 3.42 seviyesini görmesi gerekiyor...

Ortası fırtınalı bir süreç...

5.  Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Doğrudur, daha fazlasını da görebilir...

Umarım umduğuna nâil olursun...

İşler yolunda giderse ya 4 Nisan gibi, ya da 10 Kasım gibi 3.42 seviyesini görmesi gerekiyor...

Ortası fırtınalı bir süreç...
    selamlar hocam,
    verdiğiniz örnekteki gibi...tarih ve hedef ilişkisi için grafik üzerinden...
    tecrübelerinizi aktararak....döngüleri nasıl yorumladığınızı açıklayarak...
    yardımcı olur musunuz?(eğer sakıncası yoksa ve müsaitseniz)
    teşekkürler....
    Teknik olarak; yarına gebe olan bugünü yaşamalı ki, yarın, yaşanmış olsun.

6.  Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku

Çok önceden çizmişim bu hızla Yeşil trend 2.58 e kadar çıkabilir orada bakmak lazım.
    Teşekkürler üstat

Alıntı Originally Posted by @yörük@ Yazıyı Oku
    selamlar hocam,
    verdiğiniz örnekteki gibi...tarih ve hedef ilişkisi için grafik üzerinden...
    tecrübelerinizi aktararak....döngüleri nasıl yorumladığınızı açıklayarak...
    yardımcı olur musunuz?(eğer sakıncası yoksa ve müsaitseniz)
    teşekkürler....
    Aleyküm Selam...

Döngüler konusu çok ilginç bir konudur. Her zaman tutturduğum söylenemez ama yine de bir strateji oluşturma konusunda çok yardımı oluyor...

Her zaman aynı metotla hesaplanmıyor veya en azından benim için öyle...

Madem bu örnek üzerinden gittik, bu örnek üzerinden devam edelim:

- Grafiklere bakarsanız birisi lineer, diğeri logaritmik...

- Hisse güzel bir yukarı yönlü KAMA çiziyor. En azından logaritmik görüntü o şekilde. Diğerinde ise zirveler belirli bir direnç hattı oluşturuyor...

- Her 2 durumu da tek tek inceleyip buna bir de fibo eklediğim zaman karşıma 2 olasılık çıkıyor. Tabii ki bu senaryolar yükseliş olması hâlinde geçerli. Trend başlarsa bu sayede nerede duracağını önceden belirleyebilmiş oluyoruz. Bu demek değildir ki; burayı kırıp geçemez...! İş oraya geldiğinde bakacak başka şeyler bulmak gerekiyor. Ya da, SAT kurtul...

Bu en kolay örneklerden birisi. Her hisse için farklı çalışmalar gerekebiliyor ama eğer bir formasyon oluşturuyorsa tahmin etmek kolaylaşıyor...

Umarım basitçe anlatabilmişimdir. Daha karmaşık hesaplamalar da oluyor. Duruma göre karşıma çıktıkça kullanıyorum ama bu sade şeklini daha çok tercih ediyorum...

Yukarıda yazmayı unuttum, bir de şu durum var:

- Bu önemli noktalar, eğer tepe değilse; genelde dip olarak da karşımıza çıkabiliyor...

O nedenle böyle de bir önemi var benim açımdan...

Örneğin; Nisan başında eğer hisse hâlâ alçak sürünme yapıyorsa, bu demektir ki; artık buradan yukarı dönecektir...

Bu durum çok defa karşıma çıktı. Döngülerle çalışanların en büyük handikabı budur. Bu işlere ilk başladığımda bir ustadan bu durumu öğrendiğimde O 'na sormuştum:

- Çözümü var mı? Sen ne zaman terste kalacağını öngörebiliyor musun diye? Bu durum neden oluyor diye...?

O da bana çok zor olduğunu ama artık çözmeyi başardığını söylemişti...

Sebebini sorduğumda ise;

- Bu duruma Inversion deniliyor dedi. Zamanla anlarsın demişti...

Utanıp daha fazla detay soramamıştım. Hayattaki borsa konusundaki en büyük pişmanlıklarımdan birisi:

- O gün o soruyu utanıp açık açık derinlemesine soramamak oldu...!!!

Zamanla bir şeyler anladım ama anladıklarım doğru mu değil mi hâlâ emin değilim...?!

Sayfa 499/1044 İlkİlk ... 399449489497498499500501509549599999 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •