Sayfa 29/93 İlkİlk ... 1927282930313979 ... SonSon
Arama sonucu : 741 madde; 225 - 232 arası.

Konu: TRILC - Turk İlaç ve Serum A.Ş.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul/L.A
    Gönderi
    723
    Gedik den katıldım. Hisse blokeleri bu sabah serbest bırakıldı, nakit serbest bırakıldı ve trilc lerde hesabımda görülüyor. Gözükmüyor ise de sorun yok... Nasıl olsa işlem yapamıyacaksınız şu an. Tahtası açılmadan evvel herkesin hesaba geçmiş olur. Nakidinizi ve blokelerinizi serbest bıraksınlar, yeter...
    “Is man merely a mistake of God's? Or God merely a mistake of man?” - F.Nietzsche

2.  Alıntı Originally Posted by act Yazıyı Oku
    Vaaaay 9 adet vermisler. 1000 adet istedik.
    Ben 2000 adet istedim 16 tane vermişler. Bende 2 tane fazl karlısın.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir. Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır. Ben bir strateji uygularım gerçekleşir ya da gerçekleşmez.

3. Perşembe veya cuma günü kafadan bir hisseye 100 bin yatırılsa en az 2-3 bin p.tesi kar vardı.2-3 bin en az oran 100 binlik talepe 800 tl lik hisse 2 ye katlasa 800 tl kar bırakır.Spk artık oransal arz a izin vermese herkese eşit olsa millet bin tl bağlar gelen hisse herkese eşit olur. Böyle oransal arzlar böyle %1 in altına düştüğü sürece millet artık parasını bağlamaz yakında ,Spk bu şirketleri uyarması lazım yurtiçi o kadar talep varken neden yurtdışına da büyük pay veriliyor

Alıntı Originally Posted by transmisyon Yazıyı Oku
    Perşembe veya cuma günü kafadan bir hisseye 100 bin yatırılsa en az 2-3 bin p.tesi kar vardı.2-3 bin en az oran 100 binlik talepe 800 tl lik hisse 2 ye katlasa 800 tl kar bırakır.Spk artık oransal arz a izin vermese herkese eşit olsa millet bin tl bağlar gelen hisse herkese eşit olur. Böyle oransal arzlar böyle %1 in altına düştüğü sürece millet artık parasını bağlamaz yakında ,Spk bu şirketleri uyarması lazım yurtiçi o kadar talep varken neden yurtdışına da büyük pay veriliyor
    O zaman araci kurumlarin sahipleri 2-3 gun baskasinin parasiyla gecelik repodan para kazanip nasil range roverlara, bentley lere binecek?

SM-N980F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Yazdığım hiçbir şeyi önemseyip dikkate almayın. Kafam iyidir

Alıntı Originally Posted by izedin21 Yazıyı Oku
    Para iadesi olan varmı.
    Var. 32 bin TL lik başvuru yaptım 24 lot geldi kalan para hesabımda

100.000 lot talep yaptik

720 lot hisse geldi

yani hicbir anlami yok
     Alıntı Originally Posted by hselcuk Yazıyı Oku
    Var. 32 bin TL lik başvuru yaptım 24 lot geldi kalan para hesabımda

Alıntı Originally Posted by mutluozturk Yazıyı Oku
    selam olsun deniz yatırıma 19000 adet istedim bütün parayı geri iade etmişler 0 hisse bu nasıl olabiliyor anlamış değilim
    Aracı kurumu değiştir. 3200 adet istedim 24 adet geldi

bu oransal halka arz herkez ile adaletsiz dağıtım olduğu bir kez daha ispatlandı.
    esasında bence küçük yatırımcıya arz edilen lotun yüzde 60 ı verilmeliydi.
    diğer yerli kurumsal ve yabancıyada yüzde 20 ve yüzde 20 verilmeliydiki buna rağmende gelecek lot miktarı küçük yatırımcıya toplam yüzde 1,5 dahi etmeyecekti.
    bu tip oransal arzlarda küçük yatırımcıya faydası yok.olmadığı tekraren görülmüş oldu.
    küçük yatırımcıda 138 kat fazla talep gelmiş.
    küçük yatırımcı sayesinde bu talep oluştuğu anlaşılıyor.
    küçük yatırımcının rolu burada ne oluyor.
    bu tip oransal arzlarda küçük yatırımcının rolu ile bu kadar 138 kat fazla arz olmuştur.
    başka türlü küçük yatırımcı olmasa bu kadar devasa 138 kat fazla talep küçük yatırımcıdan gelmeyecekmiş demekki.
    büyük kurumsal yerliye ve yabancı büyük parası olana orantısız dağıtım yapılmış olduğu gelen dağıtılan cuzi miktarlardan net öğrenmiş olduk.
    spk buna bir çözüm bulması lazım.
    oransal değil orantısız dağıtım ile küçük yatırımcı kullanılmıştır.
    bu tip oransal dağıtım küçük yatırımcıya faydası yok.hisse düşmüyor adeta.
    düşşsede değeri yok.
    sanki figüran rolunde olduk.olmuşuz gene.
    küçük yatırımcıya dağıtılan oransal değil oransız sayıda çok çok düşük cuzi hisse düştüğü anlaşıldı.
    kimse bu tip bizim gibi küçük yatırımcı böyle arzlara girmesinmi acaba.
    küçük yatırımcıya dağıtılması gereken hisseleri orantısız bir şekilde büyüklere vermişler.
    faydası büyüklere oldu gene böyle arzada bizim gibi küçük yatırımcılardan gelen 138 kat fazla talep nedeniyle küçük yatırımcının sayesinde hava atılmış oldular.
    arz sonucu sıfıra sıfıra elde var sıfır.
    uğraşılanda cabası.
    faydası varmı.yokmu.yok.
    başkasınamı faydamız oldu.evet.büyüklere oldu.arz sonuçları net ortada.
    rakamsal oranlara göre tabloda sonuçların orantısız dağıtım yapıldığı görülüyor.
    küçük yatırımcıyı kollama değilde sırtından oransal değilde orantısız arz oldu bu sonuçlara göre.
    ne diyelim.ilk defa arza gireyim dedim.şekil bu malesef.kimse memnun olmadı haliyle.yazılan.çizilenler buradan bu sonuç çımıştır.
    bende memnun olmadım haliyle.sonuç sıfıra yakın hisse geldi.
    bu yeni arzlarda oransalı dağıtımı küçük yatırımcı lehine yüzde 80 olarak dağıtılması gerekirki.küçük yatırımcıya hisse düşsün yüzde 1 in üzerinde olurdu.
    böylede olsa gene küçük yatırımcı yüzde 1,5-2 belki alırdı.
    buda yok.çıkmadı.piyango bana.sıfıra yakın 1 in altında sıfırdan yüksek 1 den küçük çıkan lot adeti.bu arz işi samanlıkta iğne aramaya benzedi sanki.bu sonuçlara göre.
    böyle yeni arzlarla ilgili düzenleme yapılacaksa.yapılrmı.küçük yatırımcıya en az yüzde 80 i dağıtılması lazımki..
    küçük yatırımcı belki talebe göre yüzde 1,5-2 hisse çıkabilirde.çıkmayabilirde. ..ytd

Sayfa 29/93 İlkİlk ... 1927282930313979 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •