Sayfa 641/1044 İlkİlk ... 141541591631639640641642643651691741 ... SonSon
Arama sonucu : 8351 madde; 5,121 - 5,128 arası.

Konu: Sistem Takibi - II

Alıntı Originally Posted by aslanbey Yazıyı Oku
    Allah cc size ve cümle hastalarımıza şifa versin...geçmiş olsun sayı t/a ...
    Allah râzı olsun. Çok teşekkür ederim...

Artık kendimi hasta olarak görmüyorum. En azından tam iyileşme yolunda hızla ilerlediğimi düşünüyorum...

Fıtık şikayetlerim de inşaAllah geçecektir. Gerisini zaten çoktan unuttum bile...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Sn T/A

Guzel haberlerine sevindim.
    Allah banada sizdeki iradeyi nasip etsin.
    Amin!
    Hürmetler..

3.  Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Çok haklısın Lütfü...

Sağlığıma yeniden kavuşmaya başlayınca resmen yeniden doğmuş gibi oldum...

Daha yolun ortalarına yeni geldim. Daha çok yolum var. İskelet/kas sistemi sorunları biraz uğraştıracak gibi duruyor. Diğer sorunları çok şükür aşmayı başarıyorum...

Kilo verme işlemi sona erdikten sonra ağırlığı bu yöne vereceğim. Üzerimdeki fazlalıkları attıktan sonra daha hafiflemiş olacağım için daha kolay spor yapabilme kâbiliyetim olacaktır...

Bu arada sabahki tartım sonucuna göre giden kiloların toplamı 19 kg. oldu... Son hedef 25 kg... Kış gelmeden başarırım inşaAllah...

Forum ortamında şahsıma yapılan beddualara hep anlam verememiştim. Demek ki hikmeti bu yöndeymiş. Aslında benim iyiliğim için dua etmişler...
    Beddua eden neyin ne olduğunu bilseydi/anlayabilseydi yapmazdı ama birilerinin gazına gelip haddini aştı, o d onun karakteri/karaktersizliği kendi bilir...

Kilo verme işinde bir noktada durmak lazım, yakılan yağların içinde yıllar bazında tarım ilacı bile birikiyor bir anda fazla kilo kaybıyla biriken zararlı toksinlerin vücuttan atılması zor olabilir, o yüzden bol su tüketimi ve yavaş yavaş kilo vermek lazım,

Yukarıda ki ayrıntılı paylaşım beslenmesini düzenlemek isteyenler için çok güzel olmuş, ellerinize sağlık
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

4.  Alıntı Originally Posted by alex123 Yazıyı Oku
    Sn T/A

Guzel haberlerine sevindim.
    Allah banada sizdeki iradeyi nasip etsin.
    Amin!
    Hürmetler..
    Amin diyelim Sn. Alex,

Bu tarz programların ilk 10-20 günü zor geçer bu süreyi atlatın sonrası yokuş aşağı,

Ben yıllar önce bir dönem şekerli gıdaları bırakmıştım ilk 10-15 gün başım deli gibi ağrıdı meğerse şekerli gıdalar ciddi bir bağımlılıkmış o zaman fark ettim, bir kaç yıl sonra tekrar tüketmeye başladım o ayrı konu ama bırakması zormuş onu gördüm, halbuki pek kilo problemi yaşamadım ama demek ki şekerli gıdalar fark etmeden İnsülin direnci oluşturmuş
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

5.  Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Çok teşekkür ederim...

Öncelikle değişiklik yapmaya zihinsel olarak hazır olmak gerekiyor. Bunu kararını, ben biraz da artık iflas etmek üzere vücudumdan dolayı mecburen vermek zorunda kaldım. Zihnen sağlıklı olmaya niyet etmek ve bunda sabit olmak gerekiyor...

Eğer kilo varsa bu demektir ki; şeker, kolesterol, tansiyon gibi bir çok hastalık iç içe geçmiş şekilde mevcut. Bir de göbek çevresinde en basitinden bisiklet tekeri (ileri aşamalarda kamyon tekeri) gibi bir yağlanma varsa zaten bu en önemli işaret. Çoğu zayıf kişide bile bu şekil yağlanma mevcut. Bu durum karaciğerin iflas etmek üzere olduğunun ilk ve en önemli alâmetlerinden birisi. Bende otomobil lastiği şeklinde idi...!!!

İnsülin direnci gelişmiş olduğunda aç kalmak neredeyse imkansızdır. O nedenle de kilo verme diyetleri hep başarısız olacaktır. Üstüne bir de benim gibi ciddi bel, boyun fıtıkları ve eklem kas problemleri varsa hareket kabiliyeti de minimuma ineceği ve ağrılı ve riskli bir süreç olacağı için iş çok daha zor olacaktır...

İşte tüm bu zorluklarla mücadele etmek için çelik gibi güçlü bir iradeye ve iyileşmeye olan inanca sahip olmak gerekiyor...

Ciddi sorunları olanların doktor ve fizyoterapist kontrolünde olmalarında fayda var. Ben bu konularda ciddi olarak gerçek amacının sağlık olduğunu düşünen doktorlarla karşılaşmadığım için her şeyi kendim riske girerek deneme yanılma ile bulmak ve kâdim usulleri uygulayarak buldum...

Öğrendiğim ve uyguladığım en büyük 2 düstur:

- Açlıkta şifâ var... (Hadis-i Şerif)

- Gıdanız ilacınız, ilacını gıdanız olsun... (Hipokrat)

Bu ikisini dengeye oturttuğunuz aman sorunlar teker teker çözülüyor. Belki inanılmayacak ama şu anda gözlerim bile çok daha iyi görüyor. Gözlüğe nerdeyse yakın dahil pek ihtiyaç duymaz oldum. Daha da iyi olacak inşaAllah. Sinüzit problemim yok denecek kadar azaldı. Sadece klimalı ortamlarda uzun süre kalınca biraz rahatsız oluyorum. O da saçımım ön kısmının az olmasından kaynaklı...

Hayatınızdan bazı gıdaları çıkartmanız gerekiyor. Her gıda her insan için uygun olmuyor. Örneğin ben ekmeği çocukluğumdan beri çok severim ve evde kendi ekmeği yapacak kadar ileri düzey ekmek ustasıyım. Aklıma ekmeğim bana zararlı olabileceği hiç gelmezdi. Sürekli karnım şişer ve gaz olurdu ve bunları soğan, sarımsak ve fasulye gibi gıdalara bağlardım. Oysa değilmiş. Şimdi bol bol soğan, sarımsak yiyorum ama şişkinlik yok. Meğer ekmek bende sorun teşkil ediyormuş. O nedenle akşamları ekmeği hayatımdan çıkarttım. Fakat sabahları 2 dilim ekşi mayalı tam buğday el yapımı ekmeğimi mutlaka bol tereyağlı ve kaşarlı olarak yanında 2 haşlanmış yumurta veya 3 yumurtalı omlet şeklinde mutlaka tüketirim... Yanında zeytin, domates, karpuz/kavun, salatalık zaten serbest...

Unutmadan; şeker ve şekerli gıdalar, unlu mâmüller ve pastalar, meyve suları (ev yapımı ve taze sıkım olsa bile) tamamen yasak. Tâ ki, tam olarak düzelene kadar. Sonra sabah faslında olmak üzere azar azar tüketilebilir... Allah 'ın verdiği nimetlere sırtımızı dönmek olmaz. Yeter ki ölçüsünde olsun...

Bu sayede hem sevdiğim ve faydalı olduğuna inandığım ekmeği bana zarar vermeyecek şekilde tüketmeye başladım. Akşamları pilav ve makarna dahil buğday mamulü kullanmıyorum... Hepsi sabahları serbest...

Bu arada 2 öğün beslenme düzenine geçtim. Sabah 10-11, akşam 4-6 arasında... İlk başlarda 3-4 saatten fazla aç kalamayan ben artık 24 saat bile aç kalabiliyorum. İnsülin direncini kırmayı başardım çok şükür...

Meyveleri sınırlamak gerekiyor. Özellikle şekerli meyveleri akşam kesinlikle yememek lâzım. Meyce saati ya sabah ya da akşam yemeğinde 1-2 saat önce abartmadan olabilir... Akşam yemeği 18:00 gibi ise, meyveyi 16:00 gibi yiyebiliyorum...

Eğer uygulamada sorun yoksa saat 19:00 'dan önce akşam yemeği işini bitirmek lâzım. İş/mesaî gibi nedenlerle saat 20:00 'dan önce yemek yiyemeyenlerin durumu çok daha zor olacaktır. Çünkü bu işin ideali saat 18:00 'de yeme içme işini bitirmektir... Mecburiyet varsa yapacak bir şey yok...

Yürüyüş çok önemli. Ağır sporlara hiç. gerek yok. Salona gidip çalışmaya zaten gerek yok. Günde en az 30 dk. yürüyüş şart. Ben şu anda günde 1 saat 30 dakika yürüyorum. Vücudu güçlendirecek hafif egzersizler de lâzım. Esneme ve germe hareketleri. Sonrasında bir miktar ağırlık çalışması olabilir. Ben zaten eskiden çok çalıştığım için bu konularda hafiften bilgim vardı. Şimdi eski kasları yeniden aktif etmeye başladım. Değişime kendim bile inanamıyorum...

Yürüyüş insanda mutluluk hormonu salgılıyor. Bedavaya... Ben hayatımda hiç sakinleştirici ve antidepresan türü ilaç kullanmadım. Annemin rahatsızlığından dolayı çok zor zamanlarım oldu ama yine de kullanmadım. Şimdi ise kendimi çok enerjik, mutlu ve huzurlu hissediyorum...

Bir de psikolojik olarak; değiştirmeye gücümün yetmeyeceği doğal denenlerden dolayı olan sorunları artık kafama takmıyorum. Mükemmeliyetçi bir yapım olduğu için yer şeye yetişmeye çalışırdım. Şimdi sadece üzerime düşeni tam yapıp gerisini akışına bırakıyorum ve huzurluyum. Hastalık gibi...

Artık para kazanmak için kendimi zorlamıyorum. Bana düşeni yapıp, gerisini Allah 'a havale ettim. Çünkü biliyorum ki;

- Allah ilmi talep eden herkese ama serveti sadece kendi dilediğine verir...

Vermesinde veya vermemesinde bir hikmet, bir imtihan vardır. Bize düşen imtihanı kazanmaktır... O nedenle de kafam çok rahatladı. Aşırı çalışmaktan vazgeçtim. Olan da yeterli çok şükür...

Olabildiğince yardımcı olabilmek için detaylı ve uzun yazdım. Kusura bakmayın. Belki birilerini daha hayatına dokunabilirim diye düşündüm. Aklıma gelmeyen atladığım konular da mutlaka vardır. Bu konularda sohbet etmek isteyen olursa yazarsa seve seve sohbete devam edebiliriz. Her şey ve dostluğumuz borsa üzerine değil. Beni bilenler biliyor zaten...

Herkese sağlıklı ve mutlu bir gelecek diliyorum...
    Çok önemli ve güzel tavsiyeler....Tekrardan geçmiş olsun diyorum...En kısa sürede hedeflerinize ulaşmanız dileğiyle...Ayrıca Ereğli grafikleri için de çok teşekkür ederim...

6. En önemlisi kararlılık taviz vermeden uygulamaya devam etmek.
    Bol su tüket üstad ama suyun içine limon parçaları ve kabuk tarçın atarsan çok daha iyi olur.
    Günde en az 5 km hızlı adımlarla yürümeyi ihmal etme.

7.  Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Aleyküm Selam sayın imaus...

Sanırım döngüsel grafiklerden bahsediyorsunuz. 4 bölgeli ve renkli olan döngü grafiği...

Çok memnunum ve sürekli kullanıyorum...

Hisseleri yazarsanız ben de uygun bir anımda ilk fırsatta grafiklerini paylaşırım...
    Öncelikle geçmiş olsun hocam,

çok hisse var ama birkaçını yazayım

Aksa,krdmd,Tekfen,taoso,ykbnk,mavi

Sagliniginiz ve vaktiniz el verdiği sürece hangisini paylaşırsanız çok memnun kalırım. Sizin sistemden para yönetimi konusunda yararlanmak istiyorum. Güçlenme dönemlerinde daha çok lot artırmak gibi.ins faydası olur.saglicakla kalın hayırlı günler

Alıntı Originally Posted by imaus Yazıyı Oku
    Öncelikle geçmiş olsun hocam,

çok hisse var ama birkaçını yazayım

Aksa,krdmd,Tekfen,taoso,ykbnk,mavi

Sagliniginiz ve vaktiniz el verdiği sürece hangisini paylaşırsanız çok memnun kalırım. Sizin sistemden para yönetimi konusunda yararlanmak istiyorum. Güçlenme dönemlerinde daha çok lot artırmak gibi.ins faydası olur.saglicakla kalın hayırlı günler
    Çok teşekkür ederim...

Grafikleri yatırım amaçlı düşündüğünüz için parametrelerini ona göre ayarladım. Trade amaçlı olsaydı sürekli paylaştığım şekilde daha hızlı tepki veren parametreleri kullanırdım. Yavaş olunca aldatmaca hareketlerin etkisi azaltılmış oluyor. İsterseniz hızlı olanları da paylaşabilirim...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Sayfa 641/1044 İlkİlk ... 141541591631639640641642643651691741 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •