Sayfa 2/93 İlkİlk 12341252 ... SonSon
Arama sonucu : 741 madde; 9 - 16 arası.

Konu: TRILC - Turk İlaç ve Serum A.Ş.

1. konsorsiyum üyelerinde ziraat yatırımı göremedim. Sanırım ziraatten başvuru olmayacak.

2.  Alıntı Originally Posted by wolf1453 Yazıyı Oku
    konsorsiyum üyelerinde ziraat yatırımı göremedim. Sanırım ziraatten başvuru olmayacak.
    Daha sonra eklenecek diyor, şu an hiç bir üye paylaşılmamış.

Kabaca gözattım,
    Firmanın kasasında nakiti yok denecek kadar az.
    Yılsonu karı 45 milyon olsa 16-17 FK ile halka arz oluyor. Halihazırda oturmuş işleri olan DEVA 12 Fk dan düşük fiyatlanıyor.
    Oransal dağıtım var.
    Halka arzdan gelecek parayla ileride başarı hikayesi yazabilir ama o zamanda ilk fiyatlama böyle olmaması lazım.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

4.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Kabaca gözattım,
    Firmanın kasasında nakiti yok denecek kadar az.
    Yılsonu karı 45 milyon olsa 16-17 FK ile halka arz oluyor. Halihazırda oturmuş işleri olan DEVA 12 Fk dan düşük fiyatlanıyor.
    Oransal dağıtım var.
    Halka arzdan gelecek parayla ileride başarı hikayesi yazabilir ama o zamanda ilk fiyatlama böyle olmaması lazım.
    Merhabalar fiyat tespit raporunu bulumadım siz okuduysanız link verebilir misiniz?

Alıntı Originally Posted by Timsah Yazıyı Oku
    Merhabalar fiyat tespit raporunu bulumadım siz okuduysanız link verebilir misiniz?
    bir ön sayfadaki izahnameyi okudum.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

6.  Alıntı Originally Posted by wolf1453 Yazıyı Oku
    yurtiçi bireysele %35
    yurtiçi kurumsala %35
    yurtdışı kurumsala %30

Burdan bize çok pay düşmez.
    muhtemelen bize gelmez belki utançlarından 1-2 en fazla 5 lot verirler bu oransal arzlar derhal durdurulmalı eger oransal yapıyorsada sadece bireysele olmalı spk bu konuda biraz yetersiz kalıyor amaç şirketin arz ile yapısını güçlerdirmesi ve bireysel yatırımcıyı çekmekse eşit dağılım şart gerisi karışık burada yazılamayacakları yazmak istemiyorum neyse 2 lotumuz hayırlı olsun ytd...

Alıntı Originally Posted by kapkankaan Yazıyı Oku
    muhtemelen bize gelmez belki utançlarından 1-2 en fazla 5 lot verirler bu oransal arzlar derhal durdurulmalı eger oransal yapıyorsada sadece bireysele olmalı spk bu konuda biraz yetersiz kalıyor amaç şirketin arz ile yapısını güçlerdirmesi ve bireysel yatırımcıyı çekmekse eşit dağılım şart gerisi karışık burada yazılamayacakları yazmak istemiyorum neyse 2 lotumuz hayırlı olsun ytd...
    Oransal halka arz daha doğru bir yöntemdir aslen. Daha profesyonel ve büyük yatırımcılar içindir. Fiyat istikrarı açısından önemlidir. Diğer yöntemle arz olan şirketlerin gittikleri fiyatlar çok riskli bence. Son açılan ışık plastik 2 milyar TL piyasa değerine ulaşmış. Ne kadar doğru bir fiyatlama tartışılır.

8. Oransal dağıtım olacak, KY %35 pay alacak. %1-%2 arası bir dağıtım olur KY'ye. Çok umutlanmamak lazım. 100bin bağlasak 1500 liralık gelse şükür.

Sayfa 2/93 İlkİlk 12341252 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •