Sayfa 65/93 İlkİlk ... 1555636465666775 ... SonSon
Arama sonucu : 741 madde; 513 - 520 arası.

Konu: TRILC - Turk İlaç ve Serum A.Ş.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul/L.A
    Gönderi
    723
     Alıntı Originally Posted by aselsus Yazıyı Oku
    Bir çılgınlıktır gidiyor. Sağlıklı bir düzeltme bile görülmedi. Investing yorumlarını okusanız profili daha iyi anlarsınız. 3 kuruş parası olanlar birbirini algı yapmakla suçluyor. Açıkçası ben balinalarin elinde altına dönmüş bu kağıtla ilgilenmiyorum.

DEVA , eczacibasi, dem ilac gibi çok iyi ilac firmaları varken tek işi flakona başkasının lisanslı aşısını basmak olan bir dolum tesisine bir biontech veya Pfizer muamelesi yapılması...
    Hatta öyle ki turk ilac da 130 kişi korona aşısı gelistirme faaliyetlerinde çalışıyor diyenler var. Ben bu haberlere gülüyorum.

Biz ky akıllı olmak zorundayız para kolay kazanılmıyor.
    Eczacıbaşı ilaç'ın ilaç işi ile ilgisi kalmadı artık. İsminde ilaç var, ilaç işi yapmıyor.

Trilc bende de yok, 40 lardan sattım ama öle veya böle, aşı üretimini alırsa buralar hayal olur. 100TL ler rahat gözükür. İlk 10TL den arz olduğunda fiyat hedefimi yazmıştım. Aşı üretimini alırsa 100TL diye. Hala aynen geçerli.

Şu FK ya bakarak fiyat analizi yapmakta artık kesinlikle çalışmıyor, onu da söliyim. Sasa 120FK da. 20FK da pahalı diye satanlara ders verdiler. Kargayı konuşturup, ağzından yemeğini aldılar gibi... O iş değişti. Artık gelecek FK lar fiyatlanıyor. Ama ben değer yatırımcısıyım, spekülasyonda işim yok, sadece ölü mal alırım diyorsanız orası ayrı...
    “Is man merely a mistake of God's? Or God merely a mistake of man?” - F.Nietzsche

2.  Alıntı Originally Posted by Ariakas Yazıyı Oku
    Eczacıbaşı ilaç'ın ilaç işi ile ilgisi kalmadı artık. İsminde ilaç var, ilaç işi yapmıyor.

Trilc bende de yok, 40 lardan sattım ama öle veya böle, aşı üretimini alırsa buralar hayal olur. 100TL ler rahat gözükür. İlk 10TL den arz olduğunda fiyat hedefimi yazmıştım. Aşı üretimini alırsa 100TL diye. Hala aynen geçerli.

Şu FK ya bakarak fiyat analizi yapmakta artık kesinlikle çalışmıyor, onu da söliyim. Sasa 120FK da. 20FK da pahalı diye satanlara ders verdiler. Kargayı konuşturup, ağzından yemeğini aldılar gibi... O iş değişti. Artık gelecek FK lar fiyatlanıyor. Ama ben değer yatırımcısıyım, spekülasyonda işim yok, sadece ölü mal alırım diyorsanız orası ayrı...
    Yanlış anlaşılmasın diye yazmak istiyorum. Tesis Aşı üretmiyor, steril konteynirlarda tesise gelen hammaddeyi flakona basıyor. Steril sudan serum dolduruyor. Küçümsediğim düşünülmesin ama işin aslı o hammaddeyi üretmektir. Üretebilir olsa kore ile niye anlassin kendi üretir. Bu korona aşısı içinde geçerli. Dolum işini alabilirler bu hisseyi tabi ki taşır. Ama tek dolum tesisi olmadığını da bilmekde fayda var.

Kap haberlerini sistematik buluyorum emin olun hissenin bu hızda yükselmesi sanıldığı gibi iyi bir şey değil. Sağlıklı olan düzeltme yapmasıdır. Hacım olusamiyorsa sağlıklı fiyatlama olusamiyordur. Kimsenin satmamasi buraya kadar getirdi fiyati.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul/L.A
    Gönderi
    723
     Alıntı Originally Posted by aselsus Yazıyı Oku
    Yanlış anlaşılmasın diye yazmak istiyorum. Tesis Aşı üretmiyor, steril konteynirlarda tesise gelen hammaddeyi flakona basıyor. Steril sudan serum dolduruyor. Küçümsediğim düşünülmesin ama işin aslı o hammaddeyi üretmektir. Üretebilir olsa kore ile niye anlassin kendi üretir. Bu korona aşısı içinde geçerli. Dolum işini alabilirler bu hisseyi tabi ki taşır. Ama tek dolum tesisi olmadığını da bilmekde fayda var.

Kap haberlerini sistematik buluyorum emin olun hissenin bu hızda yükselmesi sanıldığı gibi iyi bir şey değil. Sağlıklı olan düzeltme yapmasıdır. Hacım olusamiyorsa sağlıklı fiyatlama olusamiyordur. Kimsenin satmamasi buraya kadar getirdi fiyati.
    Ben de yükseliş hızını beğenmediğim için ve arka arkaya gelen patron hisse kayıt haberlerinden dolayı sattım. Yükseltirler, sonra da bir gün aniden tabana kitlerler...Aynı çıktığı gibi, günlerce taban gider ve kimse satış fırsatı bulamaz diyodum lakin onu da yapmadı. Satmak isteyen herkes rahat rahat 65-73TL bandından satıp, çıkabilirmiş. Gereksiz panik yapıp, erken vermişiz. Geçmiş yenilen kazıkların korkaklığı diyelim...
    “Is man merely a mistake of God's? Or God merely a mistake of man?” - F.Nietzsche

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul/L.A
    Gönderi
    723
     Alıntı Originally Posted by Ariakas Yazıyı Oku
    Bu yazımın üstüne KAP yollamış ECİLC;

Novartis Sağlık, Gıda ve Tarım Ürünleri San. ve Tic. A.Ş. ile EİP Eczacıbaşı İlaç Paz. A.Ş. arasında imzalanan "Satış, Dağıtım ve Tanıtım Sözleşmesi"ne koşullu bireysel muafiyet tanındı.

Bazı ufak, tefek ürünlerin satış ve dağıtımını yapıyor olabilir hala ama üretim, vs yok. Holding sayfasından aşağıda ki yazıya erişebilirsiniz...

Türkiye ve küresel ilaç pazarlarındaki değişimlerin değerlendirilmesiyle stratejik ortak arayışına giren Eczacıbaşı İlaç Sanayi, 2007 yılında bağlı ortaklıklarından Eczacıbaşı Sağlık Ürünleri ile Eczacıbaşı Özgün Kimya'daki ortaklık paylarının yüzde 75'ini, eşdeğer ilaç alanında Avrupa'nın önde gelen kuruluşlarından Zentiva N.V.'ye devretti. Kalan yüzde 25 ortaklık payının devri ise 2009'un Temmuz ayında gerçekleşti.

Eczacıbaşı İlaç Sanayi'nin ünvanı "EİS Eczacıbaşı İlaç, Sınai ve Finansal Yatırımlar Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi" olarak değişti ve yeni ünvanı Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi'nin 24 Kasım 2008 tarih, 7195 sayılı baskısında yayınlandı. Üretim faaliyetleri bulunmayan Eczacıbaşı İlaç, Sınai ve Finansal Yatırımlar, mevcut bağlı ortaklıkları, müşterek yönetime tabi ortaklıkları ve iştirakleri ile bir holding yapısındadır. Bu yapı içinde, direkt olarak gayrimenkul geliştirme faaliyetlerinde bulunan kuruluş; sağlık, hızlı tüketim ürünleri, yapı ürünleri ve diğer endüstrilerde stratejik ortak olarak rol alıyor.

TRİLC bugün 3. kere tabana kitledi,

6. Türk ilaç Türkiye'nin markasıdır pazar payı gittikçe büyüyen temelinde askeriyenin olduğu bir kuruluştur satana alıcı çok bir aydır milletin elindeki 28 lot için birbirlerini yediler şu kadar söyleyim serum üretimi sürdürülebilir ve kârlı bir iştir ve diğer üreticilerden daha ucuza satıyor yarın bir gün yerli malı der tüm hastaneler türk ilaç kullanıyor olur ayrıca 1/2 ve 1/5 lik serumları tedavi protokollerinde önemli değişikliklere neden olacak teofilin üretip Afrika'ya satıyor yani tsk nerde türk ilaç orda Kızılay afad nerde orda pazar payı büyüyor eni topu 10 milyon piyasaya sürüldü sonradan dahası geldi gelecek de bir önemi yok bence kimse almazsa varlık fonu alır oyak alır koçak farma alır benim gibi şirkete inananlar alır hasılı alıcısı çok şükür elimizde var Allah devlete zeval vermesin şirketin önü açık 1986 da borsadan Petkim thy almışım gibi hissediyorum açıkcası geri gelirse dahada ekler yatarız üstüne grafikteki inip kalkmaları silkeleme olarak yorumluyorum nasib olursa ne zaman ev alırım o zaman satarım bence mal çok kıymetli
    Düşüncelerim şimdilik böyle yanılıtıp utandırmaz inşallah. Selametle kalın.
    Asla yatırım tavsiyesi değildir.
    YATIRIM TAVSİYESİ OLAMAZ

7.  Alıntı Originally Posted by emekli2 Yazıyı Oku
    2020/12 bilançoya göre yıllık hisse başına 3tl/yıl ciro yapmış. %20 karla çalışıyor. hissenin ederi 6tl. Galiba ölümün ilacını bulmuş olmalıki 73tl olsun. bu fiyatlardan alanlar, parayı çöpe atıyorlar. ya da ben yemesini bilmiyorum alın sizi yiyin demek istiyorlar
    6 TL bile yapmaz, çünkü 2020'deki 199 milyon TL cironun 101 milyon TL'si grup şirketlerine kestiği faturalar yani yalan ciro. Muhtemelen sırf halka arzda fiyat yüksek çıkabilsin diye bol bol fatura kesmişler grup şirketlerine. Bağımsız denetim raporlarında bunların detayı var. Okuyan var mı onu bilmem tabi.

8. 500 lotu spege verdim. bu fiyatları etmez kripto paraya girdim bist hikaye

Sayfa 65/93 İlkİlk ... 1555636465666775 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •