Arama sonucu : 3 madde; 1 - 3 arası.

Konu: Viop bist30 işlemler

1. Viop bist30 işlemler

Merhaba arkadaşlar, sizlerle viop işlemlerimi burada paylaşmak istiyorum;

Öncelikle Cuma günü 1660 den 1620 civarlarına yaşanan sarkmanın tamamen shortcu avlamak için yapıldığını düşünüyorum. 40 puanlık bir düzeltme de gayet normal. Şuan long poza girdim. Sebebi ise aşağıdaki grafikte gördüğüm sıkışma. Yanılma ihtimalim %60 fakat yinede risk aldım. 1631 dan long oldum gece seansının son dakikalarında. Zaten borsa demek risk almak demek değil mi?

Kısa vade işlemlere odaklanıyorum. Bu yüzden haftalık, aylık, günlük grafikler bile benim için çok uzun vadedir.

Herkese bol şans

1-1.jpg
    Attached Images Attached Images

2. Herkese merhaba. Zorlu bir günü geride bıraktık arkadaşlar. Bugün çok sert bir hareket geldi viop30 tarafında elbette shortumuzu açmıştık. Fakat buraya yazmaya fırsatım olmadı.

Şimdi sizlerle bugünün anlam ve önemini anlatan grafiği paylaşacağım..

Herkese bol şans.

2(1620 den long).jpg

3. Merhaba arkadaşlar,

Bugün sizlere stratejimden bahsedeceğim,

Ana stratejim şudur; 1635 üzerinde endeks boğaya döner, altında ise mart ayı ortasına kadar ayı piyasası bizi beklemektedir.

Açık pozlarım; Cuma günü 1610 dan longa döndüm, garan da 9,32 den longa döndüm.

Ocak-Şubat aylarında bankaları ayı piyasasına soktular. Şubat vade kontratların kapanmasına kaldı 1 hafta. Bu hafta eğer bankalarda bir hareket olursa ki cuma günü bunun sinyalini aldık. Halkbank ve vakıfbank sert hareketler yaparak önümüzdeki haftaya dair sinyaller vermeye başladı. Bunların arkasından özel bankalar da katılırsa bist30 endeksini 20 bin puan yukarı alabilirler. Bu hareket epey sert olacağını tahmin ediyorum. Çünkü endeksi 1 ocak tarihindeki değerinin yani 1655 altına getirerek long açanları terse yatırdıklarını düşünüyorum. Şimdi short açanları da terse yatırmak isteyecekler, Mart Nisan kontratlarını da long açtırıp basabilmek adına mart ortasına kadar yukarı götüreceklerini düşünüyorum.

Bunlar tamamen şahsi fikirlerimdir, bana güvenip işlem açmayın lütfen. Herkese bol şans

3(1610 dan long).JPG

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •