Sayfa 81/93 İlkİlk ... 3171798081828391 ... SonSon
Arama sonucu : 741 madde; 641 - 648 arası.

Konu: TRILC - Turk İlaç ve Serum A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by karayel09 Yazıyı Oku

Kaynak : Haber Global 19.12.2021
    https://haberglobal.com.tr/gundem/ye...li-oldu-149714

Yerli inaktif koronavirüs aşısı Turkovac ın klinik çalışmalarından elde edilen ön verilere göre, aşının uygulandığı kişiler arasında koronavirüsü (Covid-19) ağır geçiren olmadığı, yerli aşının hatırlatma dozunda da antikor seviyesini hızla yükselttiği belirtildi.

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, acil kullanım onayı başvurusu yapılan yerli inaktif Covid-19 aşısı Turkovac ile ilgili yürütülen klinik çalışmalarda elde edilen ön sonuçları değerlendirdi.

TURKOVAC aşısının klinik çalışmalardaki verilerinin oldukça olumlu olduğunu, inaktif aşı Sinovac'la yürütülen karşılaştırmalı verilerden de olumlu sonuçlar alındığını belirten Kara, Turkovac 'la ilgili iki grup veri üzerinden değerlendirme yapıldığını anlattı.

"İnaktif ve mRNA aşılarında ilk iki dozdan sonra uygulanan hatırlatma dozuyla, antikor seviyesinde hızlı bir zıplama görülüyor. Turkovac 'ın hatırlatma dozu olarak uygulandığı çalışmalarda da böyle bir zıplamayı görüyoruz. Bu da bizim en büyük avantajlarımızdan bir tanesi. Veriler, aşının hatırlatma dozu olarak kullanılabilir olacağını gösteriyor."
    Şu aşiyla ilgili , yabanci biontech, moderna vs. ler de oldugu gibi neden net rakamlar aciklanmiyor hiç. Yani bu aşı % şu kadar virüs bulaşmasini endelliyor, % şu kadar ağır hastalıği önlüyor, % şu kadarda hastaneye yatisi önlüyor gibi.

Insanlarin bu aşıya guvenmesi için bu rakamlarin net olarak aciklanmasi gerekiyor. Yoksa sputnikV veya Sinovak gibi hayal kırıklığından öteye gidemeyecek.

SM-M515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Şu aşiyla ilgili , yabanci biontech, moderna vs. ler de oldugu gibi neden net rakamlar aciklanmiyor hiç. Yani bu aşı % şu kadar virüs bulaşmasini endelliyor, % şu kadar ağır hastalıği önlüyor, % şu kadarda hastaneye yatisi önlüyor gibi.

Insanlarin bu aşıya guvenmesi için bu rakamlarin net olarak aciklanmasi gerekiyor. Yoksa sputnikV veya Sinovak gibi hayal kırıklığından öteye gidemeyecek.

SM-M515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Forumun diğer sayfalarını okumamışsınız. orada bunu paylaşmıştım. Şöyle bir kaç sayfa geriye giderek inceleseydiniz sormazdınız

aşının 3 ncü faz aşaması da tamamlandı ve % 83 ün üstünde etkisi olduğu tespit edildi. Acil kullanım başvurusu Bilim Kurulunca değerlendirilip karara bağlandıktan sonra seri üretim aşamasına geçilecek.

https://www.trthaber.com/haber/sagli...ma-629744.html
    Son düzenleme : karayel09; 19-12-2021 saat: 14:17.
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

3.  Alıntı Originally Posted by karayel09 Yazıyı Oku
    SON DAKİKA HABERİ 18.12.2021 : Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3. Türkiye-Afrika Ortaklık Zirvesi'nin açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, "Türkiye Afrika'ya ve Afrika halklarına asla sırtını dönmemiştir" dedi. "Salgın sürecinde de Afrikalı dostlarımızı yalnız bırakmadık" diye Erdoğan,15 milyon doz aşı yardımı yapılacağını açıkladı.

Corona virüs salgını döneminde de Afrikalı dostlarımızı yalnız bırakmadık. Gelişmiş ülkelerin tamamen içine kapandığı bu zor günlerde biz tıbbi yardımlarda ikinci sıraya yerleştik. Covid-19 aşısına erşimide yaşanan küresel adaletsizliğin ve Afrika'nın mağduriyetinin farkındayız. Afrika nüfusunun yalnızca yüzde 6'sına Covid-19 aşısı tatbik edilebilmesi insanlık adına yüz kızartıcıdır. Önümüzdeki dönemde 15 milyon doz aşıyı paylaşmayı planlıyoruz.

Yerli ve milli aşımız Turkovac için acil kullanım onayına başvurduk, süreç tamamlanınca insanlığın hizmetine sunacağız.

https://www.ntv.com.tr/turkiye/cumhu...8UabzJVa9OeZIQ
    Sayın Cumhurbaşkanı afrikaya 15 milyon doz Turkovac aşı göndereceğiz diye açıklama yapıyorsa, demek ki yakın zamanda büyük çaplı bir üretime geçileceğinin sinyallerini veriyor. Türk ilaç ve serum sanayi a.ş.'nin de bu üretimde mutlaka payı olacaktır diye düşünüyorum.

Borsada beklentiler alınır satılır
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

4.  Alıntı Originally Posted by karayel09 Yazıyı Oku
    Forumun diğer sayfalarını okumamışsınız. orada bunu paylaşmıştım.

aşının 3 ncü faz aşaması da tamamlandı ve % 83 ün üstünde etkisi olduğu tespit edildi. Acil kullanım başvurusu Bilim Kurulunca değerlendirilip karara bağlandıktan sonra seri üretim aşamasına geçilecek.

Eger dediginiz gibiyse cok güzel ama paylaştiginiz link calişmiyor. Varsa başka bir adresten okumak isterim.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Eger dediginiz gibiyse cok güzel ama paylaştiginiz link calişmiyor. Varsa başka bir adresten okumak isterim.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    linki eksik kopyalamış olabilirim. tekrar copy past yapayım.

6. En az nüfus sayımız kadar üretim yapılması gerekiyor. Üretim için üç firma diye zikrediliyor ama bu firma sayısı daha da artabilir

7.  Alıntı Originally Posted by karayel09 Yazıyı Oku
    CNN Türk'te çıkan haber şöyleydi.

Yerli koronavirüs aşısı TURKOVAC' ta sona gelindi. Aşının üretimi için 3 firma ile anlaşma yapılırken, İlk etapta günde 300 bin aşı üretilmesi planlanıyor.

https://www.cnnturk.com/dunya/yerli-...bin-uretilecek

Ancak üretimi yapacak 3 firma halen açıklanmadı.
    300 bin doz komik bir miktar. Ama ilk etapta üretim deniliyor

8. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Berat Battal'ın aşı üretimi konusundaki müracaatını kendi ağzından tv'de izlemiştik. Şu anda ne aşamada olduğunu bilmiyoruz. Şimdilik sır gibi saklanıyor. Ama büyük çaplı bir üretim için Türk ilaç ve serum sanayi A.Ş. ülkemizdeki aşı üretimi için en deneyimli şirket pozisyonunda. Beklentiyi satınaldık bekliyoruz artık. Haberleri takip etmeye devam.

Sayfa 81/93 İlkİlk ... 3171798081828391 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •