Sayfa 1029/1044 İlkİlk ... 295299299791019102710281029103010311039 ... SonSon
Arama sonucu : 8351 madde; 8,225 - 8,232 arası.

Konu: Sistem Takibi - II

Her şey gayet güzel giderken ve birilerine göre yükseliş onay bile almışken şimdi durup dururken neden düştük...?

Daha bu sabah bir yorumcudan duyduğum;

- Eğer 500 baz puan faiz artarsa enflasyon düşecek diye olumlu algılanır...

yorumu da gerçekleşti ama tutmadı...!!!

Neden...?

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Her şey gayet güzel giderken ve birilerine göre yükseliş onay bile almışken şimdi durup dururken neden düştük...?

Daha bu sabah bir yorumcudan duyduğum;

- Eğer 500 baz puan faiz artarsa enflasyon düşecek diye olumlu algılanır...

yorumu da gerçekleşti ama tutmadı...!!!

Neden...?
    Sebepsiz yada yersiz şekilde 5 binden 8.5 bine gitmiş bir endeks vardı, sadece TL bazlı değil dolar bazlı bile bir çok anlı şanlı hisse şişmiş vaziyette bence müşteri bulsalar hepsini tek günde verirler ama bulamıyorlar, bu şartlarda borsada risk alıp belirsiz bir kazanç yada zarar etme riskine karşılık mevduatta garanti %50 kazanç mevcut.
    Son düzenleme : lutfu001; 23-11-2023 saat: 21:53.
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

Alıntı Originally Posted by lutfu001 Yazıyı Oku
    Sebepsiz yada yersiz şekilde 5 binden 8.5 bine gitmiş bir endeks vardı, sadece TL bazlı değil dolar bazlı bile bir çok anlı şanlı hisse şişmiş vaziyette bence müşteri bulsalar hepsini tek günde verirler ama bulamıyorlar, bu şartlarda borsada risk alıp belirsiz bir kazanç yada zarar etme riskine karşılık mevduatta garanti %50 kazanç mevcut.
    Tam olarak dediğin gibi oluyor. Hiç bir harekette bize göre bir sebep yok ama onlara göre eldeki mal miktarına ve elde edilen kâra göre durum değişiyor...

Bir de şu gerçek var:

- Önceden yapılan bir planlama var. Aralarda hafif rotadan çıkar gibi yapsa da eninde sonunda bu rotada ilerleyip hedefi görüyor. Aşağı ve yukarı yönde de. O nedenle her haberi istedikleri gibi yorumlayabiliyorlar. Canları isterlerse haber satın alınmış olur, canları isterse haber olumlu ya da olumsuz olarak değerlendirilir. Bu durum, tamamen o anki pozisyonlarına bağlı...

Bir nevi sanal ortamda, gerçek işlemler yapmaya çalışıyoruz...!!!

Hayırlı Cuma 'lar...

Cuma 'nın hayrı ve bereketi üzerimize olsun inşaAllah...

5.  Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Hayırlı Cuma 'lar...

Cuma 'nın hayrı ve bereketi üzerimize olsun inşaAllah...
    Amin Hayırlı Cumalar

6.  Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Tam olarak dediğin gibi oluyor. Hiç bir harekette bize göre bir sebep yok ama onlara göre eldeki mal miktarına ve elde edilen kâra göre durum değişiyor...

Bir de şu gerçek var:

- Önceden yapılan bir planlama var. Aralarda hafif rotadan çıkar gibi yapsa da eninde sonunda bu rotada ilerleyip hedefi görüyor. Aşağı ve yukarı yönde de. O nedenle her haberi istedikleri gibi yorumlayabiliyorlar. Canları isterlerse haber satın alınmış olur, canları isterse haber olumlu ya da olumsuz olarak değerlendirilir. Bu durum, tamamen o anki pozisyonlarına bağlı...

Bir nevi sanal ortamda, gerçek işlemler yapmaya çalışıyoruz...!!!

Maalesef borsa göründüğü gibi bir yer değil, hisse alınca şirkete ortak olunduğu yalanıyla başlayıp, diğer bir sürü yalanı peşine takarak devir daim yapan bir çark, araya giren eziliyor, kazara dışarı kaçan/kaçabilen olursa herkes onu borsadan şu kadar kazandı diye gösteriyor, geriye kalan kaybetmiş büyük çoğunluk en yakınlarına bile battığını söyleyemiyor...

O yüzden bize bir ejderha annesi lazım... (:

https://youtu.be/J-rxmk6zPxA?si=0QG_ol-o3BLnvXzN
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

7. 4. kanal orta kesikli çizgi 7.820 civarıdır. Alt kapanışlar tekrar 7200 - 7400 aralığına gider.

8. Haftalık periyotta pembe kanal orta kesikli çizgide ilerliyor şimdilik.

Sayfa 1029/1044 İlkİlk ... 295299299791019102710281029103010311039 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •