Sayfa 3/93 İlkİlk 123451353 ... SonSon
Arama sonucu : 741 madde; 17 - 24 arası.

Konu: TRILC - Turk İlaç ve Serum A.Ş.

Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    bir ön sayfadaki izahnameyi okudum.
    http://www.turkilac.com.tr/wp-conten...ahname-Son.pdf
    izahname şirketin sitesinde mevcut.
    Şirket yaptığı iş olarak geniş ve sürekliliği olan alanlarda faaliyet gösteriyor. Aşı konusu son zamanlarda çok popüler.
    Brüt kar marjı yüksek ama alacak süresi uzun. Finansman konusunda ciddi zorlanır. Ki öyle olmuş ki kasadaki nakit 1.9 milyon ama ticari alacaklar 140 milyon üzeri. Halka arz öncesi bilançoyu iyi göstermek için binalarını yeniden değerleme yapmışlar ve 42 milyon değer artışı olmuş.
    Daha önce yazdığım gibi yılsonu karının 45 milyon geleceğini varsayarsak benzer sektör firmalarına göre pahalı arz oluyor gibi. Açıkcası yurt içi ve özellikle yurt dışı kurumsal yatırımcıdan göreceği talebi merak ediyorum.
    Fiyat oturup yılsonu bilançosu gelsin tekrar değerlendiririm.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

2. arz amacından çıkmış kurumlara yarnamaya dönmüş halka arzlarda amaç bireyseli biste çekmek di şimdi bu % 65 kurumlara çok fazla ytd... benim tahminim %0.50 ile %0.75 arası anca 100000 bağlarsak 500 ile 750 liralık yani o aralarda kalır önci arzlarla kıyaslamakda yanlış olur çünkü arz talep çok arttı ytd...

3.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    http://www.turkilac.com.tr/wp-conten...ahname-Son.pdf
    izahname şirketin sitesinde mevcut.
    Şirket yaptığı iş olarak geniş ve sürekliliği olan alanlarda faaliyet gösteriyor. Aşı konusu son zamanlarda çok popüler.
    Brüt kar marjı yüksek ama alacak süresi uzun. Finansman konusunda ciddi zorlanır. Ki öyle olmuş ki kasadaki nakit 1.9 milyon ama ticari alacaklar 140 milyon üzeri. Halka arz öncesi bilançoyu iyi göstermek için binalarını yeniden değerleme yapmışlar ve 42 milyon değer artışı olmuş.
    Daha önce yazdığım gibi yılsonu karının 45 milyon geleceğini varsayarsak benzer sektör firmalarına göre pahalı arz oluyor gibi. Açıkcası yurt içi ve özellikle yurt dışı kurumsal yatırımcıdan göreceği talebi merak ediyorum.
    Fiyat oturup yılsonu bilançosu gelsin tekrar değerlendiririm.
    Sayın pit,
    31.12.2019 ve 30.09.2020 Bilançolarından gördüğüm kadarıyla fabrikaya ait maddi duran varlıkları değerlemeye tabi tutmuşlar ve yaklaşık 100 milyon TL lık değer artışı elde etmişler. Bunun 42 milyon TL lık kısmını sermayeye ilave etmişler sermaye 67 milyona çıkmış, geriye kalan 67 milyon TL lık kısmı da özsermayede maddi duran varlık değer artışlarında göstermişler. Dikkatimi çeken bir başka husus ise şu... 31.12.2019 bilançosunda geçmiş yıl karları 24.572.455 TL iken ve şirket o yıl 13.482.151 TL de kar elde etmiş iken, 30.09.2020 tarihli bilançoda geçmiş yıl karları nasıl oluyor da 3.945.394 TL zarara dönüşüyor.... Sevmedim bu işi.
    Selamlarımla.

4.  Alıntı Originally Posted by mterkan Yazıyı Oku
    Sayın pit,
    31.12.2019 ve 30.09.2020 Bilançolarından gördüğüm kadarıyla fabrikaya ait maddi duran varlıkları değerlemeye tabi tutmuşlar ve yaklaşık 100 milyon TL lık değer artışı elde etmişler. Bunun 42 milyon TL lık kısmını sermayeye ilave etmişler sermaye 67 milyona çıkmış, geriye kalan 67 milyon TL lık kısmı da özsermayede maddi duran varlık değer artışlarında göstermişler. Dikkatimi çeken bir başka husus ise şu... 31.12.2019 bilançosunda geçmiş yıl karları 24.572.455 TL iken ve şirket o yıl 13.482.151 TL de kar elde etmiş iken, 30.09.2020 tarihli bilançoda geçmiş yıl karları nasıl oluyor da 3.945.394 TL zarara dönüşüyor.... Sevmedim bu işi.
    Selamlarımla.
    Buraya gelip böyle yazıyorlar sonra bakıyoruz talebe 50 70 kat küçük yatırımcılardan talep gelmiş bu nasıl oluyor acaba

5.  Alıntı Originally Posted by meteak Yazıyı Oku
    Buraya gelip böyle yazıyorlar sonra bakıyoruz talebe 50 70 kat küçük yatırımcılardan talep gelmiş bu nasıl oluyor acaba
    Talepte bulunanların ekonomik donanımları, risk algıları ile ilgili bir konu...
    Beni ilgilendirmiyor.

6.  Alıntı Originally Posted by meteak Yazıyı Oku
    Arkadasi tebrik ediyorum, bilancoda gordugu guzel detaylari yazmış. Birilerinin bu noktaları yazması lazım, her arza atlamaması lazim. 50 60 kat talep geliyor diye gordugunu yazmasin mi

Talep girenlerin büyük çoğunluğu birkere bile firmanın Web sitesine girmiyordur, bu sirket ne is yaparmış diye bakıyordur bile. Herkes 4 5 tavandan sonra satma derdinde

7.  Alıntı Originally Posted by fezalii Yazıyı Oku
    Arkadasi tebrik ediyorum, bilancoda gordugu guzel detaylari yazmış. Birilerinin bu noktaları yazması lazım, her arza atlamaması lazim. 50 60 kat talep geliyor diye gordugunu yazmasin mi

Talep girenlerin büyük çoğunluğu birkere bile firmanın Web sitesine girmiyordur, bu sirket ne is yaparmış diye bakıyordur bile. Herkes 4 5 tavandan sonra satma derdinde
    konsorsiyum üyelerinde ziraat vakıf garanti iş Akbank gibi büyük kitlelere sahip aracı kurumlar yok bu talebin az olmasına neden olur mu acaba

Hangi aracı kurumlar katılıyor peki güzel kardeşim. Zikir sahibi olmadan yazma konusunda master degree oluśunuz beni benden alıyor.
     Alıntı Originally Posted by meteak Yazıyı Oku
    konsorsiyum üyelerinde ziraat vakıf garanti iş Akbank gibi büyük kitlelere sahip aracı kurumlar yok bu talebin az olmasına neden olur mu acaba
    Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 3/93 İlkİlk 123451353 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •