Sayfa 731/1044 İlkİlk ... 231631681721729730731732733741781831 ... SonSon
Arama sonucu : 8351 madde; 5,841 - 5,848 arası.

Konu: Sistem Takibi - II

Alıntı Originally Posted by Dream28 Yazıyı Oku
    Sayın T/A Pkart durum değerlendirmesi yapar mısınız ? Ben sizi anlayan ve her zaman dürüst olduğunuzu düşünen biriyim alacağınız zaman alıyorum satıyorum dediğiniz zaman satıyorsunuz sonuçta sizin alacağınız karardır olaya duygusal bakmıyorsunuz ama insanlar Pkartta çok duygusallar o yüzden ki sizi anlamıyorlar diye düşünüyorum saygılar....
    Güzel düşünceleriniz için çok teşekkür ederim... Sizin için genel bir değerlendirme yapayım...

Yaptığım yorumlar grafiklerin söyledikleridir. Bu aşamada benim ne yaptığımın bir önemi yok. Yeri geldiğinde alış/satış yaparak tahtanın sağlıklı olmasına her an katkıda bulunabiliyorum...

PKART 'da bir sıkıntı mevcut. O nedenle uzunca bir süredir fiyatlama yapamıyor. Fakat yine de ufaktan bir hareketlenme mevcut...

27-28 seviyesinde ciddi bir direnç mevcut. O nedenle buralardan kolayca kopup gidemiyor. Lineer grafikte direnç aşılmış durumda ama logaritmikte hâlen sıkıntı var. İşin kötü tarafı, bu seviyelerden bile satıcı gelmemesi...!!!

Satıcı olmayınca direnci kırdırmak tahta yapıcının işine gelmiyor. Birilerinin malını dökmek için zorladıkça zorluyorlar izlenimi var. Sayın thejackalav. 'ın mallarında bloke olduğu için onun satış yapması zaten mümkün değil ama birlikte hareket ettiklerini düşündüğüm kurumlardan mal çıkışı mevcut. Gerçekten satıyorlar mı, yoksa mallar el mi değiştiriyor? şu aşamada bir şey söylemek için erken...

28 geçilirse bir sonraki direncimiz 35 seviyeleri olacaktır. Oralara ulaşmayı başarırsak daha sert ve zorlayıcı hareketler kaçınılmaz gibi görünüyor...

Takasına baktığımız zaman 3 kurum ciddi alıcı olarak görünüyor:

- Yatırım fonları, HSBC ve Yatırım Finans...

Toplamda yaklaşım kısa zamanda 500bin lot piyasadan mal almışlar...

Ayrıca Tacirler yeni oyunculardan. Birileri buradan 100bin lot satış yaparak ayrıldı ama birileri de tekrar bu boşluğu doldurarak alıma geçmiş durumda...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Alıntı Originally Posted by lutfu001 Yazıyı Oku
    Hoşgeldiniz Sn.T/A, olayı çok güzel izah etmişsiniz ama bazı şeyleri anlatabilmek için karşıdakinin anlamaya hazır olması lazım, zaman zaman arkadaşlarıma saatlerce bazı şeyleri anlatıyorum yada anlatmaya çalışıyorum diyeyim ama sonuç genelde hüsran oluyor çünkü onların kafasında farklı şeyler var ve benim onları tastiklememi bekliyorlar sadece, tabi bende doğru bildiğimden dönmediğim için bir sonraki konuşmada herşeye yeniden başlıyoruz, siz aynı şeyleri forumda defalarca yazarak anlattığınız halde hala anlamayanlar, anlamak istemeyenler olacaktır maalesef.
    Eyvallah Lütfü...

İnsanlar anlamak istemedikleri gibi bir de doğruyu söyleyeni suçlamayı tercih ediyorlar...!!!

Kafalarındaki beklentiler olmayınca bir günah keçisi lâzım. En yakında kim varsa ve doğruyu söylüyorsa hemen kolayca onu suçluyorlar. Bu durumu birkaç defa yaşadım. Sen en yakın şahitsin...

Bu durumda insanın yazası kalmıyor ama senin gibi dostlardan da uzak kalmak üzücü oluyor. İyi ki varsınız...

Alıntı Originally Posted by selimtogrul Yazıyı Oku
    Günaydııın
    Günaydın Selim...

İşlerin yoğun herhalde. Görünüp kaçıyorsun...

4. Değerli düşünceleriniz ve yorumlarınız için teşekkür ederim sayın T/A...

Az önce grafiklerin ne dediklerinden bahsederken SASA örneği vermiştim...

Günlükte çok kötü olduğunu belirtmiştim. Görüldüğü üzere bugün yine taban oldu. Tabanı bozup yeniden prim yapsa bile artık gidişat kötü yönde gelişiyor. Üstelik bir de operasyon yemiş olduğundan işi çok daha zor...!!!

O nedenle duygusuzca grafiklere odaklanmak, bizleri hata yapmaktan koruyabilir. Kesin değil ama olasılık çok daha fazla olacaktır...

Alıntı Originally Posted by Dream28 Yazıyı Oku
    Değerli düşünceleriniz ve yorumlarınız için teşekkür ederim sayın T/A...
    İnşaAllah faydalı olmuş ve kafanızdaki bazı sorulara cevap alabilmişsinizdir...?

Önemli bir gelişme olursa yine bir şeyler karalamaya çalışırım...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ
    Gönderi
    6,160
     Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Günaydın Selim...

İşlerin yoğun herhalde. Görünüp kaçıyorsun...
    abi hoş geldin

selimcan bu yakalamıştır yine bir hisse
    tahtacının sinirlerini hoplatıyordur
    Bir Anda Sabah Olmaz Ebeda
    :

Alıntı Originally Posted by MR&MRS Yazıyı Oku
    abi hoş geldin

selimcan bu yakalamıştır yine bir hisse
    tahtacının sinirlerini hoplatıyordur
    Hoş bulduk güzel insan...

Selim çok aktif, bizler onun hızına yetişemiyoruz...

Nasıl olsa bir şeyler bulunca bizlerle de paylaşıyor...

Sayfa 731/1044 İlkİlk ... 231631681721729730731732733741781831 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •