Hisse senetlerinde değerlendirdiğim paranın bir kısmı ile yatırım yapacağım bir tarla arıyorum. Bu konuda tecrübem sıfır.
Bunun için minimum 6 ay maksimum 1 yıl araştırma yapacağım buradaki tecrübeli arkadaşların tecrübelerinden faydalanmak istiyorum.
Tarlaya ayıracağım bütçe en çok iki yüz elli bin civarı olacak. Bir yıl sonra enflasyondan kaynaklı hadi üçyüz bine çıkalım.
Bu konudaki bilgilerimin tamamı son bir kaç günde internetteki araştırmalarıma dayanıyor. Hatalarım varsa düzeltir tecrübe ve önerilerinizi paylaşırsanız minnettar kalırım.
Ankara'nın doğusunda bir yer pek düşünmüyorum ama çok kelepir geleceği çok parlak olacaksa düşünebilriim tabi.
Sadece müstakil tapulu istiyorum.
Baraj koruma havzası veya tarım alanı olarak ayrılan veya sit alanı olan yerlerde istemiyorum . İstediğim tarla on veya yirmi yıl sonra arsa olacak veya arsa olmaya aday olacak bir yer olmalı.ellili yaşlarımda bana emeklilik sunmalı o tarla.
Aldığım tarlaya ceviz veya daha mantıklı çok bakım istemeyen gelir getiren ağaç fidanları dikerek gelir de elde etmek istiyorum. Ayda yılda gidip kalabileceğim bir alanda oluşturmuş olacağım bu şekilde.
Denize yakın arkası orman geleceği parlak bir yer hani süper olur ama en azından suyu olsun yeşillik olsun.
Aklımda İstanbul'da yeni havaalına uzak yerler veya açılacak Çanakkale köprüsüne doğru tarlalar var. Bursa İnegöl yada Mudanya veya Kocaeli de müsait yerler de geliyor aklıma. Akdeniz çanağında turizme patlayacak orman içinde köylerde olur denize az yakında.
Şimdilik hayalle başlattığım bu başlık emin olun bir iki yıldır kafamdaki fikrin ilk ete kemiğe bürünmüş hali ve buradaki fikirlerle şekillenmeye devam edecek.
Fikirleri ni tecrübelerini paylaşan herkese şimdiden teşekkürler.
Sizce nereler olur nasıl bir yol izlemeli en sağlıklı bilgilere nasıl ulaşmalıyım ?