Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon
Arama sonucu : 36 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Can Dostları

1. Meleklerden örnek davranış

https://www.youtube.com/watch?v=aSNvtSv-W54
    Yorumlarım kişisel görüşlerimdir. Yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yaparken, alım veya satım kararlarınızda tavsiye alacağınız kişiler ve kurumlar Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yatırım danışmanlığı belgesine sahip kişi ve kurumlar olmalıdır.

2. Yorumlarım kişisel görüşlerimdir. Yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yaparken, alım veya satım kararlarınızda tavsiye alacağınız kişiler ve kurumlar Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yatırım danışmanlığı belgesine sahip kişi ve kurumlar olmalıdır.

3. Yorumlarım kişisel görüşlerimdir. Yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yaparken, alım veya satım kararlarınızda tavsiye alacağınız kişiler ve kurumlar Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yatırım danışmanlığı belgesine sahip kişi ve kurumlar olmalıdır.

4. Soğuk Kış Aylarında Sokak Hayvanları İçin Yapabileceğiniz 5 İyilik

Yüzünüzü Çevirmeyin
    İçinde bulunduğunuz şartlar bir sokak hayvanını sahiplenmek için elverişsiz olsa da soğuk kış aylarında onları yardıma muhtaç bir şekilde gördüğünüzde onlara bir el uzatabilir ya da yetkililere haber verebilirsiniz. Hayvanların sağlığı ve güvenliği ile ücretsiz olarak ilgilenen kurumlar aracılığıyla birçok sokak hayvanına yardımcı olabilirsiniz.

Bir Kap Su Ve Yemek Bırakın
    Sadece soğuk kış aylarında değil, her mevsim onlar için kapınızın önüne bir kap su ve yemek bırakmanız önemli. Mama alamayacak olsanız bile o gün sofranızdan artan yemeklerinizi sevimli dostlarımızla paylaşabilirsiniz.

Soğuktan Korunmaları İçin Ev Yapın
    Sokak hayvanları için yiyecekten sonraki en büyük ihtiyaç barınmadır. Evinizde bulunan ve kullanma gereksinimi duymadığınız eşyalardan sokak hayvanları için kulübeler yapabilirsiniz. Komşularınızla birlikte hareket ederek ev ya da apartmanınızın bahçesinde uygun bir yer bulabilir ve buraya küçük kulübeler kurabilirsiniz. Bu sayede minik dostlarımızı olumsuz hava şartlarından koruyabilirsiniz.

Camlarınızın Önünü Doldurun

Sokak hayvanları denildiğinde her ne kadar gözümüzün önünde kediler ve köpekler canlansa da kuşların da unutulmaması gerekir. Camlarınızın önüne bir kap su ve kuşların tüketebileceği türden yiyecekler koyabilirsiniz.

Arabanızın Kaputunu Kontrol Edin

Sokakta yaşayan hayvanların soğuk günlerde ısınmaları için en uygun ortamlardan biri de yeni park etmiş arabaların motor bölümleridir. Yeni kapatıldığı için sıcak olan bu ortamlara sığınan kedi ya da köpekler çoğu zaman dikkatsizlik sebebiyle ciddi şekilde yaralanabilirler. Bu nedenle özellikle karlı günlerde arabanızı çalıştırmadan önce mutlaka kaputu kontrol edin ve motor bölümüne, lastik üstlerine ve aracın altına bir göz atın.
    Yorumlarım kişisel görüşlerimdir. Yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yaparken, alım veya satım kararlarınızda tavsiye alacağınız kişiler ve kurumlar Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yatırım danışmanlığı belgesine sahip kişi ve kurumlar olmalıdır.

5. Hayvanlara yapılan iyilik mutlaka mucize olarak size geri döner

Alıntı

10 Ocak 2003 sabahıydı. Bir gece önce müthiş bir tipi çıkmıştı. Oturduğum sitenin karşısındaki parkta yürürken belediyenin bir temizlik elemanı, ilerdeki çalıların arasında yeni doğum yapmış bir köpek olduğunu söyledi.

Bir hanım daha onları arıyormuş ve birlikte arayıp bulduk. Bir gece önce doğum yapmış bir anne ve yarım avuç büyüklüğünde dört yavrusuydular. Biraz ilerde başka bir çalılığın arasından gelen iniltiye doğru yürüdük. Yeni doğum yapmış bir anne daha ve 12 tane yavrusunu bulduk. Belli ki bizler sıcacık evlerimizde yataklarımızda uyurken bu iki anne tesadüfen aynı zamanda doğum yapmışlar.

Orada tanıştığım hanım ve daha sonra bize katılan hayvansever bir beyin de yardımı ile üçümüz bu iki loğusa anne ve toplam 16 yavruyu iş bölümü yaparak yaşatmaya çalıştık. Tahta, karton, naylon, gazetelerden, çalıların arasında iki kulübe yaptık, iş bölümü yaparak anneleri günde üç öğün beslemeye başladık. Anneler kalkamayacak kadar bitkin oldukları için onları yattıkları yerde, ağızlarına süt, yumuşak yiyecekler vererek besledik. Bu arada annelerin memeleri yara oldu, o yaralara her gün pomat sürerek tedavi ettik.

Bir hafta sonra anneler güçlendi ve ayağa kalktı. Bu arada kulübeler kar ve yağmurdan su almaya başlamıştı. Üç komşu nöbetleşe, günde üç kere annenin ve bebeklerin üzerinde yattıkları karton ve gazeteleri değiştirerek kuru yerde yatmalarını sağladık. Tüm bu işleri yaparken annelerin bize minnetle bakışlarını hayatım boyunca unutmayacağım.

12 yavrulu annenin sütü bebekler büyüdükçe yetmemeye başladı, her sabah diz boyu kar, ayaz demeden bebekleri biberonla beslemeye gittim.

Derken kulübelere yakın binalardan şikayetler başladı: ‘Burada bunları istemiyoruz, alın yoksa belediyeye haber vereceğiz’’ diye. İki defa ekip geldi, yavruları götürürlerken kucaklarından zorla aldık. Sonunda anladık ki bu işin sonu yok. Bütün yavrulara tek tek yuva bularak, onları hayvansever dostların bahçelerine yerleştirdik. İki anneyi de Ataşehir Barınağı’nda kısırlaştırıp, yine parkımıza bıraktık. Şu an Ataşehirli hayvanseverlerin, çocukların sevgilisi olarak o parkta yaşıyorlar ve besleniyorlar; tabii aşılı olarak.

2003 mayısında bir akşam oğlum ve üç arkadaşı Ataşehir girişindeki TIR yolunda kaza yaptılar. Araba, oğlumun sayısını hatırlamadığı kadar çok takla atmış. Ve bu gençler burunları dahi kanamadan, ters dönmüş arabadan dışarı çıktılar. Polis bile ‘’Bu çocukların bu arabadan sapasağlam çıkmaları bir mucize’ diyerek şaşkınlığını belirtmekten kendini alamadı.

İşte bu mucize, benim o köpeklere, yavrularına bakmam, beslemem, korumam, belediye ekiplerinin kucaklarından kurtarmam sayesinde oldu. Ben onları yaşattım, Tanrı da benim yavrumla beraber dört arkadaşını anne babalarına bağışladı, onların yaşamasına izin verdi.

Bir yıl sonra çok sevdiğim erkek kardeşim arabası ile işe giderken bir kamyonun altına girerek büyük bir kaza yaptı. Araba hurda oldu ama kardeşim sadece sağ el bileği kırılmış olarak sağ salim çıktı.

Bu yaşadıklarımdan öyle mutlu oldum ki, başka anne köpeklere ve yavrularına bakıp, sonra annelerini kısırlaştırıp doğaya bırakmaya, beslemeye devam ettim.

Bu hayatta şu gerçeği öğrendim: Hayvanlara yapılan iyilik, mucize olarak bize geri dönüyor. Ben bu mucizeleri yaşadım. Ama şundan da eminim ki, onlara yapılan kötülük de karşılıksız kalmayacaktır.

6. Anlasınlar diye tane tane ne güzel anlatmış

https://www.youtube.com/watch?v=3BwJ-xs6VrY

7. Yaşama güzellik katan şirinler

https://www.youtube.com/watch?v=aupmDUzsF3Q

8. Yorumlarım kişisel görüşlerimdir. Yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yaparken, alım veya satım kararlarınızda tavsiye alacağınız kişiler ve kurumlar Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yatırım danışmanlığı belgesine sahip kişi ve kurumlar olmalıdır.

Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •