Sayfa 101/1000 İlkİlk ... 519199100101102103111151201601 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 801 - 808 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XI

Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku
    Sv Achiles,
    Bu grafiği de zaman zaman güncelleyip burada verirseniz çok faydalı olur.
    Bu arada EW sayımlarınızın düzenli takipçisiyim.
    Ellerinize sağlık.
    Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Teşekkür ederim, kendi çapımızda takılıyoruz, kapandık evlere koronadan dolayı, can sıkıntısı..

2. Tahvil/USD çalışmasından farkı var mı ?
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Tahvil/USD çalışmasından farkı var mı ?
    Yok aynı mantık, reel faiz getirisi/usd da yapılabilir, ya da USD/TEFE de bakılabilir, abartıp hatta, (USD/ABD CPI) / (TRY/TEFE) de bakılabilir. Altın bazında da bakılabilir, ne görmek istendiğine bağlı.

Her şeyin garip korelasyonları olabiliyor, mesela Bakır / Altın Rasyosu ABD US10Y ile korole imiş, ne alaka nasıl bilemiyorum, ama korole yani

4. Eğer onu istanbul büyükşehir belediyesi zehirlediyse, ölene kadar oyum Ekremin

Mesela bir hisseye bakarken düzeltilmiş grafiğine bakıyoruz son zamanlarda genelde, ama Bist endekslerine bakarken fiyat endeksi olarak bakıyoruz, neredeyse getiri endeksine hiç bakılmıyor, niye neden bilmiyorum, herkes öyle bakınca siz de öyle bakıyorsunuz.

Mesela niye Bist-100 Getiri Endeksine enflasyon bazında bakmıyoruz, 20 sene önceki fiyatın şu an ne anlamı var, onu da bilmiyorum

6. Hükümet, Hazine’ye ek gelir sağlayacak çalışmalara bir yenisini ekliyor. Kurum kazançlarında vergi tevkifatı olarak adlandırılan şirketlerin kurum kazancından alınacak stopaj için geçici bir madde hazırlandı. Buna göre 2020’nin de içinde olduğu üç yıl için ilave vergi yolda.

https://www.dunya.com/ekonomi/kurum-...-haberi-612458

7. Sn Achiles,
    Bu fonun dolar bazındaki değer grafiğini veriyor. Anladığım kadarıyla dolar bazında faizden asla kazandırmayacaklar şeklinde bir yaklaşım Sn İzmirli Hocanın yaklaşımı..

Keşke biraz daha izahat verseydi de akşam akşam uğraşmasaydık..
    sizi uğraştırdığım , için üzgünüm.

Ama ,sizin ilk sorunuzun altına, oldukça uzun bir yazımı, bir yerden alıntılayarak koydum.

Ne yapmaya çalıştığımı anlatmaya, bazen bir cümle , bazen ise bir sayfa gerekiyor..

Bir cümle gerekene bir sayfa yazınca , anlaşılan yine olmamış..

Neticede, neden Ziraat Kısa vadeli fon sorusu..ve onun $ a olan oranı ?

Çünkü , Para fonu, Ziraat, iş bankası para fonu yada Herhangi bir para fonu..hiç biri ile resim fazla değişmiyor.

"Ziraat" çünkü direkt, emir kulları..

ve bende bu fonun (geçmişte ismi ve yapısı değiştiğinde değişim oranları ile) günlük fiyatlarını, 1995 den beri tutuyorum..

Mantık dediğiniz gibi net. Parayı ya fonda tutuyoruz yada dövizde..

"ziraat fonu" nu ( ve diğer herhangi bir fonu) kabaca enflasyon veya libor faizi gibi düşünüyorum. Diğer bir deyişle paranın maliyeti (para sahibinin, kendine olan maliyeti- borç alanın ki bir başka analiz yolu olabilir.)

Payda da $ veya sepet veya altın veya BİST 100 veya USD 10 yıllıkların getirisi, DoWJoNeS vs olabilir..

Hangisi en uygun trendi, uzun süreli veriyorsa , geleceği tahminde en kullanışlı oluyor.

Örneğin IMKB-100 ün , aynı fona göre olan uzun süreli grafiği de çizilebilir.

O zaman bazı olayların, görünmeyen nedenlerini analiz etmek mümkün oluyor .. sanırım..

8. Endekslere , paranın maliyet düzeltmesi eklendiğinde,

(endeklerin kralı temettü endeksi..)

piyasa, artık tahmin edilebilir oluyor..Çünkü para kazanmanın mantığı herkes de aynı..

Taban ve tavan çizgileri paralel.. Ne tesadüf ama..

Sayfa 101/1000 İlkİlk ... 519199100101102103111151201601 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •