Sayfa 7/93 İlkİlk ... 567891757 ... SonSon
Arama sonucu : 741 madde; 49 - 56 arası.

Konu: TRILC - Turk İlaç ve Serum A.Ş.

1. Vadeli mevduat blokesi ile halka ve arz başvurusu yapabiliyor muyuz Denizyatirimdan

M2003J15SC cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by kartalcı53 Yazıyı Oku
    pit kardeşe sorum olacak.bilgisine inanıyorum.
    halka arzda parayı aracı kurum kaç gün tutuyor.
    hisse arzı gerçekleşene kadar kaç işlem günü para bu hissede bağlı kalıyor.
    hisse miktarı süresi içinde para bu arzda girilen miktar kadarı hesabta olacak ve bu boştaki parayı kim değerlendiriyor.
    25-26 şubat arz işleminde aracı kurumun brokeri talimatlamı giriyor.
    yada ben kendimmi giriş yapmam lazım.
    miktar diyelimki 10 bin lot giriş yapılsa 100 bin tl hesabta olması lazım boşta bu şartlarda.
    yüz lot girilse 3-5 lot belikide gelmeyecek gibi.
    talebe göre artarda azalırda belli değil gibi.
    birde ne kadar fazla talepte bulunulursa lot gelme ihtimali yüzde 3-5 gibimi olacaktır.
    yani 10 bin lot alış girilse 10 bin lot gelmez.talebe göre belli olur.yüzde 3-5 olabilirmi.
    hisse iyiye benziyor gibi. hissemi ederi gideri nedir.
    ilk defa bu arza katılmak istiyorum.kısmetse.şansıma kaç lot çıkacak...ytd
    talep işinde önceki arzlardan yola çıkarak tahmini 1000 lot taleb etsek 5 yani muhtemelen %0.5 oranda gelir tabi bu tahmin sebebi ise toplama arzın sadece %35 bireyselee verilecek ve son ışıklar tabebi göz önüne alındığında %0.5 ile %1 arası bir oran anca gelir en fazla 1000 talebe 10 gelir ytd... birde şu risk var yabancı son 1 aydır sürekli satışta bu %30 luk yabancı kuruma taleb olur mu? gerçi bizde yabancı diye bildiklerimizin çoğu bıyıklı yabancı daha öncede yakalandılar yurt dışı hesaplardan bir çok bıyıklı spek onlar alır heralde en kötü senaryoda ama bireysele %35 çok az tabi bunlar farazi sadece önceki arzlara taleb üzerinden fikir yürüttüm muhtemelen mesela ben 2000 istekte bulunacağım ne gelirse artık

Alıntı Originally Posted by kartalcı53 Yazıyı Oku
    pit kardeşe sorum olacak.bilgisine inanıyorum.
    halka arzda parayı aracı kurum kaç gün tutuyor.
    hisse arzı gerçekleşene kadar kaç işlem günü para bu hissede bağlı kalıyor.
    hisse miktarı süresi içinde para bu arzda girilen miktar kadarı hesabta olacak ve bu boştaki parayı kim değerlendiriyor.
    25-26 şubat arz işleminde aracı kurumun brokeri talimatlamı giriyor.
    yada ben kendimmi giriş yapmam lazım.
    miktar diyelimki 10 bin lot giriş yapılsa 100 bin tl hesabta olması lazım boşta bu şartlarda.
    yüz lot girilse 3-5 lot belikide gelmeyecek gibi.
    talebe göre artarda azalırda belli değil gibi.
    birde ne kadar fazla talepte bulunulursa lot gelme ihtimali yüzde 3-5 gibimi olacaktır.
    yani 10 bin lot alış girilse 10 bin lot gelmez.talebe göre belli olur.yüzde 3-5 olabilirmi.
    hisse iyiye benziyor gibi. hissemi ederi gideri nedir.
    ilk defa bu arza katılmak istiyorum.kısmetse.şansıma kaç lot çıkacak...ytd
    Geçen arzlarda çalıştığım kurum (hisse senedi için blokaj seçeneklerimde olan) arza giriş yaptığım miktar kadar likit fonumu bloke etti. Talep toplama tamamlanıp hisselerin hesaba geçmesi sonrasında emrin gerçekleşen kısmı için t+2 ye kadar blokajı tutup kalan kısmı serbest bıraktı. Yani bu süre zarfında ben bağladığım tutarın nemalandırılmasıyla ilgili hiçbir kayıp yaşamadım. Bu yıl hiç oransal dağıtım arzına katılmadığımı sadece eşit dağıtım arzlarına katıldığımı da belirteyim.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

yatırım şirketleri küçük yatırımcının halka arza girmesini istemiyordu. Bu yüzden bundan sonraki halka arzlar oransal dağıtım olabilir.

5.  Alıntı Originally Posted by Cilginfenci Yazıyı Oku
    yatırım şirketleri küçük yatırımcının halka arza girmesini istemiyordu. Bu yüzden bundan sonraki halka arzlar oransal dağıtım olabilir.
    doğru tespit son üç arzdan arzum kervan ışık bunlardan ışık eşit diğerleri oransal oldu ve ışıkda rekor talep geldi şöyleki borsada işlem yapan 5 kişiden 1 i katıldı fiyat olarakta diğerlerinden çok daha istikrarlı gerçi en az bir yıl sonra bakmak lazım ama şimdilik öyle...
    acaba bu oransaldan ziyade yurt dışı ve yerli kurumlara yüksek oran ayırmaktaki amaç neydi acaba çok kolay operasyon yapabilmek mi ilk gün dahi taban yapabilme yetisine sahip olacak kurumlar ama eşitte hiç şansları yok ancak 3-4 hatta 5 tavanda anca elle tutulur paya sahip oluyorlardı eşit dağılım şartı konulmalı arzlara yada oransal olacaksada fiyatlara mudahele edemeyecek oran olmalı % 5 mesela ytd...

6. merhaba,
    aslında bu gibi az lorlu arzları eşit dağıtım ile yapmaları gerekir, ky para kazanır,
    oransalda ise %5 verse 10.000 TL talep girsen 500 TL hisse verir, eşit olmalıydı.

SM-N935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by Cilginfenci Yazıyı Oku
    Bilakis yatirim sirketlerinin isine geliyor ky nin girmesi
    Paralari onlara toplatip elinden aliyor

8. Bu arzın ilk haftasında nasıl fiyat hareketleri bekliyorsunuz? Bist in aşağı yönlü olduğu bir dönemde, örneğin pazartesi olumsuz bir Bist olursa, bu hisse de negatif açılabilir mi?

Sayfa 7/93 İlkİlk ... 567891757 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •