Arama sonucu : 6 madde; 1 - 6 arası.

Konu: Yatırımlık tarla araştırmam

Yatırımlık tarla araştırmam

Hisse senetlerinde değerlendirdiğim paranın bir kısmı ile yatırım yapacağım bir tarla arıyorum. Bu konuda tecrübem sıfır.
    Bunun için minimum 6 ay maksimum 1 yıl araştırma yapacağım buradaki tecrübeli arkadaşların tecrübelerinden faydalanmak istiyorum.
    Tarlaya ayıracağım bütçe en çok iki yüz elli bin civarı olacak. Bir yıl sonra enflasyondan kaynaklı hadi üçyüz bine çıkalım.
    Bu konudaki bilgilerimin tamamı son bir kaç günde internetteki araştırmalarıma dayanıyor. Hatalarım varsa düzeltir tecrübe ve önerilerinizi paylaşırsanız minnettar kalırım.
    Ankara'nın doğusunda bir yer pek düşünmüyorum ama çok kelepir geleceği çok parlak olacaksa düşünebilriim tabi.
    Sadece müstakil tapulu istiyorum.
    Baraj koruma havzası veya tarım alanı olarak ayrılan veya sit alanı olan yerlerde istemiyorum . İstediğim tarla on veya yirmi yıl sonra arsa olacak veya arsa olmaya aday olacak bir yer olmalı.ellili yaşlarımda bana emeklilik sunmalı o tarla.
    Aldığım tarlaya ceviz veya daha mantıklı çok bakım istemeyen gelir getiren ağaç fidanları dikerek gelir de elde etmek istiyorum. Ayda yılda gidip kalabileceğim bir alanda oluşturmuş olacağım bu şekilde.
    Denize yakın arkası orman geleceği parlak bir yer hani süper olur ama en azından suyu olsun yeşillik olsun.
    Aklımda İstanbul'da yeni havaalına uzak yerler veya açılacak Çanakkale köprüsüne doğru tarlalar var. Bursa İnegöl yada Mudanya veya Kocaeli de müsait yerler de geliyor aklıma. Akdeniz çanağında turizme patlayacak orman içinde köylerde olur denize az yakında.
    Şimdilik hayalle başlattığım bu başlık emin olun bir iki yıldır kafamdaki fikrin ilk ete kemiğe bürünmüş hali ve buradaki fikirlerle şekillenmeye devam edecek.
    Fikirleri ni tecrübelerini paylaşan herkese şimdiden teşekkürler.
    Sizce nereler olur nasıl bir yol izlemeli en sağlıklı bilgilere nasıl ulaşmalıyım ?

Özelden birkaç kişi dışında cevap veren olmamış bizde bir güncelleyelim bakalım

3. Tarlayı eğer sarı siteden alırsanız muhtemelen en az %50pahalı alırsınız.
    Tarla alacaksanız, alacağınız yerin muhtarını görün yada köy kahvesine gidin nabız yoklayın.
    Köy yerlerinde önce piyasayı sorup sonra alıcı olduğunuzu söyleyin.
    Yoksa dönümü 20 binlik yere 50bin ödersiniz.
    Kot farkı, bağ evi yapılıp yapılamayacağı, su kaç metrede çıkıyor, tarlanın yolu var mı, hisseli bir tarla mı, o bölge Ekim için ne uygun.
    Bunlar ilk aklıma gelen sorular.
    Mesela ceviz örneği vermişsiniz.
    Kulağa hoş gelir ama ceviz verimliliği nedir?
    Kaldıki ceviz hırsızların çok rahat iş yaptıkları ağaçlar.
    Bekçi tutanlar bile var.

Alıntı Originally Posted by Tasarrufcu Yazıyı Oku
    Tarlayı eğer sarı siteden alırsanız muhtemelen en az %50pahalı alırsınız.
    Tarla alacaksanız, alacağınız yerin muhtarını görün yada köy kahvesine gidin nabız yoklayın.
    Köy yerlerinde önce piyasayı sorup sonra alıcı olduğunuzu söyleyin.
    Yoksa dönümü 20 binlik yere 50bin ödersiniz.
    Kot farkı, bağ evi yapılıp yapılamayacağı, su kaç metrede çıkıyor, tarlanın yolu var mı, hisseli bir tarla mı, o bölge Ekim için ne uygun.
    Bunlar ilk aklıma gelen sorular.
    Mesela ceviz örneği vermişsiniz.
    Kulağa hoş gelir ama ceviz verimliliği nedir?
    Kaldıki ceviz hırsızların çok rahat iş yaptıkları ağaçlar.
    Bekçi tutanlar bile var.
    Fikirler için teşekkürler sarı siteyi sadece fikir vermesi için kullanırım galiba . Ben ceviz olayını sadece boş kalmaması için düşünmüştüm ama hırsızı çekecekse olmaması daha iyi. İlk yazımda eklemeyi unuttum esas istediğim denize yakın orman köyleri. Yatırım ama esas amaç kendime terapi merkezi gibi bir yer. Gidince bana dopink etkisi yapacak bir yer yani. Yatırımı ikinci plana alıyorum daha çok cennetten bir köşe arıyorum tabi yatırımda olacak tarzda

Alıntı Originally Posted by 1.Yavuzhan Yazıyı Oku
    Fikirler için teşekkürler sarı siteyi sadece fikir vermesi için kullanırım galiba . Ben ceviz olayını sadece boş kalmaması için düşünmüştüm ama hırsızı çekecekse olmaması daha iyi. İlk yazımda eklemeyi unuttum esas istediğim denize yakın orman köyleri. Yatırım ama esas amaç kendime terapi merkezi gibi bir yer. Gidince bana dopink etkisi yapacak bir yer yani. Yatırımı ikinci plana alıyorum daha çok cennetten bir köşe arıyorum tabi yatırımda olacak tarzda
    --bende o niyet ile 12 yıl önce almıştım....şimdi size devredebilirim... cennetten bir köşe, göl, orman, vadi ve dağ manzaralı, köy içi (kenarı) 6 adet her biri ortalama 1000 m2 6 adet ayrık tapulu (hepsi ayni lokasyonda) var...ilgilenirseniz özelden devam edebiliriz.

6.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --bende o niyet ile 12 yıl önce almıştım....şimdi size devredebilirim... cennetten bir köşe, göl, orman, vadi ve dağ manzaralı, köy içi (kenarı) 6 adet her biri ortalama 1000 m2 6 adet ayrık tapulu (hepsi ayni lokasyonda) var...ilgilenirseniz özelden devam edebiliriz.
    Nerede ve fiyat nedir,ne tapusu var,varsa fotoğraf eklerseniz daha çok talep olabilir sayın ft-2

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •