Sayfa 946/1044 İlkİlk ... 446846896936944945946947948956996 ... SonSon
Arama sonucu : 8351 madde; 7,561 - 7,568 arası.

Konu: Sistem Takibi - II

Alıntı Originally Posted by Dream28 Yazıyı Oku
    Üstad ben burdayım Saygılar…
    Eyvallah...

Çalışmayı hazırlayınca paylaşacağım...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

2. Sayfalar bitiyor üstad. 946 ya gelmişiz.

3.  Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Eyvallah...

Çalışmayı hazırlayınca paylaşacağım...
    Bekliyorum Sayın T/A. Üstad borsa haricinde günlük hayatınızda bir işyeriniz yada meşgul olduğunuz iş var mı? Hep hisse soruyoruz size biraz değişiklik olsun hem sizi tanımış oluruz. Saygılar...

4. Sayın T/A..Malüm yaz mevsimi.Ara ara sizleri okuyorum.Geçmişte halkbank hissesi için değerli düşüncelerinizi almıştım.Allah razı olsun.Herkese hayırlı geceler diliyorum.YTD

Bekliyorum Sayın T/A. Üstad borsa haricinde günlük hayatınızda bir işyeriniz yada meşgul olduğunuz iş var mı? Hep hisse soruyoruz size biraz değişiklik olsun hem sizi tanımış oluruz. Saygılar...
    Evet bir işyerimiz var ama ben iş yerine sadece hafta 1 gün gidiyorum. Pazartesi temizlik olduğunda evden gönderildiğimde...

Elektronik mühendisiyim ama yapmıyorum. Zamanında 15 yıl çalıştım. Bu kadarı vatana olan borcumu ödemek için yeterlidir...

Meşguliyet dersen çok fazla, hepsine zaman bulamıyorum. Genelde evdeyim ama zaman bana yetmiyor...

Yatırımlarımı çok yönlü yaparım. Sadece borsa değildir. Borsa sadece küçük bir kısmını oluşturuyor. Geri kalan kısmının çoğunluğunu arazi yatırımı oluşturuyor. Her nedense ev ve işyeri yatırımlarını kiracı sorunundan dolayı, oldum olası sevemedim. O nedenle o yönde sadece ihtiyaç olanı satın alırım. Geri kalanını kiralarım...

Daha bugün bir arazinin parselasyonu için imza atmaya gittim. Zamanında yaptığım yatırımların meyvelerini toplamaya başladım. Hiç unutamıyorum. Bu yer için yaklaşık 15 yıl önce sadece 22bin TL vermiştim ( O zaman 5 aylık maaşım ediyordu). Şimdi satsam en az 7-8 milyon eder. Bu parayı borsada bile kazanmanın mümkünâtı yok... Bu küçük bir örnek...

Yatırım farklı bir şeydir. Ben burayı 15 yıl beklemişim. Şimdi ev olunca onları satıp yeniden yatırıma döndüreceğim. Kiraya vermeyi düşünmüyorum...

Belki inanması zor gelecektir ama yatırımın en iyisi toprağa olan yatırımdır. Bunu çocuk yaşımda fark ettim ve zamanında babam bana hediye almak istediğinde ondan arazi isterdim, o da araziyi sevdiği için bana o zamanın parası ile önemsiz bir paraya bir arazi alırdı. Örneğin bugün parası ile 50bin - 100bin TL gibi bir fiyata. Bana dediği şuydu:

- Bak oğlum, buranın metrekaresini 1 ekmeğe aldık (bugün aynı ekmek 6.5 TL), yarın buralar çok değerlenecek ...

derdi.

Kabaca 1 dönüm yer için 1.000 ekmek parası vermiş oluyorsun ama bugün en ucuzundan benzer yeri almak için en kötüsü 1Milyon vermek gerekiyor...

Arazi işleri ile de aktif olarak ilgilenmem. Alır unuturum. Genelde hisselere yaptığım gibi, aynı mantık. Sürekli al/satçı değilimdir. Zaten artık günümüzde almanın imkanı kalmadı. Ucuz yer bulmak imkansız. İnsanlar kapış kapış toprak almaya başladılar. Belki ileride lâzım olur diye birkaç tane de tarım arazisi yatırımı yaptım ama çiftçiliği bilmediğim için öylece duruyorlar. En çok buna üzülürüm ama öyle sanıyorum ki, birileri boş kalmasın diye ekiyordur. Bana bir faydası yok. En azından boş kalmasın. Günün birinde belki kendim eker biçerim. Böyle bir hayalim var ama gözüm kesmiyor desem yalan olmaz...!!!

Alıntı Originally Posted by ozannn Yazıyı Oku
    Sayın T/A..Malüm yaz mevsimi.Ara ara sizleri okuyorum.Geçmişte halkbank hissesi için değerli düşüncelerinizi almıştım.Allah razı olsun.Herkese hayırlı geceler diliyorum.YTD
    Eğer yaptığım analizler ve yorumlardan bir fayda sağladıysanız çok mutlu olurum. İşte benim en büyük kazancım da birilerine karşılıksız yardım etmek ve dualarını almak...

Zamanında PKART sayfasında yorum yaparken beni mal pazarlamakla suçlayan 2 kişi yüzünden forumda analiz yapmayı bırakmıştım. Sonra "pire için yorgan yaktığımı" fark ettim ve dostlarımı yalnız bırakmamak için bu sayfada dostlarıma özel analizler yapmaya devam ettim...

Aynı şahız hâlen beni unutamamış olsa gerek ki; sürekli olarak halahopçu T/A diye beni kötülemeye devam ediyor. Oysa onun halahop dediği grafik dünyada sadece 2 yerde mevcut. Birisini yüksek ücretler karşılığı kullanabiliyorsunuz ve BIST var mı, emin değilim? Diğeri de sadece bende ve daha kapsamlı. Tamamen ücretsiz olarak hizmet veriyorum. Bu kadar değerli bir grafik bu sayfalarda da pek kıymet bulamadı. Sebebini de, anlaşılamamasına bağlıyorum. Ben sadece tek başına bu grafiği kullanıyorum. Diğer grafikler bu grafiğin yanında sağlama niteliği taşıyorlar...

Zaman ve sağlık durumum elverirse bu grafiği paylaşabilmek için YouTube kanalından canlı yorumlar yapmayı düşünüyorum. Bu sayede grafiğin gücü net olarak görülebilecektir. Kısmet diyelim...

Bugün yine çenem düştü. Bugün soru cevap günü gibi olsun. Sorularınız varsa sorabilirsiniz ama analizleri ancak yarına paylaşabilirim. Şu anda grafik çalışacak ortamım yok...

7. Üstad dediğiniz gibi artık tarla arsa felan almak çok zorlaştı .Geçen sene BES hesabı actim aylık 500 TL ye başladım 3 aydır falan 1000 TL ye yükselttim.Fon ayarlamam da yüzde yüz hisse olarak ayarladım.Bes için ne dersiniz üstad ??

Üstad dediğiniz gibi artık tarla arsa felan almak çok zorlaştı .Geçen sene BES hesabı actim aylık 500 TL ye başladım 3 aydır falan 1000 TL ye yükselttim.Fon ayarlamam da yüzde yüz hisse olarak ayarladım.Bes için ne dersiniz üstad ??
    BES 'i sen kendin yöneteceksen kazanç sağlayabilirsin. Benim de BES yatırımım var. Anadolu Hayat...

Şu ana kadar kendim idare ettim. Yaklaşık 6 yıl oldu. Usta Emeklilik Planı ile devam ediyorum. Şu an aylık ödediğim miktar 3.910 TL...

Örnek olması açısından son durumu paylaşıyorum...

Ben sürekli dönüşüm yapmadım. Eğer borsa düşüşlerinde sürekli dönüşüm yapsaydım şimdi çok daha yüksek miktarlara ulaşmış olacaktı...

Sayfa 946/1044 İlkİlk ... 446846896936944945946947948956996 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •