Sayfa 102/1000 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202602 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 809 - 816 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XI

1. Bu olayı, 27 sene ile Sovyetlerin yıkıldığı döneme uzatıp , 94 Çiller faciasını kapsayacak hale getirdiğimizde..

Bu insanlarla, (anlayışları ile) bizleri "nelerin beklediğini" ifade etme zorluğu çıkıyor..

Bu sefer YKB nin para fonu (tüm değişim düzetmeleri ile)

Sn İzmirli Hoca,

Cevabınız için teşekkür ederim, ara ara yolluyorsunuz grafik, ben de bu ne grafiği diye merak ediyordum, sormak ve anlamak bugüne nasipmiş.

Uzatmadan;
    https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=TZV

Şimdi şurada son bir yıllık fon getirisine baktığımızda 171 den 188 e çıkmış, yani yıllık %9.9 gibi bir oran. Dolayısıyla bu fon getirisi enflasyonu veya minimal getiriyi temsil etmiyor olabilir. Gerçek faiz getirisi data serisi lazım, real interest rate yield curve dedikleri. Ki o da bir yere kadar temsil eder.

Ama Bist-Tüm' ün/100' ün Gerçek Getiri Endeks datası varsa tarihi 90 lardan bu yana, 'herşey dahil', yüklerseniz bir yere almak isterim.

Bist-Tüm/TZV grafiği ilginç mesela, bence de o en eski dalgalar o kadar küçük değildi, ama şu an minicik kaldılar, burada o görülüyor.

Diğer bir eleştiri diyeyim buna da, klasik teknik analistler her şeyi kanallamaya çalışıyorlar, channeling deniyor buna elliottçada, oysa o bir yanılgı olabilir, ben bakınca mesela daha farklı formasyonlar görüyorum orada, tabi 2008 öncesi de lazım tam tabloyu görmek için, kısaca, dolar bazlıdaki düzeltmeye benziyor, flat+zigzag kompleks düzeltme daha belirgin sadece, dolayısıyla düşüş bir diyagonal veya itki değil ve paralel kanal aramak gereksiz, sadece üstteki alçalan klasik TA daki alçalan fan olarak kullanışlı, şu an ki çıkış 5 liyse zaten, halen 3 ü gerçekleşti, orayı da kırmış olacak.

Son olarak neden bir paket program kullanmıyorsunuz, excel ortamında geliştirilmiş bir program bu zannedersem.

Saygılar başarılar.

3. Mb tüm eksi rezervini piyasadan alsa?

Bir gece ansızın? Planlı kriz?

Kur kaç olur?

Bu danışmanın 30 tl bilinç altımı hesaplanmış rakam mı?

Damat 10-15 lira olacak diye dalga geçerdi.

4. Loner Hocam,

Ve diger takipciler.

Kanada Borsalarinda takip icin cok onemli bir link.

https://v50.stocktrak.com/

Kolay gelsin.

5. Sn Achiles,

Gerçek enflasyon oranı, mercekle aradığımız bir data..

Faizler, dönemlere ve bankalara göre çok değişken ..

Değişken derken , ana temayı bozmuyorlar ama, yine de aralarındaki fark, portfoye kar-zarar çizgisinde oynama olasılığı veriyor.

Aynı katagori deki fonların oranlanması dahi, dönem dönem, fonu veren kurumun pozisyonuna dair emareler içerebiliyor.

Çıkarımlarımdan biri, örneğin, Ziraat Bankasının TZV fonu , piyasayı yönlendirme amacı taşıyor..

HSBC nin fonuna (ve diğer fonlara) oranlandığında, bu yönlendirme saklanamaz oluyor

Grafiklere, sizin kadar teknik yanaşabilme, alt yapım yeterli değil.

1991 den beri Data toplarım.(VFP9) ile derlerim. 1984 den beri dbase çiyim..

Zaman içinde Muhasebe ile entegre bir home-made progragramlar sistemi gelişti..

Genel atmosferi anlamaya ve amaca dönük (para kazanma) olunca.. çok çok yetiyor..

6. Merkez Bankzasi viopta mart vadede short işlemlerine başlamış. Epeydir yeni kontrat açmıyordu Merkez Bankası. Viopta islemlere basladiysa sırada döviz zk lari var... surekli ayni seyleri deneyip farkli sonuçlar bekliyorlar.

7.  Alıntı Originally Posted by fan Yazıyı Oku
    Mb tüm eksi rezervini piyasadan alsa?

Bir gece ansızın? Planlı kriz?

Kur kaç olur?

Bu danışmanın 30 tl bilinç altımı hesaplanmış rakam mı?

Damat 10-15 lira olacak diye dalga geçerdi.
    Sayın Fan, o nasıl olacak? planlı devaluasyon ile mi? yoksa dth leri sabit fiyattan tl ye çevirmekle mi? benim aklıma gelen bunlar ama her iki yöntemde çok sağlıklı görünmüyor...

Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XI

Alıntı Originally Posted by Karax Yazıyı Oku
    Merkez Bankzasi viopta mart vadede short işlemlerine başlamış. Epeydir yeni kontrat açmıyordu Merkez Bankası. Viopta islemlere basladiysa sırada döviz zk lari var... surekli ayni seyleri deneyip farklı sonuçlar bekliyorlar.
    Bu hamleler bana geçmişin çetrefilli ekonomik önlemlerini hatırlatıyor. Sn deniz dolar için 8,5, Robinde 7,5 diye bir adil değer belirtmişti. arada bir yerde dengelenir diye umuyorum.
    Genel anlamda bol para döneminde bu kurla devam ediyorsak, helikopter benin yaptığı gibi bir geri dönüşte dolar kurunun ne olacağını düşünmek istemiyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Sayfa 102/1000 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202602 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •