Sayfa 84/93 İlkİlk ... 34748283848586 ... SonSon
Arama sonucu : 741 madde; 665 - 672 arası.

Konu: TRILC - Turk İlaç ve Serum A.Ş.

1. Zaman daraldı, yeni yıl ile birlikte büyük ihtimal büyük çaplı aşı üretimi başlayacak gibi görünüyor. Artık sağlık bakanlığından net bir açıklama gelmesi gerekir
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

2.  Alıntı Originally Posted by karayel09 Yazıyı Oku

Kaynak : Haber Global 19.12.2021
    https://haberglobal.com.tr/gundem/ye...li-oldu-149714

Yerli inaktif koronavirüs aşısı Turkovac ın klinik çalışmalarından elde edilen ön verilere göre, aşının uygulandığı kişiler arasında koronavirüsü (Covid-19) ağır geçiren olmadığı, yerli aşının hatırlatma dozunda da antikor seviyesini hızla yükselttiği belirtildi.

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, acil kullanım onayı başvurusu yapılan yerli inaktif Covid-19 aşısı Turkovac ile ilgili yürütülen klinik çalışmalarda elde edilen ön sonuçları değerlendirdi.

TURKOVAC aşısının klinik çalışmalardaki verilerinin oldukça olumlu olduğunu, inaktif aşı Sinovac'la yürütülen karşılaştırmalı verilerden de olumlu sonuçlar alındığını belirten Kara, Turkovac 'la ilgili iki grup veri üzerinden değerlendirme yapıldığını anlattı.

"İnaktif ve mRNA aşılarında ilk iki dozdan sonra uygulanan hatırlatma dozuyla, antikor seviyesinde hızlı bir zıplama görülüyor. Turkovac 'ın hatırlatma dozu olarak uygulandığı çalışmalarda da böyle bir zıplamayı görüyoruz. Bu da bizim en büyük avantajlarımızdan bir tanesi. Veriler, aşının hatırlatma dozu olarak kullanılabilir olacağını gösteriyor."
    Dünya'da henüz aşıya ulaşamayan fakir ülkelere de yardım edeceğimize göre, milyonlarca doz aşı üretimi gerekiyor
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

3. Dünya Sağlık Örgütü, korona virüsünün en çok mutasyona uğrayan türü olarak bilinen Omicron varyantıyla ilgili endişe verici bir açıklama yaptı.

Kluge, Biz yeni bir salgın fırtınasının yaklaştığını görebiliyoruz. Birkaç hafta içinde Omicron bölgedeki birçok hastanede baskın varyant haline gelecek ve zaten zor durumda olan sağlık sistemini çöküşe sürükleyecek dedi. Kluge, insanların aşı olması gerektiğini ve özellikle üçüncü doz aşı olmaları gerektiğini dile getirirken, Üçüncü doz aşı, Omicron varyantına karşı en önemli savunma mekanizması ifadesini kullandı.

Kluge, Omicron vakalarının yüzde 89 unun Covid-19 semptomları gibi öksürük, boğaz ağrısı ve yüksek ateş olduğunu dile getirirken, Vakalar genelde işte ya da özel hayatlarında kalabalık ortamlara giren 20 li ve 30 lu yaşlarındaki insanları da kapsıyor. Hükümetler ve yetkililer bu büyük artışa karşı hazırlıklı olmalı dedi.

https://haberglobal.com.tr/dunya/dun...-verici-150211

4. Sayın Cumhurbaşkanı az önce grup toplantısında Urfa ve İstanbul da Turkovac ğretim merkezi kuruyoruz gibi bir şey söyledi. Ben mi yanlış anladım

5. Turk ilaç sanayi bu işin içinde yok mu şimdi

6. Firma filan zikretmedi. bekleyip göreceğiz

7. Ben sanki devlet kendisi üretecek gibi anladım

8.  Alıntı Originally Posted by dede_60 Yazıyı Oku
    Ben sanki devlet kendisi üretecek gibi anladım
    Öyle bile olsa Türk ilaç ve serum sanayi diğer ürettiği ürünlerle yoluna devam eder

Sayfa 84/93 İlkİlk ... 34748283848586 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •