Sayfa 3/1000 İlkİlk 123451353103503 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 17 - 24 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XI

1. Petrolün artması, döviz açığı olup enerji bağımlısı ülkeler için iyi değil...

Buna bir de değerli yerel para eklenince ihracat da sakata uğrar...

Çin in işine gelir bu durum...

İçteki büyüme Covid in sarstığı turizm ile desteklenmezse borçlanma ihtiyacı doğar ve faiz yükselir...

Fitch, Ülkemiz için ters dolarizasyon başladı demiş, de yazısında bunu neye göre söylediğine ilişkin bir şeyi vardı da ben mi göremedim.

Ona göre (yıl sonu enflasyon hedefini dikkate alarak) 6 puan reel faiz varmış.

Güldüm...

Bu Nasrettin Hocanın dikenli tele takılan koyun yünleri ile borç ödemesi hikayesi gibi...

Yüzde 18 faizi şimdiki enflasyon değerine göre değil 1 yıl sonraki değerine göre yorumluyor.

Hükemetin memur maaş zammı hesabı gibi...
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

Fitch p i ç i 6 puan reel fayiz var dediyse orada bir duracan, dolar gaymenin günde % 1.5 oynadığı ülke de, teee... yıl sonunu kim sik... pardon takar.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Yazdığımız gibi, gavur pembe tablo çiziyorsa, oradan uzayacan.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

4.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku

Yüzde 18 faizi şimdiki enflasyon değerine göre değil 1 yıl sonraki değerine göre yorumluyor.
    bu cümlede 2 yanlış var, şimdiki enflasyon dedikleri gerçek değeri yansıtmıyor
    1 yıl sonraki değer ise kendi projeksiyonları ki gerçekleşme olasılığı anca hokkabazlıkla..

Hayırlı olsun başlık.

6. Benim gördüğüm anladığım. Damat ekonomi ile ilgili kendine fatura kesilmesini kabul etmedi. Konuşurum dedi. Trump un tehdit ettiği konu ile de alakalı olabilir. RTE ABD ye habire giydiriyor. Biden ile ipler kopmuş gibi yada biden buna sıcak bakmıyor. Rusya'nın savaş uçağı konusunda yardımcı oluruz demecine karşılık bizimkilerden olur cevabı çıktığı an toz duman olur. İhtiyar kurtlar seçim öngörüyor bu sene. RTE en ufak eleştiriye dava ile cevap veriyor bu ortamda ülkede nasıl siyaset yapılır. Düşünce özgürlüğü hukuki düzenlemeler nasıl olur. Horozun yumurtlamasi bunlardan kolay.

7.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    ben batırdım ben temizlemeliyim
    7.05
    Hadi hayırlısı olsun memlekete ve milletimize....

8. keşke başkası açsaydı )))))
    patates formasyonu oluşıyor gibi...

Sayfa 3/1000 İlkİlk 123451353103503 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •