Sayfa 947/1044 İlkİlk ... 447847897937945946947948949957997 ... SonSon
Arama sonucu : 8351 madde; 7,569 - 7,576 arası.

Konu: Sistem Takibi - II

1. Üstad BESİ kendin yonetebilcegini yeni öğrendim o günden itibaren full hisse olarak ayarladım ) Son olarak üstad ev ve araba fiyatları hakkında ne dersiniz balon patlar mı ??

Alıntı Originally Posted by Dream28 Yazıyı Oku
    Üstad BESİ kendin yonetebilcegini yeni öğrendim o günden itibaren full hisse olarak ayarladım ) Son olarak üstad ev ve araba fiyatları hakkında ne dersiniz balon patlar mı ??
    Burası Türkiye...!!!

Hiçbir şeyin fiyatı borsa hariç çok fazla geriye gelmez. O nedenle ev ve araba alım satımı çok durağan bir hâle gelmesine rağmen fiyatlar çok fazla geriye gelmez. Nispeten yatay devam eder, sonra yine yukarı yönlü seyrine devam eder...

Kimse ne alabiliyor, ne de satabiliyor. Piyasa kendisini kilitledi. Yani bu sektörler kendi ayaklarına sıktılar. Aç gözlü insanlar devletin zamanında müdahale etmemesini fırsat bilerek piyasayı anormal bir şekilde yükselttiler...

Ben tüm bu sürecin bilinçli olduğunu düşünenlerdenim. Küresel planlar yapıldı ve bizim ülkemizde de bu planlar yer buldu, destekleniyor. O nedenle zaman içerisinde ev ve araba gibi ihtiyaçlara erişim çok daha zor olacak. Kiralama yoluna gidilecek. Adamların mottosu:

- Hiç bir şeyiniz olmayacak ama mutlu olacaksınız...!!!

Daha ne söylenebilir ki. Böyle bir dünyaya doğru gidiyoruz. Öyle vergiler getirilecek ki, kimse ne ev, ne de araba almak isteyecek. Almak için çok aşırı meblâğlar ödemek bir yana, vergiler bezdirecek. Yakıt ücretleri bile şimdiden arabaya binilemez bir hâle getirmeye başladı...

Bunların hepsi planlı gelişen durumlar. Çok yakında fosil yakıtlı arabaları herkes elinden çıkarabilmek için sıraya girecek ama alıcı bulamayacaklar. O zaman gelene kadar da tıpkı borsada olduğu gibi sûnî fiyatlamalar yaşanacaktır. Sonra şelale düşüşü başlayacak. Fırsatı değerlendirebilen her zamanki gibi kazanç sağlayacak ama çok kişi son alıcı olacaktır...

Benim arabam 9 yaşında, değiştirmeden biniyorum ve değiştirmeyi de düşünmüyorum. Eğer alabilirsem yakın bir gelecekte tamamen mekanik bir araba alıp bir kenara koymayı düşünüyorum. Tabii ki bir miktar da yakıt (benzin/dizel). İleride bunlar çok lâzım olacak. Son model full elektronik arabalar çalışmayacak, çalıştırılmayacak. İşte o zaman çöküş başlayacak...

Bunlar çok uzak ve hayal gibi geliyor ama öyle değil. Şurada toplam 7 sene içerisinde dünya yaşanmaz bir hâle gelecek. Avrupa kaynamaya başladı bile. Biz nispeten ekonomik zorluklara bağışık olduğumuz için daha şanslıyız. Yine de bizler de çok zarar göreceğiz.

Çok uzatmadan özetlersem:

- Uzun vadede ev ve araba yatırımı boş bir yatırımdır...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Sanırım kimse kalmadı...

Bu gecelik bu kadar olsun...

Hayırlı geceler...

4. Bana Bir Harf Öğretenin Kırk Yıl Kölesi Olurum.Hazreti ALİ..
    Sayın T/A ;
    Ben 1980 yılında ilk okula başladım ve 27 yıllık öğretmenliğime Rabbim sağlık verdiği müddetçe devam ediyorum.Borsa anladığım bir alan olmadığı gibi birikimlerimi vakti ile halkbank hissesine bıraktım.Nasipte var ise olur yok ise sağlıktan öte her şey anlamsız nazarımda..
    Bahsi geçen hisseye ait gereken bilgileri senden aldım.Ama olur ama olmaz ayrı konu.Dünyamda kalan bana ayırdığın kıymetli zamandır...
    Bir kez daha duacın olduğumu bilmeni isterim..
    Sevgi ve saygılarımla;
    Adana ilimizden selamlar..

YTD

Alıntı Originally Posted by ozannn Yazıyı Oku
    Bana Bir Harf Öğretenin Kırk Yıl Kölesi Olurum.Hazreti ALİ..
    Sayın T/A ;
    Ben 1980 yılında ilk okula başladım ve 27 yıllık öğretmenliğime Rabbim sağlık verdiği müddetçe devam ediyorum.Borsa anladığım bir alan olmadığı gibi birikimlerimi vakti ile halkbank hissesine bıraktım.Nasipte var ise olur yok ise sağlıktan öte her şey anlamsız nazarımda..
    Bahsi geçen hisseye ait gereken bilgileri senden aldım.Ama olur ama olmaz ayrı konu.Dünyamda kalan bana ayırdığın kıymetli zamandır...
    Bir kez daha duacın olduğumu bilmeni isterim..
    Sevgi ve saygılarımla;
    Adana ilimizden selamlar..

YTD
    Aleyküm Selam...

İnşaAllah umduğunuza nâil olursunuz. Başarılı olursunuz...

Güzel düşünceleriniz için çok teşekkür ederim...

Yakınmışız, Adana - Gaziantep çok yakın...

6. sn T/A vaktiniz varsa dmsas ve karel hisselerini analiz eder misiniz. Kısa bir grafik özetinide yaparsanız iyi olur anlamam için.Teşekkürler..

Alıntı Originally Posted by WIPER Yazıyı Oku
    sn T/A vaktiniz varsa dmsas ve karel hisselerini analiz eder misiniz. Kısa bir grafik özetinide yaparsanız iyi olur anlamam için.Teşekkürler..
    Elbette bir şeyler yazmaya çalışırım. İlk fırsatta paylaşırım inşaAllah...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Anadolu
    Gönderi
    5,046
     Alıntı Originally Posted by WIPER Yazıyı Oku
    sn T/A vaktiniz varsa dmsas ve karel hisselerini analiz eder misiniz. Kısa bir grafik özetinide yaparsanız iyi olur anlamam için.Teşekkürler..
    Rex dostum yeni imajın hayırlı olsun...Yakışmış...
    " Bir avuç toprak, biraz da suyum ben.. Neyimle övüneyim, işte buyum ben..'' Yunus Emre

Sayfa 947/1044 İlkİlk ... 447847897937945946947948949957997 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •